piątek, 10 lutego 2023

Czym różni się beton architektoniczny od zwykłego betonu?

Czym różni się beton architektoniczny od zwykłego betonu?

Beton najczęściej kojarzy się z budownictwem. Ściany, podłogi, różnego rodzaju wylewki, schody, stropy. Krótko mówiąc stan surowy budynku. Ale jest jeszcze jeden rodzaj betonu, który nie służy do budowania a wykańczania pomieszczeń i w obecnym czasie jest bardzo popularny jako materiał, który pojawia się w wielu mieszkaniach pod postacią podłóg, ścian czy ozdobników takich jak np. betonowe donice.


Czym różni się beton architektoniczny od zwykłego betonu?

Betonowe pomieszczenie to chłodne pomieszczenie - na pewno wielokrotnie to słyszeliście. Może nie tyle chłodne, co stonowane i mniej przytulne jak np. to wykończone drewnem. Ale trzeba przyznać, że beton dobrze wykorzystany w mieszkaniu czy biurze nadaje tym pomieszczeniom atrakcyjny wygląd. Beton architektoniczny to rodzaj materiału, z którego można wykonać np. schody, ściany, płyty dekoracyjne, donice, dekoracyjną cegłę czy nawet i parapety. Dobrze wykorzystany nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny charakter i surowość, którą zawsze można ocieplić odpowiednimi dodatkami, np. drewnem. Zresztą niektórzy klienci lubią ten surowy styl, który kojarzy im się z brakiem przepychu.

Czym różni się beton architektoniczny od zwykłego betonu?

Beton architektoniczny można wykorzystać na wiele sposobów i wykonać nim niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju klimatyczne pomieszczenie. Jest to o tyle wdzięczny surowiec, że można wykonać nim kształty, których nie osiągniemy za pomocą innych materiałów. Można go również barwić na różne kolory i nadawać mu różną strukturę. Więcej informacji o tym surowcu znajdziecie na stronie www.vhct.pl/beton-architektoniczny/.
Wpis sponsorowany.
 

10 komentarzy:

 1. Beton ten to ostatnio strasznie urzywany budolec. Pojawia się w większości polskich i zagranicznych, programach o remontach domu. Rozumiem, że komuś może się to podobać, ale mnie akurat nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo podobają mi się tego typu wnętrza, uwielbiam połączenie betonu i drewna w domy, mój styl- zdecydowanie
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się bardzo podoba ten beton architektoniczny i wygląda pięknie w domach. W bloku raczej nie widziałam takiego wykończenia, więc raczej nigdy go nie będę miała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie nie przekonuje taki wystrój, ale wiele osób taki efekt właśnie ceni, u mnie preferencja na drewno.

  OdpowiedzUsuń
 5. My latem mamy zaplanowany remont salonu i będziemy kłaść beton architektoniczny. Pięknie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się taki beton, ale nie u siebie. Wnętrze z nim wydaje mi się zimne, chociaż mogę się mylić bo na żywo tego nie widziałam

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem to świetny materiał do biur i przestrzeni publicznych, niby nieco surowy, ale jednak potrafi nadać wnętrzu innowacyjny wygląd.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mi się podobają wyłożone ściany płytami z betonu architektonicznego. Są takie proste i surowe. Pasują do dużych przestrzeni idealnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś nawet nie słyszałam o betonie architektonicznym, ale przyznaję, że w biurach robi fajne wrażenie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że świadomość tej różnicy jest niezbędna w przypadku osób, którym jest to potrzebne.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)