poniedziałek, 26 września 2022

"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

Czy ja już Wam kiedyś mówiłam, że jestem gadżeciarą? Pewnie nie raz. Niedawno do mojej gadżeciarskiej kolekcji dołączyła zawartość nowej paczki od Niegrzecznych Książek. Bo wiecie, powieść graficzną lub jak kto woli komiks, trudno nazwać książką, ale za to jest to piękny dodatek do moich powieści z serii After autorstwa Anny Todd.


"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

Tego dnia, w którym paczka przyjechała, wszystko rzuciłam, przeczytałam powieść graficzną i było MEGA. Oczywiście jest to ugrzeczniona wersja oryginalnej powieści, a raczej kawałek jej treści, ale i tak prawdziwa i szanująca się fanka książek autorki powinna sobie to cudo nabyć.

Jest kolorowo, młodzieńczo i odmłodziłam się o co najmniej 20 lat. Bo szczerze mówiąc ten komiks skierowany jest do dziewczynek co najmniej 20 lat młodszych ode mnie. Ale i tak było super sobie pooglądać i poczytać, a także powspominać książkę, która od pierwszej strony skradła moje serce.

"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

Jeśli ktoś z Was nie wie, na czym polega fenomen After, to tłumaczyć nie będę. Książkę albo się lubi albo nie. Mi się podobały wszystkie części, pamiętam, że zarywałam dla nich noce. I było warto. Zresztą autorka kupę kasy zarobiła na tej opowieści z Wattpada. Powstał nawet film na podstawie jej książek, ale z tego co słyszałam jest w nim dużo niezgodności z książką, a Hardin nie przypomina mi tego, z mojej wyobraźni. Zresztą w tym filmie nawet on inaczej wygląda. Za to Tessa jest cudowna i bardzo pasuje do tej roli.

"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

W skrócie: After to historia Tessy i Hardina, którzy są z zupełnie innych światów, a mimo tego od samego początku są sobą zafascynowani. Nawiązują romans, a ich historia jest pełna dram i rozlanych po policzkach łez. Cieszy mnie to, że komiks jest zrobiony na podstawie pierwowzoru i nie nawymyślali w nim tylko odwzorowali to, co było w książce. To moja pierwsza powieść graficzna, ale już wiem, że nie ostatnia. Podobają mi się takie kolekcjonerskie dodatki do oryginalnych powiecie.

"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

"After" Anna Tood - powieść graficzna - recenzja

PS w komiksie wszyscy mają taką samą płeć jak w książce. Czego nie można powiedzieć o filmie. Bo wiecie, że w filmie Tristan jest kobietą i ma dziewczynę??? Jednak wolę jak w ekranizacjach filmowych takich zmian się nie robi, ponieważ uważam, że to jest bez sensu.

Czekam na kolejne tomy. Ciekawa jestem ile ich będzie i czy wydawnictwo zdecyduje się na wydanie wszystkich. Mam taką nadzieję.


Za możliwość przeczytania powieści graficznej dziękuję wydawnictwu Kobiecemu oraz Niegrzecznym Książkom.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mieszkasz może we Wrocławiu i potrzebujesz skorzystać z porady adwokata w sprawie odzyskania odszkodowania za wypadek komunikacyjny, zdobycia finansów na leczenie, rehabilitację czy też na powrót do pełnej sprawności? Dobrze się składa, ponieważ AIF Kancelaria zajmuje się właśnie takimi sprawami. Zanim się do nich udasz, pamiętaj, że wszelka dokumentacja potwierdzająca Twoje słowa jest niezbędna, by wygrać Twoją sprawę i należy ją już na pierwsze spotkanie ze sobą zabrać. Odzyskiwanie odszkodowań, to trudny proces, ale pracownicy kancelarii dołożą wszelkich starań byście mogli wspólnymi siłami wygrać Twoją sprawę.  

Wzmianka sponsorowana. 

1 komentarz:

  1. Nie miałam okazji czytać czegoś podobnego. Chętnie bym poznała tą historię

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)