wtorek, 29 sierpnia 2023

"Filthy Rich Vampire. Drugi rytuał" Geneva Lee -TaniaKsiazka.pl

"Filtry Rich Vampire. Drugi rytuał" Geneva Le -TaniaKsiazka.ple

Książka o wampirach? Czemu nie! Ale czy to nie jest zbyt banalna tematyka? W przypadku Juliana i Thei nic nie jest banalne. Takiej historii jeszcze nie czytaliście, jestem tego pewna. Ale aby przeczytać Drugi rytuał, musicie sięgnąć po pierwszą część. A gdy to zrobicie, będziecie chcieli mieć całą trylogię w swojej biblioteczce. Przed Wami Filthy Rich Vampire. Drugi rytuał" Genevy Lee. Czy drugi tom podobał mi się bardziej niż pierwszy?

"Filtry Rich Vampire. Drugi rytuał" Geneva Le -TaniaKsiazka.pl

Część pierwsza zakończyła się dość niespodziewanie dla obojga bohaterów. Julian oświadczył Thei, że była tylko kociakiem lub jak kto woli zabawką w jego rękach i już nic więcej ich nie łączy. Thea początkowo nie wierzyła w żadne jego słowo, ale po tym jak kazał jej się wynosić, zabrała swoje rzeczy i wyszła. To był początek końca ich pięknej miłości.

W części drugiej Thea stara się układać sobie życie bez Juliana. Bardzo za nim tęskni, ale nic nie może poradzić na to, że wampir jej nie chce. Próbuje zapomnieć, ale świat wampirów nie chce zapomnieć o istnieniu Thei. Tym bardziej, że niektóre osoby powstają z martwych, a dziewczyna staje się ich celem. W końcu jak najlepiej zranić wampira? Uderzając bezpośrednio w jego godową partnerkę.

"Filtry Rich Vampire. Drugi rytuał" Geneva Le -TaniaKsiazka.pl

"Filtry Rich Vampire. Drugi rytuał" Geneva Le -TaniaKsiazka.pl

W drugiej części dzieje się zdecydowanie więcej jak w pierwszej. Konflikt między wampirami niezgadzającymi się z poczynaniami Rady, a jej zwolennikami narasta. Matka Juliana mąci bardziej niż to konieczne i za wszelką cenę, chce by Julian znalazł sobie partnerkę godną jego pozycji i spłodził jej dziecko. Ale nasz bohater nie może zapomnieć o pewnej smiertelniczce i gdy dowiaduje się w jakim niebezpieczeństwie znalazła się dziewczyna, rusza jej na ratunek. Na przekór wszystkim, włączając w to matkę. Nistety z Radą nie można zadzierać, a zakochani boleśnie się o tym przekonają.

Takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam. A żebyście wiedzieli moją minę, kiedy dowiedziałam się kim tak naprawdę jest Thea. Tylko teraz pozostaje pytanie - kim był jej ojciec i dlaczego matka tak bardzo próbowała dziewczynę przed nim chronić.

Podoba mi się zawiłość tej historii i to, że autorka idealnie potrafi się w tym wszystkim odnaleźć wyciągając co chwilę jakieś asy z rękawa. Nie jest to moja pierwsza książka Genevy Lee i na pewno nie ostatnia. Autorka już nie raz udowodniła, że ma głowę pełną pomysłów i należy dać jej szansę. Ale pochodzeniem Thei przebiła dosłownie wszystko. Podoba mi się w tej historii to, że pokazała zawiłe rodzinne relacje panujące wśród wampirów i jak dużo są one w stanie poświęcić, by utrzymać ciągłość swojego rodu.

Jeszcze wiele rzeczy pozostaje niewyjaśnionych i nie uzyskałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, dlatego koniecznie muszę sięgnąć po trzecie i ostatni tom tej historii. Jak znając autorkę to zrobiła w nim niezłą rozpierduchę ale lepiej tak, niż jakby książka miała być nudna.

"Filtry Rich Vampire. Drugi rytuał" Geneva Lee -TaniaKsiazka.pl

Jeśli lubicie zawiłe historie z fantastycznego świata wampirów, to koniecznie musicie sięgnąć po dwa tomy "Filthy Rich Vampire" i jestem przekonana, że autorka was nie zawiedzie. Wszystkie książki autorki znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.

"Filthy Rich Vampire. Drugi rytuał" Geneva Lee -TaniaKsiazka.pl

Wpis powstał w ramach współpracy z księgarnią TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)