Dzięki uprzejmości wydawnictwa Skrzat, miałam przyjemność przeczytać książkę autorstwa Katarzyny Wierzbickiej. "Duże troski małych zwierzątek", ta książka skradła moje serce. Pięknie napisana, z mądrym przesłaniem i robiącymi wrażenie ilustracjami Magdaleny Babińskiej. Koniecznie musicie ją przeczytać i mieć w swojej biblioteczce.
Co trapi małe serduszka leśnych zwierzątek? Niektóre boją się ciemności, choć ciemność przecież nie jest taka zła. Niektóre porównują się z innymi i o ile mądre porównania nie są złe, to te złośliwe i zawistne nie powinny mieć już miejsca. W końcu każdy z nas jest wyjątkowy na swój sposób. Zwierzątka tak jak ludzie chcą mieć przyjaciół. Ale nic na siłę. Nie można kogoś lubić, bo zostało się do tego zmuszonym, prawda? Kłótnia - wielka rzecz. Szczególnie gdy kłócą się rodzice, a dziecko jest tego świadkiem. Ból, odrzucenie czy strach, to tylko niektóre emocje, towarzyszące dzieciom, gdy są świadkami takiego zajścia. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak uchronić malucha? Co zrobić gdy dziecko chce coś natychmiast i nie ma ochoty czekać ani minuty dłużej? Mały Pajączek też miał taką sytuację. Jak jego mama sobie z nią poradziła?
Książeczka niby nie jest długa, a jak spojrzałam na ostatnią stronę, to zobaczyłam numerek 52. Bardzo szybko to zleciało. Czcionka tekstu jest duża, więc pewnie dlatego książkę szybko się czyta. Język przyjemny w odbiorze i co najważniejsze, będzie zrozumiały dla dzieci. Ale najpiękniejsze w tej książce są historie. Mądrze napisane, z pozytywnym przesłaniem. Książka zarówno uczy, jak i bawi, a także podnosi na duchu. Myślę, że nie jeden mały czytelnik będzie się utożsamiał z którymś bohaterem.
W "Dużych troskach małych zwierzątek" znajdziecie 5 leśnych historii, które pomogą Waszym dzieciom oswoić się z emocjami i wybrnąć z różnych kłopotliwych sytuacji.
Kolejna świetna książka Katarzyny Wierzbickiej. Mam wszystkie publikacje autorki w domu, łącznie z książką urban fantasy. Kaśka ma talent - to niewątpliwie. A przy tym jest kochaną i mądrą osobą.
Wydawnictwo Skrzat bardzo dziękuję za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki.










