niedziela, 10 grudnia 2023

"Kapciuszek" Agnieszka Kowalska - Bojar

"Kapciuszek" Agnieszka Kowalska - Bojar

6 grudnia 2023 miała premierę kolejna niegrzeczna historia z cyklu niegrzeczne nowele autorstwa Agnieszki Kowalskiej - Bojar. "Kapciuszek" to opowieść, którą koniecznie musicie poznać. Miałam ubaw po pachy i bardzo przyjemnie spędziłam czas czytając o przygodach Marysi.Niegrzeczne nowele, to historie, które wychodzą spod pióra jednej z moich ulubionych polskich autorek. Agnieszka Kowalska - Bojar już wielokrotnie pokazała, że ma oprócz mocnych i przerażających książek umie napisać również i takie, przy których jedzenie i picie jest surowo zabronione, bo można się udławić lub zakrztusić ze śmiechu. Taki właśnie jest "Kapciuszek".

"Kapciuszek" to reteling dobrze znanych i lubianych opowieści o Kopciuszku, Jasiu i Małgosi, Robin Hoodzie, Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, Śpiącej Królewnie, których losy Agnieszka połączyła na nowo, ale miksując je i zmieniając tak, by idealnie wpasowały się w opowiedzianą na nowo historię. Sporo jest tu zmienione, ale czytelnik od razu jest w stanie połapać się, o którą bajkę chodzi. Autorka ma prawiwy talent to kombinowania, zmieniania, wymyślania i tworzenia na nowo czegoś, co już było opowiadane tyle razy, że w pewnym momencie mogło stać się nudne. Jedno jest pewne - w jej nowelach nie spotkacie nudy.

Marysia to mądra i uczynna dziewczyna. Gdy jej tata umiera, a w domu zaczyna rządzić macocha, zostaje wygnana do kuchni i przejmuje wszystkie obowiązki praczki, kucharki, sprzątaczki. Jakoś za bardzo się na to nie skarży, ale w pewnym momencie stwierdza, że nic tu po niej i wybiera się w podróż w poszukiwaniu swojego miejsca. Tym bardziej, że gdyby tego nie zrobiła, to musiałaby iść na bal i starać się o względy księcia. A kto jak kto, ale Marysia o żadnego królewskiego syna starać się nie zamierza. Dziewczyna nie przypuszcza jednak, że książę to jej najmniejszy problem, a świat poza domem jest pełen mężczyzn, którzy myślą tylko o jednym i będą starać się zaciągnąć naszą bohaterkę do łóżka. Marysia jednak nie jest łatwa, wartość swojej cnoty zna i nie zamierza użerać się ze zboczeńcami a tym bardziej ulegać ich namowom. Dodatkowo dziewczyna nie daje sobie w kaszę dmuchać, a każdego napotkanego natręta szybko sprowadza do parteru. No może poza jednym Robertem, który zaczyna budzić w niej dotąd niespotykane uczucia.

Nowelka jest lekka, przezabawna i czyta się ją wręcz cudownie. Śmiałam się od początku do końca. Mimo tego, że wiem dużo o pomysłowości Agi, to w dalszym ciągu mnie ona pozytywnie zaskakuje. Ja bym takiego mixu nie wymyśliła. Musicie również wiedzieć, że książka jest mocno erotyczna, a bohaterowie myślą praktycznie tylko o jednym, nie przebierając w środkach, by swoje pragnienia zrealizować. A to nakręca spiralę niefortunnych zdarzeń i śmiesznych sytuacji.

Jeśli zastanawiacie się jak można połączyć dobrze znane i lubiane bajki w całość, to Aga z przyjemnością zaserwuje Wam to wszystko na tacy i jeszcze świątecznie przystroi. Relaks i świetna zabawa gwarantowane.

Nowelkę możecie kupić w postaci e-booka na stronie https://sklep.motylewnosie.pl/product/kapciuszek-ebook/.


Za możliwość przeczytania nowelki bardzo dziękuję autorce. 

2 komentarze:

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)