poniedziałek, 4 stycznia 2021

"PERVERSION" T.M. Frazier - recenzja przedpremierowa

"PERVERSION" T.M. Frazier

Witam Was bardzo serdecznie w Nowym Roku i życzę wielu sukcesów w życiu zawodowym jak  prywatnym. Zaczynamy od recenzji książki. Mam nadzieję, że dalej będziecie mnie odwiedzać, a treści, które będę publikować przypadną Wam do gustu. 

Nowości wydawnicze w roku 2021 zapowiadają się wspaniale. Co prawda w internecie pojawiła się dopiero garstka zapowiedzi, ale już wiem, że powinnam natychmiast skasować Facebooka i Instagram, by już o żadnej nowej książce się nie dowiadywać. Gdzie ja to wszystko postawię? Kiedy przeczytam? Ale z drugiej strony żyje się raz, czemu więc nie poświęcić odrobiny wolnego czasu na czytanie? W końcu to sama przyjemność. 


Ten post będzie pierwszą recenzją nowości wydawniczej. Już 27 stycznia premierę będzie miała książka PERVERSION (Perwersja) T.M. Frazier, która jest pierwszą częścią Perversion Trilogy. Z autorką mam pierwszy raz do czynienia, choć jej inne książki wielokrotnie widziałam na blogach i Instagramach. Mają dobre opinie, więc z ciekawości sięgnęłam po jej nową serię. Czy książka mi się podobała ? 

"PERVERSION" T.M. Frazier

W tej historii księżniczka nie zakochuje się w księciu, ale w oprawcy.

Miłość powinna być jak romantyczna bajka. Nasza jest jak śmiertelna klątwa. Jestem zabójcą Bractwa Bedlam, ona złodziejką pracującą dla mojego największego wroga. Wykorzystuję ją, ona mną manipuluje. Serce i rozum podpowiadają mi, żeby uciekać od niej jak najdalej. Ale pragnę jej tak bardzo, że nic innego się nie liczy.

Tristan i Emma Jean nie mieli zbyt wiele czasu, by się poznać podczas pierwszego spotkania, ale już nigdy nie byli w stanie o sobie zapomnieć. On właśnie porzucał dom dziecka i udawał się do rodziny zastępczej, ona ze łzami w oczach próbowała przekonać go do przygarnięcia kota, ale tak naprawdę ukradła mu portfel. Kiedy spotykają się po raz drugi, stoją już po przeciwnych stronach barykady. Jednak w miłości, tak jak w wojnie gangów, żadne zasady nie obowiązują.

"PERVERSION" T.M. Frazier

Perwersja jest częścią serii Niegrzecznych Książek Wydawnictwa Kobiecego. Cieniutka, bo tylko 261 stron tekstu. Duża czcionka. Czyta się ekspresowo, a autorka ma przyjemny w odbiorze styl pisania. Choć nigdzie nie znalazłam takiej informacji, to jest to gatunek new adult. Momentami miałam wrażenie, że jestem za stara na ten rodzaj literatury, ale fajnie mi się czytało. Książka jest mocna, pełna przemocy i rozlewu krwi. Bohaterowie się nie patyczkują z niczym, a życie nie obchodzi się z nimi łatwo. Głównymi bohaterami są dzieciaki, których nikt nie chciał. Margines społeczny. Jedyne czego pragną, to przeżyć. 

"PERVERSION" T.M. Frazier

Tristan i Emma Jean spotykają się dwa razy. Już po pierwszym razie nie mogą o sobie zapomnieć. Ona ma 12 lat on 16 i oboje mają za sobą trudną przeszłość. On trafia do domu, w którym adopcyjni rodzice go chcą i zrobią wszystko, by był u nich szczęśliwy. Mają trochę niekonwencjonalne metody i są dziwną rodziną, ale to nie ważne. Ona trafia do piekła. Musi tydzień w tydzień kraść, by zarobić na swoje utrzymanie. Ale fanty albo rozkładanie nóg. Ma wybór. 

Drugie spotkanie następuje 5 lat później. On jest katem Bractwa Bedlam, ona ma zostać partnerką szefa wrogiego gangu. Wszystko ich różni ale i wiele łączy. Gdy zniknęła nagle, Tristan długo jej szukał i nigdy o niej nie zapomniał. E.J. przez te wszystkie lata nosiła przy sobie zdjęcie, które ukradła mu razem z portfelem. Czy spotkanie po latach coś zmieni ?

"PERVERSION" T.M. Frazier

Pełna mroku i brutalności opowieść o sile miłości, która nie miała prawa się zdarzyć. Wszystko jest przeciwko nim i oboje wiedzą, że nie mogą być razem. 

"Stoimy po dwóch stronach krwawej wojny. Serce i głowa podpowiadają mi, że powinienem się od niej trzymać z daleka. Żądza podpowiada mi, że chuj z tym. W miłości i wojnie gangów wszystkie chwyty są dozwolone. "

Mam jednak pewne zastrzeżenia co do pierwszej części opisu książki. Uważam, że Wydawnictwo wprowadza czytelnika w błąd. Tristan nie był oprawcą dziewczyny i nie powinno być tego zdania w opisie, ponieważ dużo czytelniczek opacznie je zrozumie. 

"PERVERSION" T.M. Frazier

Na samym końcu chciałabym wspomnieć o ciekawej rzeczy związanej z tegorocznymi premierami. Wydawnictwo wprowadziło na okładki tzw. hot level, który widzicie na zdjęciu. Za pomocą tej skali będzie określane ile w książce jest erotki. Czasami nam się wydaje, po opisie i okładce, że książka będzie wypełniona erotyką po brzegi lub na odwrót. By uniknąć rozczarowania, Wydawnictwo wprowadziło skalę, dzięki której będziecie wiedzieć po co sięgacie. Doskonałym przykładem jest Perwersja. Myślałam, że w książce będzie bardzo dużo erotyki, a wcale tak nie jest i o tym mówią dwie kropki na skali. 

Jak Wam się podoba pomysł z hot level

Macie w planach Perwersję?
8 komentarzy:

 1. Lubie czytać erotyków jednak ta książka za specjalnie mnie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie bardzo ciągnie mnie do erotyków, szczególnie tych z syndromem sztokholmskim. Wydają mi się za bardzo wydumane i mało realne (choć wiem, że to nieprawda).

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię takie nie banalne historie, sprawiają, że historia dostaje dodatkowej głębi no i wciąga, myślę, że w wolnej chwili dałabym szansę tej książce

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią sięgnę po tą pozycję, z chęcią dowiem się więcej o historii tej dwójki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przedpremierowa książka Wow zapowiada się świetnie.. z chęcią ja przeczytam coś co jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysł na fabułę ciekawy, ale po okładce spodziewałabym się thrillera. Myślę, że jeżeli tytuł wpadnie mi w ręce to chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny pomysł z wprowadzeniem tej skali hot level. Książka mnie zainteresowała i chętnie po nią sięgnę, jak tylko nadrobię zaległości. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz rację co do opisu, chociaż można to rozumieć jako różne gangi, które są swoimi oprawcami.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)