wtorek, 29 sierpnia 2023

Czym są usługi ppoż i z jakich firm najlepiej korzystać?

Wpis sponsorowany / reklama 

Czym są uslugi PPOŻ i z jakich firm najlepiej korzystać?

Każdy z Was zapewne słyszał kiedyś pojęciu ppoż. ale czy wiecie dokładnie co to jest i dlaczego jest bardzo ważne, by znać i przestrzegać te przepisy? Jeśli nie, to koniecznie zapoznajcie się z definicją, ponieważ znajomość przepisów ppoż. może pewnego dnia uratować Wasze życie.


Czym są uslugi PPOŻ i z jakich firm najlepiej korzystać?

Ppoż. to nic innego jak skrót od pojęcia "przepisy przeciwpożarowe". Ich znajomość jest bardzo ważna, szczególnie w miejscu pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikowi dostępu do szkoleń odnośnie przepisów pożarowych. Każdy pracownik ma obowiązek w nich uczestniczyć, a osoba szkoląca wydaje mu specjalny dokument potwierdzający znajomość przez pracownika tych przepisów.

Szkolenia przeciwpożarowe można podzielić na trzy rodzaje:

* wstępne - obowiązują każdego nowego pracownika
* podstawowe - na tym szkoleniu pracownicy uczą się obsługi gaśnicy, rozmieszczenia w miejscu pracy dróg ewakuacyjnych i ewentualnego zagrożenia pożarowego oraz postępowania, gdy taki pożar się zauważy
* specjalistyczne - są to szkolenia dla pracowników, którzy w swojej pracy mają do czynienia z materiałami łatwopalnymi

Osoba, która przeprowadza takie szkolenia nie może być przypadkowa, ale również firmy, które świadczą usługi w zakresie PPOŻ i zajmują się przygotowaniem całych budynków, tak, by praca w nich była bezpieczna, również nie mogą być przypadkowe. Taką właśnie firmą jest NoFire.pl.

Czym są uslugi ppoż i z jakich firm najlepiej korzystać?

NoFire.pl to firma świadcząca kompleksowe usługi w zakresie przepisów przeciwpożarowych, czyli przygotowanie dokumentacji, zaświadczeń, oznakowań pomieszczeń, serwis gaśnic, naprawa urządzeń, bramy przeciwpożarowe, systemy tryskaczowe, systemy oddymiania i wiele innych. Każdy budynek, zanim zostanie oddany do użytku musi spełniać normy opisane w przepisach prawnych. Najlepiej skorzystać z usług firmy, która nie dość, że zapewnia usługi na wysokim poziomie, to jeszcze jest specjalistą w tym co robi i przygotuje budynek tak, by spełniał wszystkie wymogi prawne. I przede wsztstkim zrobi to od A do Z, czyli nie trzeba będzie zatrudniać dodatkowych fachowców, bo Ci z NoFire.pl znają się na rzeczy.


Zdjęcia pochodzą z bezpłatnej bazy ze strony https://unsplash.com/.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)