czwartek, 29 lipca 2021

Etiaxil - do 5 dni bez potu?


Etiaxil - do 5 dni bez potu?

O tak zwanych "blokerach potu" słyszałam już nie raz, nie dwa i choć nigdy wcześniej ich nie używałam, to nie miałam przekonania, co do skuteczności takich produktów. Ale nadarzyła się okazja, a do odważnych świat należy, więc spróbowałam. Czy działają?

Etiaxil - do 5 dni bez potu?

Na rynku kosmetycznym jest wiele produktów, które mają sprawić, że nie będziemy się pocić. Zanim po któryś sięgniemy, należy odpowiedzieć sobie na jedno pytanie: czy pocenie się jest dobre? Oczywiście, że tak, to normalna reakcja organizmu i nie należy się tego wstydzić. Ale kłopoty zaczynają się w momencie, gdy nasze " pocenie się " wymyka się spod kontroli. Ile razy zdarzyło się Wam spotkać kogoś, kto śmierdzi. Celowo używałam tego słowa, ponieważ to już nie jest brzydki zapach, a smród. Może to wynikać z braku higieny, ale może być również następstwem choroby. Mam koleżankę, z którą pracowałam, a nawet dwie koleżanki. One miały taki problem. Jedna była chora, druga miała tak od zawsze. Czy były niezadbane? Absolutnie nie. Używały różnych dezodorantów i antyperspirantów i nic. Wystarczyło trochę wysiłku, stresu i się zaczynało.

Antyperspirant Etiaxil

Antyperspirant Etiaxil

Co można zrobić, by ograniczyć potliwość i brzydki zapach? Można stosować tzw. blokery potu. O ile nigdy bym się nie zdecydowała na suplementację, to wypróbowałam antyperspiranty Eiiaxil i chciałabym Wam o nich opowiedzieć 


Czym jest antyperspirant Etiaxil?


Unikalna formuła Etiaxilu to związek chlorku glinu w alkoholowej bazie oraz (w Etiaxil Comfort i Original) składniki systemu ochrony skóry. Po zastosowaniu preparatu na skórze (np. pod pachami), chlorek glinu reaguje z wodą i białkami w kanalikach gruczołów potowych. W wyniku tej reakcji powstaje warstwa żelu, która blokuje ujście kanalika. Uniemożliwia to przedostawaniu się potu na powierzchnię. Skóra pozostaje więc przyjemnie sucha i świeża.*

* informacje ze strony producenta.

Jak stosować antyperspiranty Etiaxil?


Antyperspirant stosujemy na noc, ponieważ gruczoły potowe w nocy są mniej aktywne.

Kosmetyk nakładamy na suchą, oczyszczoną i niepodrażnioną skórę pod pachami. Jeśli macie wątpliwości, czy Wasza skóra faktycznie jest sucha, można użyć chłodnego strumienia powietrza z suszarki, by ją wysuszyć.

Kosmetyk nakładamy tylko w miejscu, gdzie skóra się poci, a rano myjemy to miejsce wodą z mydłem.

Przez pierwszy tydzień należy stosować go raz w tygodniu na noc, a później 2-3 razy w tygodniu.

W dzień można używać zapachowego dezodorantu, ponieważ nie wpływa on na działanie produktów Etiaxil.

Podczas użycia produktu należy wykonać dwa ruchy kulką - w górę i w dół.

Bardzo ważna uwaga! Antyperspiranty o silnym działaniu takie jak Etiaxil, mogą wywoływać podrażnienia skóry. Na początku może ono występować i wtedy należy nie używać produktu codziennie, a co drugi dzień. Należy również pamiętać, że skóra musi być bardzo sucha, inaczej podrażnienie może wystąpić i będzie to główną jego przyczyną. Może być tak, że kosmetyk Was uczuli, co będzie objawiało się silnym pieczeniem i podrażnieniem skóry. Wtedy należy bezzwłocznie przerwać stosowanie antyperspirantu.

Nie wolno używać produktu na podrażnioną, zaczerwienioną skórę. Po goleniu i depilacji należy odczekać co najmniej 48 godzin lub dłużej, gdy podczas zabiegu nastąpiło przerwanie naskórka.

Antyperspirant Etiaxil

Antyperspirant Etiaxil

Antyperspirant Etiaxil

Jakie są rodzaje antyperspirantów Etiaxil?


Comfort - czas działania to 3-5 dni. Przeznaczony jest dla osób ze skórą wrażliwą.

Original - czas działania to 3-5 dni. Zawiera aktywny system pielęgnacji skóry.

Strong - skuteczność działania to 5 dni. Dla osób, które pocą się bardzo intensywnie.


Każdy z antyperspirantów ma pojemność 15 ml. Pachną alkoholem, zapach jest mocny, ale ulotny. Po nałożeniu na skórę po chwili go nie czuć.

Każdy z antyperspirantów jest zapakowany dodatkowo w karton.

Antyperspirant Etiaxil

Antyperspirant Etiaxil

Antyperspirant Etiaxil

Należę do osób pocących się zazwyczaj umiarkowanie, ale w przypadku dużego wysiłku czy upałów na dworze, jestem zazwyczaj cała mokra, ale mój zapach potu do tragicznych nie należy. Czasami zdarza mi się, że ten zapach jest nieprzyjemny, ale nie ma tragedii. W związku z tym, że mam skórę skłonną do podrażnień, to wypróbowałam wersję Comfort. Robię dokładnie tak jak trzeba i używam antyperspirantu już ponad miesiąc. I faktycznie pomaga. Pocić się pocę, ale mniej i nie czuję nieprzyjemnego zapachu.


Cena antyperspirantów waha się w internecie między 12 a 25 zł.


Stosujecie blokery potu takie jak Etiaxil?

8 komentarzy:

 1. Miałam klasyczny i do skory wrażliwej i potwreidzam skuteczność

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam szczerze, że z przyjemnością bym wypróbowała ten produkt. Jestem ciekawa, jak się u mnie sprawdzi. Cena przyzwoita, więc czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Stosuję inny antypespirant, jednak ten mnie zaciekawił. Jak byłam młodsza (byłam w gimnazjum) to strasznie się pociłam do tej pory nie wiem dlaczego (może młodzieńcze czasy), ale teraz będąc w liceum, pocę się o wiele mniej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam taką ulubiona kulkę dzięki której nie pocę sie . Ale jestem tych bardzo ciekawa. Może się skusze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tych produktach, na pewno się skuszę, bo cena przystępna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie wypróbuję, choć nie mam dużej potrzeby używania, gospodarka zarządzaniem potu całkiem niezła w moim organizmie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja mam niesamowity problem z poceniem i chętnie bym poznała całe trio. Nie znalazłam jeszcze niczego, co pomogłoby mi przetrwać lato.

  OdpowiedzUsuń
 8. nie mam problemu z nad potliwością i używam tylko antyperspirantów dla zapachów. Co do samych blokerów to nie jestem przekonana, pot jednak (w normalnych ilościach) jest zdrowy i oczyszczający

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)