Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Agent Kelly. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Agent Kelly. Pokaż wszystkie posty

środa, 1 czerwca 2022

"W cieniu Białego Domu" Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W cieniu Białego Domu"  Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W cieniu Białego Domu"  Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W cieniu Białego Domu" to kontynuacja historii agenta Kelly, którą Monika Magoska - Suchar zaczęła opisywać w książce "W słońcu Dubaju". Kontynuacja, którą koniecznie musicie przeczytać...


Zdruzgotany niedawnym rozstaniem z ukochaną Safiją, Peter Kelly odpoczywa w Nowym Jorku. Los nie pozwala mu jednak na długą przerwę od pracy. Pewnego dnia Peter ratuje przed atakiem gangsterów młodą kobietę, która natychmiast budzi jego zainteresowanie. Dianę śledzą bowiem nie tylko członkowie mafii, ale i agenci Secret Service, co sugeruje, że jest w jakiś sposób związana z którymś z polityków z najwyższego szczebla państwowego. Znajomość z Dianą sprawia, że Peter zostaje wciągnięty w kolejną intrygę. Są w nią zamieszani wysoko postawieni politycy, służby specjalne, a nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych.

Na korytarzach Białego Domu Peter będzie musiał zachować ostrożność jeszcze bardziej niż kiedykolwiek dotąd. Sytuacja skomplikuje się dodatkowo, gdy do życia agenta powróci Safija. Czy tym razem przybywa jako przyjaciel, czy jako wróg? I czy jest dla nich jeszcze szansa na wspólną przyszłość? A może nadszedł czas, by otworzyć serce na nową miłość?

"W cieniu Białego Domu"  Monika Magoska - Suchar - recenzja

Monika Magoska - Suchar już nie raz udowodniła, że warto sięgać po jej książki. Śledzę jej poczynania od lat i mam wrażenie, że każda kolejna powieść, którą wydaje, jest lepsza od poprzedniej. Zaczynała od fantastyki, mrocznej, brutalnej, by płynnie przejść do świata kobiecych pragnień i zaproponować swoim czytelniczkom pełne akcji i namiętności romanse. Jej fantastyka mi się podoba, ale widzę i czuję, że w romansach autorka odnajduje się doskonale. Czytelniczki ją uwielbiają, co było widać po kolejkach na spotkaniu autorskim na Warszawskich Targach Książki.

"W cieniu Białego Domu"  Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W cieniu Białego Domu" to druga część przygód agenta Kelly i koniecznie musicie czytać książki w kolejności wydania, ponieważ tworzą spójną całość.

Miało być tak pięknie...Peter Kelly i jego ukochana Safija mieli stworzyć rodzinę. Choć nie mogli mieć dzieci, nie przeszkadzało im to, w tworzeniu związku pełnego miłości. Adoptowali psa, któremu nadali imię Emir. Wszystko układało się idealnie. Do czasu, gdy mężczyzna wrócił z wyjazdu służbowego i zastał dom zamknięty na cztery spusty i karteczkę w środku z informacją, że ukochana od niego odchodzi. W tym momencie jego świat się zawalił. Kelly nie wiedział czemu Safija nagle zniknęła, ale postanowił odkryć prawdę i przekonać ukochaną do powrotu do domu. W końcu to co ich łączyło było prawdziwe. Prawda?

"W cieniu Białego Domu"  Monika Magoska - Suchar - recenzja

Nasz agent zupełnie przez przypadek trafia na usługi do Białego Domu, gdzie ma za zadanie chronić głowę państwa i jego rodzinę. A tam, znowu natrafia na informacje o Promieniu. Okazuje się, że ta sprawa nie została zamknięta, a na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty. W pewnym momencie w życie naszego bohatera kolejny raz wkracza jego ukochana, ale dziwnie się zachowuje, nie chce utrzymywać kontaktu i ma nową tożsamość. I wyraźnie czegoś szuka. O co w tym wszystkim chodzi?

