wtorek, 1 listopada 2022

"Tancerz. Sensualny rytm" Nana Bekher - recenzjaNana Bekher po tym jak przeczytałam jej debiut literacki, nie dołączyła do grona moich ulubionych autorek. Ale staram się dawać szansę pisarzom i w przypadku tej autorki to był strzał w dziesiątkę. Nie mam teraz oporów, by sięgać po jej powieści, a dowodem na to, że warsztat pisarski można doskonalić, jest kolejny tom Facetów do wynajęcia poświęcony zawodowi tancerza.W szalonym rytmie salsy łatwo stracić zmysły.

Obserwatorowi z zewnątrz może się wydawać, że Eliana ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia. Ta piękna młoda Hiszpanka mieszka w willi, jest mamą kilkuletniego synka i żoną przystojnego biznesmena. Nawet jej najbliżsi nie wiedzą, że małżeństwo od dawna przeżywa kryzys spowodowany zdradą męża Eliany, Agustina. Kobieta robi wszystko, by dla dobra rodziny przebaczyć małżonkowi, że złamał jej serce. Nie może jednak pozbyć się wrażenia, że jego prośby o wybaczenie to puste słowa, z którymi nie wiążą się prawdziwe uczucia i czyny.

Filip ma w życiu ma tylko jeden cel – założenie własnego studia tańca. Ponieważ nie może liczyć na pomoc rodziny, całkowicie oddaje się pracy. Mężczyzna wyjeżdża do Hiszpanii, gdzie zostaje zatrudniony w hotelowym studiu tańca. Odkłada pieniądze na swoje marzenie i jednocześnie próbuje trzymać się z daleka od uczuciowych komplikacji, dlatego też unika poważnych związków.
Kiedy Eliana wykupuje dla siebie i Agustina indywidualne lekcje salsy, ma nadzieje, że to zmysłowe zajęcie na nowo rozpali ogień w ich związku. Kobieta nie spodziewa się, że kurs tańca zasieje w niej jeszcze większe wątpliwości. Już od pierwszej lekcji odkrywa bowiem, że jej serce bije szybciej nie w objęciach męża, a przystojnego instruktora…

"Tancerz. Sensualny rytm" Na Bekher - recenzja

Przed Wami "Tancerz. Sensualny rytm" autorstwa Nany Bekher. Książka, która przyciąga jak i wciąga od pierwszej strony i nie pozwala o sobie zapomnieć. To historia gorąca i seksowna niczym tango, a między bohaterami jest taka chemia, że nie raz nie dwa chciałam się z nimi zamienić miejscami. Nie od dziś wiadomo, że taniec potrafi być szalony i seksowny zarazem, ale tylko wtedy, gdy ma się odpowiedniego partnera. Eliana postanawia zapisać się z mężem na kurs tańca, by ocieplić ich relacje. Ale zamiast ocieplać relacje z mężem nawiązuje romans ze swoim nauczycielem tańca. Czy pożądać to grzech? Zależy kogo i w jakich okolicznościach pożądamy.

"Tancerz. Sensualny rytm" Na Bekher - recenzja

Chociaż nie pochwalam zdrady, to doskonałe rozumiem czemu Eliana uległa Filipowi. Czy ją potępiam? Bardziej potępiam jej zakłamanego męża, który zniszczył życie swoje, swojego syna i żony, która naprawdę go kochała. Okłamywał ich oboje, a gdy prawda wyszła na jaw oczywiście próbował się wybielić. Ale to, co zrobił było niewybaczalne.

"Tancerz. Sensualny rytm" Na Bekher - recenzja

Podoba mi się ta historia. Jest pełna zmysłowego tańca ale i smutku. Autorka pokazuje w niej, że nawet bogaci ludzie miewają problemy. I wcale wielkie pieniądze nie są w stanie ich przed nimi uchronić. Ale pokazuje również, że można zakochać się dwa razy i to ta druga miłość będzie tą prawdziwą i jedyną. Życie mamy tylko jedno i trzeba o nie walczyć.

"Tancerz. Sensualny rytm" Na Bekher - recenzja

Eliana postawiła wszystko na jedną kartę. Czy jej plan się powiódł?


Zostawiam Was z tym pytaniem, a książkę Wam gorąco polecam. Myślę, że Nana Bekher Was nie zawiedzie.


Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Niegrzeczne Książki.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)