poniedziałek, 29 maja 2023

Zalety szczotkowania i peelingowania ciała na sucho

Wpis reklamowy

Zalety szczotkowania i peelingowania ciała na sucho


Pewnie nie raz nie dwa słyszeliście o metodzie szczotkowania lub peelingowania ciała na sucho. Podobno można dzięki niej osiągnąć wyraźną poprawę wyglądu skóry dotkniętej cellulitem i złuszczać martwy naskórek ciała. Zgadzam się z tym oczywiście. Poniżej odpowiem na pytanie czym jest taki masaż i najważniejsze - jaką szczotkę należy do niego wybrać.


Zalety szczotkowania i peelingowania ciała na sucho

Czym jest szczotkowanie ciała na sucho?


To nic innego jak masaż skóry ciała (oprócz twarzy), z tym że wykonujemy go za pomocą specjalnej szczotki i nie używamy do tego żadnych kosmetyków. W przypadku masażu na sucho ważne jest to, by nie używać podczas zabiegu wody, choć oczywiście po skończeniu masażu zalecane jest się umycie. Wiem, że niektórzy używają szczotek do masażu na sucho również pod prysznicem i oczywiście tak można, ale warto wiedzieć, nie jest to ich podstawowe zastosowanie.

Szczotki należy używać delikatnie i nie przyciskać jej mocno do skóry. Zabieg ma być dla nas przyjemny.

Zalety szczotkowania i peelingowania ciała na sucho

Zalety szczotkowania i peelingowania ciała na sucho

Zalety szczotkowania skóry na sucho:


Złuszczanie martwego naskórka. Możecie to zauważyć już po pierwszym użyciu. Po zabiegu należy przeczesać palcami włoski na szczotce i zauważycie jak ze szczotki unosi się pył - to jest właśnie Wasz suchy naskórek.

Pobudzenie przepływu limfy i usuwanie toksyn z organizmu. Myślę, że tu nic nie trzeba tłumaczyć, tylko brać się do roboty.

Walka z niechcianym cellulitem. Zauważyłam różnicę w wyglądzie mojej skóry już po kilku użyciach szczotki.

Macie problem z wrastającymi włoskami po depilacji? Ja tak - niestety. Ale zauważyłam, że szczotkowanie pomaga i włoski wyrastają mniej.

Bardzo dobre przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych i szybsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Dbanie o środowisko. Zamiast w wiele plastikowych opakowań peelingu inwestujecie w jedną szczotkę, która działa podobnie.

Przyjemność. Połączenie delikatnego ucisku z delikatnym drapaniem, to dla mnie sama przyjemność. Lubię to robić.

Niedroga sprawa. Nie musicie kupować szczotki za miliony monet. Możecie kupić sobie tańszą i cieszyć się fajnym zabiegiem w zaciszu domowym. Ale pamiętajcie, że szczotka szczotce nie jest równa i osobiście uważam, że lepiej zainwestować raz trochę więcej i mieć produkt, z którego będziecie zadowoleni.

Zalety szczotkowania i peelingowania ciała na sucho

Zalety szczotkowania i peelingowania ciała na sucho

Na co zwracać uwagę, gdy wybieramy szczotkę do peelingu i masażu na sucho?


Wielkość - wierzcie mi, że ma znaczenie. Szczotka ma wygodnie leżeć w dłoni. Jeśli zamawiacie ją przez internet, to trzeba zwrócić uwagę na jej wymiary.

Z czego jest wykonana. Osobiście preferuję produkty naturalne, czyli drewno i włosów pozyskane w sposób naturalny. Nie musi być odzwierzęce, może być np. z włókna agawy. Rączka za to koniecznie musi być z materiału.

Zbyt twarde włosie nie jest wskazane. Owszem, dobrze, gdy szczotka porządnie peelinguje, ale nie można też się zmuszać do zabiegu i zagryzać zęby w jego trakcie. Nikomu to nie pomoże, a tylko zniechęci do używania szczotki.

Cena. To, że cena jest niska nie znaczy, że szczotka jest zła. W wielu przypadkach tak jest. Ale ze swojego doświadczenia wiem, że lepiej porównać różne rodzaje szczotek i wybrać tą, która będzie dla nas odpowiednia. Nie brać taniej, bo tania i nie brać najdroższej, bo wysoka cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością.

Zalety szczotkowania i peelingowania ciała na sucho

Jednym z przykładów dobrej szczotki ze średniej półki jest szczotka do peelingowania skóry na sucho od SHY DERR. Mam już w domu kilka szczotek i nie są złe, ale odkąd mam tą, jestem bardzo zadowolona, ponieważ idealnie pasuje mi jej rozmiar i przede wszystkim rozmiar paska. Gdy pasek jest zbyt duży to ręką wypada lub przesuwa się do przodu, a to nie jest wygodne. Szczotka wykonana jest z drzewa bukowego, natomiast jej włosie to włókno agawy. Rączka szczotki czyli pasek to bawełna. Produkt jest w 100 % biodegrodawalny.


Produkty marki SHY DEER możecie zamówić sobie w sklepie Topestetic. Jest to wyjątkowe miejsce w sieci, gdzie Wasze zakupy może poprzedzić rozmowa na czacie z kosmetologiem. Będziecie mogli podczas takiej konsultacji dobrać sobie właściwe kosmetyki, a także poczytać o radach dotyczących właściwej pielęgnacji skóry ciała, twarzy oraz włosów.


Wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem Topestetic. 

1 komentarz:

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)