sobota, 8 czerwca 2024

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza?

Wpis reklamowy 

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Czym jest mandala? Na pewno każdy z Was ją widział, ale nie wiedział jak się nazywa i jakie ma znaczenie. Mandala to mistyczny rysunek, którego korzeni należy szukać w Indiach. Teraz we współczesnym świecie mandale mają znaczenie głównie artystyczne, ponieważ wyróżnia je ciekawy kształt i bogactwo kolorystyczne. I właśnie ze względu na to wzór ten jest wykorzystywany chociażby w dekoracji wnętrz, min. na zasłonach, o których chciałabym Wam opowiedzieć.

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?Czy mandala pasuje do każdego wnętrza?


Niestety nie, ponieważ jest to wzór, którego mnogość kolorów i wzorów nie będzie pasować do każdego pomieszczenia lub miejsca, w krótkim chcemy go umieścić. Ale jeśli Wasze wnętrze jest stonowane kolorystycznie lub dominuje w nim tylko jeden kolor i chcecie wprowadzić u siebie w domu szaleństwo barw, to mandala jest dla Was rozwiązaniem idealnym.

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Zachciało mi się koloru w domu i dlatego zdecydowałam się na intensywnie barwne zasłony z mandalą. Początkowo miały wisieć w salonie, ponieważ niedawno pojawił się tam nowy turkusowy dywan winylowy i zdecydowałam, że mandala będzie do niego idealnie pasowała. Jednak po namyśle stwierdziłam, że obecne zasłony pasują lepiej a nowe będą wisiały w kuchni. W końcu zawsze chciałam mieć tam długie zasłony do ziemi, ale w kuchennym pomieszczeniu nie wszystkie materiały dobrze się sprawdzają.

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Zasłony, które widzicie na zdjęciu są wykonane z poliestru. Pewnie sporo z Was ma teraz w głowie mętlik, ponieważ poliester nie kojarzy się zbyt dobrze. Musicie mi uwierzyć, że w tym przypadku nie wyobrażam sobie zasłon np. z bawełny. Ona zupełnie nie zdaje egzaminu w pomieszczeniu gdzie jest wilgoć i się gotuje. Zresztą jest jeszcze jedna kluczową kwestia, która skreśla u mnie zasłony bawełniane, a jest to ich prasowanie. Oszaleć można z zagnieceniami, dlatego wykluczyłam ten materiał.

Zasłony, które widzicie na zdjęciu to poliester, ale jest on gruby i mocny. Pojedyncza zasłona ma wymiary 150 na 240 cm. W mojej kuchni pełnią one funkcje ozdobne, dlatego nałożyłam na nie gumki. Niestety między nimi musi wisieć firanka, ponieważ w naszym ogrodzie mieszka dużo kosów a nic tak nie przyciąga tych ptaków jak gołe okna. I niestety nieszczęście gotowe, ponieważ ptak zazwyczaj nie przeżywa zderzenia z szybką. Jeśli Wy nie macie takiego problemy, to śmiało można zasłony powiesić solo i używać ich do zasłaniania okien.

Zasłony delikatnie prześwitują, więc nie uzyska się w mieszkaniu całkowitej ciemności, ale mi to absolutnie nie nie przeszkadza.

Materiał zakończony jest u góry tunelem, w który wkłada się karnisz. Dodatkowo wszyta jest taśma, którą za pomocą sznorkow można ściągnąć i tym samym zasłonę zmarszczyć. Ale nie trzeba koniecznie tego używać.

Jeśli chodzi o nadruk, to jest on wykonany na tkaninie cyfrowo i nie blaknie od słońca, czy podczas prania.

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Zalety zasłon wykonanych z poliestru z nadrukiem cyfrowym:

  • bardzo dobra jakość materiału
  • bardzo dobra jakość nadrukowanego wzoru na tkaninie
  • żywe kolory, wyraźne kształty, trwałość nadruku
  • materiał łatwo uprasować w niskiej temperaturze, bez użycia pary, ale najlepsze efekty otrzymacie przy jej użyciu
  • materiał łatwo utrzymać w czystości, pranie w pralce na 30 stopni
  • może wisieć w pomieszczeniu, gdzie się gotuje, ponieważ nie wchłania zapachów i nie odbarwia się
  • efektownie wygląda

Mandala - czy taki wzór pasuje do każdego wnętrza ?

Co wy na to, bym teraz zrobiła wpis o obrazie z nadrukiem cyfrowym na szkle? Widziałam interesujący mnie obraz w sklepie wallmuria.pl. Myślę, by teraz coś zmienić nad stołem w kuchni, bo słoneczniki mi się znudziły. Może tym razem jakiś krajobraz???
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)