"W cieniu Białego Domu"  Monika Magoska - Suchar - recenzja

Książka jest świetna. Pełna akcji i niespodziewanych jej zwrotów. Poznajemy nowe postacie, ale do gry wracają też ulubieńcy z pierwszej części i zaczyna się wyścig o życie i prawdę. Gwarantuję Wam, że nie będziecie się nudzić. Monika pokierowała akcją w taki sposób, że nie mogłam się oderwać od lektury i czytałam dopóki nie skończyłam. Bardzo podoba mi się wątek Promienia i tego, co można dzięki niemu osiągnąć. Nasz bohater w książce przechodzi trudne chwile, ale i podupada na zdrowiu. Czyżby Promień przestawał działać? I co to oznacza dla agenta, który co chwilę obrywa. Jak nie w głowę to kulką z pistoletu. Ile normalny człowiek może mieć żyć? Agent Kelly ma szczęście, inaczej nie można tego określić.

Peter Kelly to nasz agent 007 i wcale nie jest gorszy od znanego na całym świecie Jamesa Bonda. A Monika udowodniła, że ma głowę pełną pomysłów i jeszcze nie raz, nie dwa nas zaskoczy. Mam nadzieję, że na trzech książkach (trzecia jest już zapowiedziana) ta historia się nie skończy i będą kolejne. A jeśli nie, to czekam na inne literackie propozycje od autorki i wydaje mi się, że już przyszedł czas, by utworzyć dla jej książek oddzielną półkę, bowiem Monika idzie jak burza i chyba nic innego nie robi, tylko pisze dla nas książki...

"W cieniu Białego Domu"  Monika Magoska - Suchar - recenzja

PS czy wiecie, że w tej książce pojawi nowa postać kobieca, która już na początku książki ma chrapkę na naszego bohatera? Czy agent ze złamanym sercem ulegnie pięknej Dianie? I jak zmieni się jego nastawienie do kobiety, gdy odkryje jej prawdziwą tożsamość?


Czytaliście już książki o przygodach agenta Kelly?












 

piątek, 27 maja 2022

"W słońcu Dubaju" Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W słońcu Dubaju" Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W słońcu Dubaju" Monika Magoska - Suchar - recenzja

Są takie autorki, które nawet jak popełnią książkową gafę, coś mi się w ich książce nie spodoba, lub uznam, że nie jest to najlepsza propozycja książkowa, którą miałam okazję czytać, to i tak będę je kochać. A niewątpliwie należy do nich Monika Magoska - Suchar. Bo autor to nie tylko książki. Ważne jest to, jakim człowiekiem jest i jakie ma nastawienie do czytelników. Jak kogoś nie polubię, to choćby pisał najlepsze książki na świecie, to jest u mnie skreślony... A jeśli kogoś lubię, to jestem w stanie wybaczyć mu nawet drobne potknięcia...


"W słońcu Dubaju" Monika Magoska - Suchar - recenzja

Gorący Dubaj, arabska księżniczka, nieokiełznane namiętności i rozgrywki, w których stawką jest życie.

Peter Kelly to pewny siebie agent CIA, uzależniony od mocnych wrażeń. Przyciąga do siebie piękne kobiety jak magnes, jednak angażuje się tylko w przelotne romanse. Treścią jego życia stały się ryzykowne misje, których podejmuje się bez wahania.

Tym razem Peter otrzymuje zlecenie, by udać się do Emiratów Arabskich jako ambasador USA. W imieniu zaprzyjaźnionego emira bierze udział w pewnej licytacji. Jej zwycięzca ma zdobyć nie tylko rękę księżniczki, ale przede wszystkim jej wart fortunę posag – tajemniczy przedmiot, który przyciąga uwagę wielu żądnych władzy bogaczy.

Safija nie jest typem kobiety, która z pokorą przyjmuje swój los. Nie zamierza się podporządkować i proponuje Peterowi układ, dzięki któremu oboje mogą zyskać to, na czym zależy im najbardziej. Tylko czy aby na pewno wiedzą, komu wypowiadają wojnę? I co ostatecznie okaże się dla nich warte najwyższego ryzyka?

