wtorek, 30 listopada 2021

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium


Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium

Jakiś czas temu, opowiadałam Wam o produktach do higieny jamy ustnej od Elgydium. W tamtym wpisie pojawiła się wzmianka o barwiącej paście do zębów i pomyślałam, że tym razem mogłabym pokazać Wam ich produkty dla dzieciaczków. Nadarzyła się taka okazja i poniżej możecie zobaczyć propozycje past, szczoteczek dla najmłodszych, ale i tych trochę starszych.


Marka Elgydium ma w swojej ofercie wiele produktów do higieny jamy ustnej. Znajdziecie wśród nich pasty, szczoteczki, nitki dentystyczne, czy płyny do płukania jamy ustnej. Podoba mi się, że mają w swoich niektórych produktach chlorheksydynę i to właśnie ich pasta z tym składnikiem szczególnie przypadła mi do gustu, gdy ostatnio miałam przyjemność testować produkty tej marki.

W paczce znalazłam trzy pasty do zębów, trzy szczoteczki do zębów oraz nić dentystyczną. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium

Elgydium Kids Pasta do zębów w postaci żelu o smaku bananowym dla dzieci w wieku 2 - 6 lat. Zawiera fluorinol 500 ppm jonów fluorkowych. Pasta ma postać żelu, jest lekko słodka w smaku i o delikatnym posmaku bananowym. Pojemność 50 ml.

Elgydium Junior Pasta do zębów w postaci żelu o smaku bubble czyli gumy balonowej dla dzieci w wieku 7 - 12 lat. Zawiera fluorinol 1400 ppm jonów fluorkowych. Pasta ma postać żelu, jest przeznaczona dla starszych dzieci i myślę, że smak gumy balonowej zachęci dzieci do mycia zębów. Pojemność 50 ml.

Elgydium edukacyjna pasta do mycia zębów dla dzieci od 7 roku życia o smaku jabłkowym. Może być stosowana przez osoby dorosłe oraz oraz osoby noszące aparaty ortodontyczne. Niestety dzieci pozostawione same sobie podczas mycia zębów, nie myją ich dokładnie. Pasta edukacyjna może być dobrym motywatorem do zmiany złych nawyków. Po umyciu zębów i wypłukaniu jamy ustnej, brudne miejsca na zębach zabarwiają się na kolor zielony. Należy umyć te miejsca szczoteczką bez nakładania dodatkowej porcji produktu. Pasta zawiera fluorinol w stężeniu 1000 ppm jonów fluorku. Pojemność 50 ml.

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium

Szczoteczki do zębów Elgydium pokazane na zdjęciu przeznaczone są dla 3 grup wiekowych, a ostatnia może być używana również przez dorosłych.

Elgydium Kids to szczoteczka przeznaczona dla dzieci od 2 do 6 roku życia. Na rączce szczoteczki jest kadr z bajki Epoka lodowcowa, który umili dzieciom używanie szczoteczki.

Elgydium Junior to szczoteczka przeznaczona dla dzieci od 7 do 12 roku życia. Na rączce szczoteczki jest kadr z bajki Epoka lodowcowa, który umili dzieciom używanie szczoteczki.

Elgydium Anti - Plaque to szczoteczka, która przeznaczona jest dla starszych dzieci oraz osób dorosłych. Szczoteczka posiada zaokrąglone włókna typu Tynex. Dodatkowo szczoteczka zawiera higieniczną nakładkę, która chroni główkę szczoteczki.

nić dentystyczna Dental Floss Fluoride

Ostatnim produktem jest nić dentystyczna Dental Floss Fluoride o długości 35 metrów. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych to bardzo ważny element higieny jamy ustnej zarówno u dzieci jak i u dorosłych, który często jest pomijany. W przestrzeniach gromadzi się pokarm, a nie usunięty jest pożywką dla bakterii, co jest przyczyną chorób dziąseł oraz powodem powstawania próchnicy. U dzieci również ten pokarm zalega i oprócz szczotkowania, rodzic powinien takie przestrzenie dziecku czyścić.

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium

Zadbaj o uśmiech swojego dziecka z marką Elgydium

Lubię produkty marki Elgydium i dobrze się u mnie sprawdzają. Mój synek polubił bananową pastę do zębów, a i różowa szczoteczka mu się spodobała. Z nitki korzystamy oboje i też dobrze nam się sprawdza.

Produkty Elgydium możecie kupić w aptekach oraz aptekach i drogeriach internetowych. 

 

9 komentarzy:

 1. Nie słyszałam nigdy o tych produktach, ale musze je koniecznie kupić dla moich dziewczyn.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji używać tych produktów, ale te dla dzieci polecę kuzynce dla córeczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. moje dzieciaki uwielbiają myć zęby, więc często musze robić zapasy szczoteczek i past, także chętnie do nich zajrzę :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Różne smaki pasty z pewnością zachęcają dzieciaki do systematycznego i starannego dbania o higienę jamy ustnej, te nawyki trzeba wyrabiać od najmłodszych lat. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajnie uczyć dzieci dobrych nawyków już od najmłodszych lat, z pewnością mu nie zaszkodzą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiedzie że jest to jakaś nowość. Ja mam córek duzo a więc nie są to pasty dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tych pastach. Myślę, że to dobry sposób, aby zachęcić dziecko do dbania o higienę jamy ustnej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uzywamy ich produktów do higieny jamy ustnej. Są naprawdę świetne i dzieci chętniej ząbki myją :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Sama mam już pastę, która mi najbardziej odpowiada (mam wrażliwe dziąsła, a chciałabym wybielenia - ciężko mi dogodzić). Za to dzieciom jeszcze szukam idealnej pasty do ich wieku. Tej marki jeszcze nie testowaliśmy.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)