niedziela, 2 października 2022

Ploter laserowy - co to jest i jaki najlepiej wybrać?

Ploter laserowy - co to jest i jaki najlepiej wybrać?

Kiedyś wydruki cyfrowe czy laserowe były zarezerwowane dla zwykłych drukarek i drukowania na kartkach papierów. Taki wydruk był płaski. Teraz istnieje możliwość wygrawerowania dowolnego wzoru chociażby na plastiku, metalu i drewnie. Taki wydruk można dokonać za pomocną plotera laserowego.


Ploter laserowy - co to jest i jaki najlepiej wybrać?

Pewnie każdy z Was widział nie raz świąteczne ozdoby, które zaprezentowałam Wam na zdjęciu powyżej. I penie tak jak ja, wielokrotnie zastanawialiście się, w jaki sposób wykonać takie cuda? Odpowiedź jest prosta - za pomocą plotera laserowego. Za pomocą takiego urządzenia możecie w bezpieczny i szybki sposób dokonać nacięcia zwanego grawerem na materiale takim jak drewno, plastik czy metal. Możecie również powycinać nim kształty, dzięki czemu nie trzeba robić tego ręcznie. Projekt graweru, który drukuje ploter laserowy wykonuje się w specjalnym programie, a jest nim chociażby photoshop.

Ploter laserowy - co to jest i jaki najlepiej wybrać?

Ceny ploterów do użytku domowego czy amatorskiego zaczynają się już od 700 zł. Ale żeby kupić profesjonalny sprzęt, trzeba w niego zainwestować dużo więcej pieniędzy. Nie martwcie się, bowiem jest to inwestycja, która się Wam zwróci, ponieważ jeśli większość tego typu robót musieliście zlecać podwykonawcom, to teraz wszystko będziecie mogli zrobić w swojej firmie. A wbrew pozorom, taki grawer to nic trudnego.  

Wpis sponsorowany.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)