środa, 26 maja 2021

"Powiedz, że zostaniesz" Beata Majewska - recenzja - PATRONAT MEDIALNY


"Powiedz, że zostaniesz" Beata Majewska

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Niestety. Ale z drugiej strony, książkowe historie nie mogą trwać w nieskończoność, bo by się czytelnikom przejadły. "Powiedz, że zostaniesz" jest wisienką na torcie sagi gangsterskiej Beaty Majewskiej. Jak autorka zakończyła znaną i lubianą serię książek?


"Powiedz, że zostaniesz" Beata Majewska

„Powiedz, że zostaniesz” to historia dla wszystkich, którzy przeczytali trylogię Beaty Majewskiej, lecz nadal czują niedosyt. W tej książce znajdziecie piękną i dramatyczną opowieść o dalszych losach Brunona i wyjaśnienie, kim jest tajemnicza Naira, która pojawiła się w epilogu powieści „Obiecaj, że wrócisz”. Ścieżki życia tych dwojga będą się splatać i rozchodzić, a uczucie, które nimi zawładnie, musi pokonać wielką tęsknotę.

Jak się skończy ta trudna miłość? Przekonajcie się sami.

Lecz to nie koniec! Na scenę wkroczy Katarina Niekrasowa i jej przystojny ogrodnik, Timur! Ta para to jak ogień i woda, Katia dyryguje, a Timur się uśmiecha i wraca do swoich ukochanych roślin. Co z tego wyniknie?, i jaką rolę odegrają rezolutny Artem i Ksenia, córka Timura?

Odpowiedź znajdziecie w ostatniej części gangsterskiej sagi!

"Powiedz, że zostaniesz" Beata Majewska

Beata Majewska jest polską autorką, obok której nie można przejść obojętnie. Wyraziści  bohaterowie z jajami, cięte i śmieszne dialogi i fabuła, które nie powstydziłby się autorki z pierwszych miejsc listy New York Timesa. Ale jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że książki Beaty trzeba mieć w swojej bibliotece. Babka jest cholernie inteligentna, a jej warsztat pisarski zachwyca. U niej nawet słowo "kurwa" nie razi. Jestem zachwycona językiem, którym się posługuje i tym, co ma czytelnikowi do zaoferowania. 

Bohaterowie pierwszej części to Rafał i Luiza, drugiej Weronika i Nikita, trzeciej Wiera i Bruno, a czwartej? Zacznijmy od tego, że "Powiedz, że zostaniesz" to nie jest czwarta część, a trzy i pół. Myślę, że spokojnie możemy nazwać ją dłuższym epilogiem, choć momentami cofamy się w nim w przeszłość. Głównym bohaterem jest Bruno, dobrze znany nam z "Obiecaj, że wrócisz". Chłopak dzięki pomocy Nikity przeżył strzelaninę, poskładali go do kupy i ma zacząć nowe życie w Gruzji. Bardzo tęskni z Wierą, ale jej brat postawił mu ultimatum - albo życie bez niej, albo piach. Pewnego dnia na drodze Goczy staje piękna, ale bardzo smutna Gruzinka, która zaczyna u niego pracę jako pomoc domowa. Naira skrywa wiele sekretów. Czy tych dwoje coś połączy? Czy Bruno wyleczy złamane serce? 

Ale to nie wszystko, bowiem mniej więcej w połowie książki jest kolejna historia. Tym razem wracamy do Katariny, siostry Nikity. Pozbyła się męża, wiedzie dostatnie życie, ale brakuje jej miłości. Do momentu, gdy na jej drodze pojawia się Timur? Co z tego wyniknie? 

Czy Beata zakończyła obie historie miłosnym happy endem? Nie mogę Wam tego zdradzić. Mogę Wam jednak obiecać, że nawet przez chwilę nie będziecie się nudzić czytając tę książkę. 

Muszę przyznać, że byłam zła na autorkę, za to jak skończyła się część trzecia. Myślałam, że Bruno i Wiera będą razem, w końcu poprzednim parom się to udało. Chciałam, żeby ich romans miał rację bytu. Niestety autorka miała co do nich inne plany. Nie powiem, by mnie to ucieszyło. Czytając "Powiedz, że zostaniesz" zaczęłam skupiać się na Nairze, ale gdzieś w zakamarkach umysłu dalej czaiła się Wierka. Czy skończyło się po mojej myśli? Może ujmę to inaczej... zakończenie jest bardzo satysfakcjonujące i nie pozostawia niedosytu. Choć, jakby autorka chciała, to mogłaby kontynuować serię, ponieważ nie wszystkie furtki za sobą zamknęła. 

Książka mi się bardzo podoba i cieszę się, że Beata wsłuchała się w głos tłumu i ta część powstała. Inaczej nie mogło być, ponieważ końcówka trzeciej części była smutna i absolutnie mnie nie satysfakcjonowała. W książce nie zabraknie dramatów i smutku, ale znajdziecie tu również miłość i oddanie. Każda z par jest na swój sposób wyjątkowa, a bohaterowie wnoszą do tej historii cały wachlarz emocji. 

"Powiedz, że zostaniesz" Beata Majewska

Czy jest mi smutno, że to koniec? Tak, ponieważ zżyłam się z bohaterami i żałuję, że już ich nie spotkam. Ale Beata zapowiedziała już nowe projekty, nawet jednego będę częścią. Szykuje się gorące lato i bardzo gorąca książka. I to nie tylko za sprawą miejsca, gdzie będzie się działa jej akcja. 


Beata dziękuję za zaufanie i to, że mogłam przeżyć z Tobą cudowną przygodę. Twoje książki są warte każdej poświęconej minuty na ich czytanie. 

Życzę Ci powodzenia w dalszych projektach. Czytaliście już wszystkie książki z serii?

 

7 komentarzy:

 1. Czytałam tylko jedną książkę tej autorki. Ale widzę że musze nadrobić wiele i przeczytać całą tą serię bo recenzja bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki, tę lekturę też już przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkich książek autorki nie czytałam, ale większość owszem. Z tej serii czytałam dwa pierwsze tomy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam ani jednej książki tej autorki, choć wiele o niej słyszałam. Gangsterska fabuła już mnie tak nie wciąga jak kiedyś. Ale znam osoby, którym by się spodobały takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. samą serię kojarzę, ale nie czytałam, co do tych połówek to nie lubię takiego czegoś, nie trafiłam jeszcze na dobrą połówkę (książki oczywiście)

  OdpowiedzUsuń
 6. Opowiadałaś mi o tych książkach, ale widzę że po przeczytaniu wszystkich podobają ci się jeszcze bardziej. Gdybym miała więcej czasu skusiłabym się

  OdpowiedzUsuń
 7. Przede wszystkim gratuluję patronatu, to niesamowite wyróżnienie dla blogera. Tej serii nie miałam okazji poznać, ale dzięki Tobie wiem, że to się zmieni.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)