piątek, 5 maja 2023

Bing. Gotowi do zabawy? książeczka z ruchomymi obrazkami


Czy Wasze pociechy lubią oglądać bajkę o małym króliczku Bingu i jego przyjaciołach? Odkąd odkryłam tą bajkę, uważam, że jest ona jedną z ładniejszych i przyjemniejszych historii dla dzieci. Wolna od przemocy, pięknie opowiedziana i zawsze zakończona mądrym przesłaniem - to cała prawda o Bingu. Wcale mnie nie dziwi, że w nowościach wydawnictwa Harper Kids co jakiś czas pojawiają się książeczki z bohaterami kultowej opowieści o Bingu i jego życiu.
"Bing. Gotowi do zabawy?" to niewielka kartonowa książeczka, skierowana do małych dzieci. Nie tych najmłodszych ale myślę, że od roku do trzeciego roku życia będzie idealna. Nie ma w niej zbyt dużo tekstu, ale nie o niego tam chodzi. Fenomenem tej książki są ruchome obrazki, dzięki którym dziecko za pomocą wzroku i dotyku a także wyobraźni może zobaczyć scenki rozgrywające się w książce w bardziej rzeczywisty sposób niż podczas czytania zwykłej lektury. Odkąd pamiętam mój synek bardzo lubił książki z ruchomymi obrazkami i potrafił wybrać sobie jedną lub dwie i kazać sobie je czytać. Często pytałam go o to, czy nie nudzi mu się czytanie w kółko tego samego, ale odpowiedź zawsze była jedna - nie mamo.W książce znajdziecie pięć ruchomych obrazków a całość ma dziesięć kartonowych stron. Publikacja jest kolorowa i doskonale odzwierciedla katedry z bajki. Myślę, że dzieciom, które lubią książki z ruchomymi obrazkami bardzo przypadnie ona do gustu.


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Harper Kids.

 

5 komentarzy:

 1. Cudownie wydana książka i do tego te ruchome obrazki. Nie tylko czytanie, ale i również dotykanie. Cudowna edukacja dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. chyba ostatnio te bajki są dośc popularne bo czesto o nich słysze ale sama sie nie znam bo nie mam dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka jest naprawdę genialna. Sama chętnie sięgam po wydania z Bingiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam książeczki z ruchomymi elementami, moja córka też. Bing to jeden z jej ulubionych bohaterów, więc to coś dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chociaż mój synek jest coraz starszy, to nadal chętnie ogląda te książeczki dla maluchów, a ta spodobała mu się wyjątkowo :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)