czwartek, 20 października 2022

"Chodząca katastrofa"Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Chodząca katastrofa"Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Lubicie jedną historię opowiedzianą przez dwóch różnych bohaterów? Muszę przyznać, że ja nie bardzo, bo nie lubię czytać dwa razy tego samego. Ale nie mogłam nie poznać tej historii opowiedzianej przez Travisa Maddoxa. Przed Wami "Chodząca katastrofa" Jamie McGuire.


"Chodząca katastrofa"Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka
Kontynuacja „Pięknej katastrofy“, bestsellerowej powieści obyczajowej, której filmowa adaptacja wkrótce trafi na ekrany kin.

Daj się porwać opowieści niebezpiecznego chłopaka…

Czy można kochać zbyt mocno? Travis Maddox przed śmiercią swojej matki nauczył się od niej dwóch rzeczy: Kochaj mocno. Walcz jeszcze mocniej.

Jego życie jest pełne romansów na jedną noc, hazardu, nielegalnych walk i przemocy. Ale kiedy zaczyna mu się wydawać, że nikt go nie pokona – ani na ringu, ani w miłości – pewna... Porządna dziewczyna... Powala go na kolana… I nic nie jest już takie, jakie było wcześniej.

W „Pięknej katastrofie“ autorka oddała głos Abby Abernathy. Teraz pora przekonać się, czy Travis opowie tę samą historię.

Dowiedz się, co on naprawdę myśli...

"Chodząca katastrofa"Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Bardzo lubię książki tej autorki, a bracia Maddox niejednokrotnie skradli moje serce. Choć wszyscy mają piekielne temperamenty i nie potrafią usiedzieć w miejscu, to ich fenomen przyciąga kobiety i kłopoty jak magnes. A jak było tym razem? Oczywiście bez kłopotów i katastrofy się nie obyło.

W "Pięknej katastrofie" poznałam historię Abby oraz Travisa widzianą oczami dziewczyny. Poznałam jej troski i smutki, sekrety i kłamstwa i dowiedziałam się, że nawet taka osoba jak ona nie jest odporna na urok Maddoxów. Co prawda długo byli przyjaciółmi ale w tym przypadku miłość była nieunikniona. Choć Travis wielokrotnie zranił Abby, to ta za każdym razem mu wybaczała. W końcu czego nie robi się dla miłości, prawda? Historia burzliwa i deszczowa niczym angielska pogoda, ale i gorąca jak ogień piekielny. Nie obyło się bez dram i uniesień. Ale zawsze po burzy wychodzi słońce. Tym razem nie było inaczej i zaświeciło mocno nad ich głowami.

"Chodząca katastrofa"Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Historię opowiedzianą przez Abby znam, przyszedł czas zajrzeć do głowy samego Travisa Maddoxa. Chłopaka dla którego seks to rozrywka i rzadko kiedy zaprasza dziewczynę drugi raz do swojego łóżka. To facet, który nie bawi się w związki, lubi imprezować i dobrze się bawić. Kasę zdobywa biorąc udział w nielegalnych walkach. Jest szalony, przystojny i piekielnie inteligentny. Ale jest również samotny. A raczej był, bo gdy Abby pojawiła się w jego życiu zapragnął spędzać z nią każdą wolną chwilę. To było niesamowite jak chłopak się zmienił...

"Chodzącą katastrofa" Jamie McGuire to niby ta sama historia ale opowiedziana przez dwie różne osoby. A wierzcie mi, że poznać myśli Travisa Maddoxa to jak wpaść w sam środek tornada. Można dostać zawrotów głowy...

"Chodząca katastrofa"Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Choć obie książki to powieści dla nastolatków i wpisują się w książkowy nurt new adult, to i tak bardzo przyjemnie mi się je czytało. Może to dlatego, że lubię pióro Jamie McGuire i to, że jej historie są pełne miłości. Bracia Maddox to dobre chłopaki i potrafią kochać i walczyć o swoje. Ale w tym przypadku walka przypominała tą, które nasz bohater musiał stoczyć w ringu. Tylko tam wygrywał po kilku minutach. A zdobycie serca Abby zajęło mu zdecydowanie dłużej.

Piękna historia, chwytająca za serce. I choć jej finał już poznałam wcześniej, to opowieść Travisa była wcale nie mniej emocjonująca od opowieści Abby, choć wydaje mi się, że dużo bardziej szalona i niebezpieczna. W końcu poznałam wcześniej nieznane mi fakty z życia chłopaka. Takie, o których Abby nie wiedziała.

Na Instagramie autorki pojawiła się informacja, że kolejna książka o przygodach tej dwójki jest już w sprzedaży na rynku zagranicznym. A kiedy kolejne tomy pojawią się u nas? Jest informacja oficjalna od wydawnictwa Albatros, że książka ukaże się w 2023 roku. Już nie mogę się jej doczekać.

"Chodząca katastrofa"Jamie McGuire - recenzja - księgarnia Tania Książka

Jeśli lubicie takie emocjonujące historie, to zajrzyjcie do nowości wydawniczych księgarni Tania Książka. U nich zawsze jest coś ciekawego do poczytania.


Za możliwość zrecenzowania książki bardzo dziękuję księgarni Tania Książka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)