niedziela, 8 stycznia 2023

"Milcząca dziewczyna" Rizzoli & Isles 9 Tess Gerritsen - księgarnia TaniaKsiazka.pl


"Milcząca dziewczyna" Rizzoli & Isles 9 Tess Gerritsen - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Jeśli czytacie mojego bloga, to wiecie, że jestem fanką serii kryminałów medycznych Tess Gerritsen. Rizzoli & Isles to świetna seria, która już od pierwszego tomu przypadła mi do gustu. W 2022 roku ukazało się trzynaście wznowień książek z nowymi okładkami i już je wszystkie mam. Za to w tym roku nakładem wydawnictwa Albatros pojawią się tomy kolejne. Przed Wami tom dziewiąty czyli "Milcząca dziewczyna".Niesamowity kryminał medyczny, który wciąga już od pierwszej strony. Jeśli uwielbiasz ten gatunek literacki, to z pewnością nie pożałujesz zakupu tej książki.

Akcja powieści toczy się w bostońskim Chinatown, miejscu pełnym tajemnic i chińskich legend. To właśnie tam podczas jednej z wycieczek turyści odnajdują ciało kobiety ukryte za śmietnikiem.

Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi detektyw Jane Rizzoli. Sprawa nie jest łatwa - idealnie gładkie brzegi poderżniętego gardła kobiety wskazują, że morderstwa dokonano z użyciem nietypowego narzędzia. Do tego na ubraniu kobiety znaleziono tajemnicze włosy, które wskazują, że napastnik wcale nie musi być człowiekiem. A na dodatek w trakcie śledztwa Jane Rizzoli odkrywa, że sprawa ta może być powiązana z pewną tragedią sprzed prawie 20 lat.

Czy policji uda się rozwikłać tajemnicę martwej dziewczyny? Kto jest mordercą? Co takiego wydarzyło się wiele lat temu?

"Milcząca dziewczyna" Rizzoli & Isles 9 Tess Gerritsen - księgarnia TaniaKsiazka.pl

"Milcząca dziewczyna" Rizzoli & Isles 9 Tess Gerritsen - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Ósmy tom tej serii okrzyknęłam moim ulubionym i wiedziałam, że nie łatwo będzie mnie przekonać, że jest lepszy. Niestety czytając "Milczącą dziewczynę" odniosłam wrażenie, że stanie się tak, jak przewidziałam i będzie dużo gorzej zamiast lepiej. Na początku trochę się nudziłam. Może jest to spowodowane tym, że książki, w których Maura Isles gra pierwsze skrzypce bardziej mi się podobają. Tu na pierwszym planie jest policyjne śledztwo, którym zarządza detektyw Rizzoli. Cała akcja dzieje się w bostońskiej chińskiej dzielnicy Chinatown i w sumie oprócz dwóch morderstw i powrotu do starej sprawy sprzed kilkunastu lat, nic specjalnego się nie dzieje. Dopóki nie okazuje się, że domniemany morderca nie jest istotą ludzką. Widziałam, że to nie fantasy, więc nie było możliwości, by nagle pojawił się przybysz z innej planety i mordował niewinnych ludzi, więc z nudnego początku zrobiło się naprawdę ciekawie. Tym bardziej, że badania wskazywały na to, że to naprawdę nie człowiek zabija. Więc kto?

"Milcząca dziewczyna" Rizzoli & Isles 9 Tess Gerritsen - księgarnia TaniaKsiazka.pl

Jeśli książka na początku wydawała mi się mniej interesującą niż "Dolina śmieci", to z biegiem czasu zaczęłam się wkręcać w tą historię, ponieważ robiło się coraz ciekawiej. Na jaw wychodziły ukryte przez lata sekrety, a cała fabuła nabierała tempa. Nawet przyłapałam się na tym, że coraz szybciej czytam, by dowiedzieć się kto w końcu jest mordercą. A prawda okazała się zaskakująca. Mimo trochę nudnego początku to uważam, że książka jest warta przeczytania. Analizując całość stwierdzam, że stopniowe przyspieszenie akcji było celowym zagraniem ze strony autorki i dzięki temu "Milcząca dziewczyna" Tess Gerritsen ma zaskakujący finał, który na pewno Was zachwyci.

W książkach autorki bardzo podoba mi się to, że każda jest o czymś innym, a akcja nie tylko dzieje się w Bostonie, ale i w innych zakątkach kraju, a nawet i na świecie. Gerritsen brawurowo łączy elementy kryminału z policyjnym śledztwem, prywatnym życiem głównych bohaterów ale i przemyca w swoich książkach wiedzę medyczną. Nie mam powodów, by jej nie wierzyć, ponieważ jest lekarzem i widać, że to o czym pisze jest jej znane, a nie tylko gdzieś usłyszane i niesprawdzone, ale napisane w książce.

"Milcząca dziewczyna" Rizzoli & Isles 9 Tess Gerritsen - księgarnia TaniaKsiazka.pl

W roku 2022 nakładem wydawnictwa Albatros ukazało się trzynaście części serii Rizzoli & Isles a następne są w przygotowaniu. Jeśli lubicie dobre kryminały medyczne, to koniecznie śledźcie nowości wydawnicze księgarni TaniaKsiazka.pl, bo już niedługo pojawią się u nich kolejne propozycje Tess Gerritsen. Nie możecie tego przegapić.
Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)