Nowa seria Moniki Magoskiej-Suchar o agencie Kellym to połączenie gorącego romansu i pełnej zwrotów akcji powieści sensacyjnej. Dreszcz emocji gwarantowany!


"W słońcu Dubaju" Monika Magoska - Suchar - recenzja

Tym razem nie o książkowych gafach porozmawiamy, a dobrej książce, którą przyjemnie mi się czytało, a na końcu poczułam niedosyt i od razu płynnie przeszłam do lektury części drugiej. Monika Magoska - Suchar w swojej książce "W słońcu Dubaju" prezentuje nam nową odsłonę słynnego na całym świecie Agenta 007. Peter Kelly jest agentem amerykańskiego rządu, który obecnie stacjonuje w Dubaju i wciela się w rolę amerykańskiego ambasadora. Współpracuje z bogaczami, szejkami, robiąc bardzo dobre wrażenie, tym samym wkradając się w łaski tamtejszej elity. Tak naprawdę poszukuje Promienia, czyli broni, którą rząd amerykański chce zdobyć dla siebie.

Nasz agent na swojej drodze spotyka księżniczkę Safiję, która obiecuje mu pomóc w znalezieniu Promienia w zamian za pomoc w wyjeździe do Stanów i zmianie tożsamości. Jak przystało na dobrego agenta, Kelly zrobi wszystko, by wypełnić misję. Nie przypuszcza tylko, że jego serce zabije mocniej do pewnej Arabki, tym samym komplikując to, co ma zrobić, by zdobyć broń dla swojego rządu.

"W słońcu Dubaju" Monika Magoska - Suchar - recenzja

Powinnam zacząć od tego, że jestem fanką przygód Jamesa Bonda i z zapartym tchem oglądałam każdy kolejny film o Agencie 007. Peter Kelly jest dokładnie takim agentem. Przystojnym, skutecznym, nie mającym skrupułów, ale mającym serce i skłonność do pięknych kobiet. Zresztą one również nie mogą oprzeć się urokowi naszego agenta. Monika w tej książce udowodniła, że ma talent nie tylko do pisania fantastyki czy gorących romansów, a ale potrafi również wymyśleć dobrą sensacyjną historię, która wciąga czytelnika od pierwszej strony.

"W słońcu Dubaju" to nie jest zwykły romans, choć niewątpliwie książka do tego gatunku się zalicza. Ale fabuła nie skupia się głównie na uczuciu, które narodziło się między bohaterami, a na poszukiwaniu tajemniczego Pierścienia, który jak się później okazuje, jest zupełnie czymś innym, niż amerykański rząd się spodziewał. Tym bardziej należy mu się ochrona, by nikt niepowołany nie wykorzystał go do złych celów.

"W słońcu Dubaju" Monika Magoska - Suchar - recenzja

W tej książce podoba mi się wszystko. Począwszy od bohaterów, kończąc na pięknych widokach i wartkiej akcji. To zupełnie inna historia, od tych które do tej pory przeczytałam i cieszę się, że Monika wpadła na pomysł stworzenia serii książek o agencie Kelly. Polubiłam tego faceta i jestem ciekawa co spotka go w następnych książkach. Ale znając Monikę, nie będę się nudzić i kolejny raz spędzę miło czas z jej bohaterami.

"W słońcu Dubaju" Monika Magoska - Suchar - recenzja

Jeszcze na koniec mała uwaga co do pikantności książki. Wiem, że Monika potrafi dać czadu w kwestii scen seksu, ale w tej książce nie ma ich wcale dużo. Owszem jest to romans, ale autorka bardziej skupiła się na misji agenta, a dopiero na uczuciu.


Jak myślicie, zakochany agent, to skuteczny agent? A może uczucie, które dopadło go niczym grom z jasnego nieba, mocno skomplikuje jego misję?