środa, 1 czerwca 2022

"W cieniu Białego Domu" Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W cieniu Białego Domu" Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W cieniu Białego Domu" to kontynuacja historii agenta Kelly, którą Monika Magoska - Suchar zaczęła opisywać w książce "W słońcu Dubaju". Kontynuacja, którą koniecznie musicie przeczytać...


Zdruzgotany niedawnym rozstaniem z ukochaną Safiją, Peter Kelly odpoczywa w Nowym Jorku. Los nie pozwala mu jednak na długą przerwę od pracy. Pewnego dnia Peter ratuje przed atakiem gangsterów młodą kobietę, która natychmiast budzi jego zainteresowanie. Dianę śledzą bowiem nie tylko członkowie mafii, ale i agenci Secret Service, co sugeruje, że jest w jakiś sposób związana z którymś z polityków z najwyższego szczebla państwowego. Znajomość z Dianą sprawia, że Peter zostaje wciągnięty w kolejną intrygę. Są w nią zamieszani wysoko postawieni politycy, służby specjalne, a nawet sam prezydent Stanów Zjednoczonych.

Na korytarzach Białego Domu Peter będzie musiał zachować ostrożność jeszcze bardziej niż kiedykolwiek dotąd. Sytuacja skomplikuje się dodatkowo, gdy do życia agenta powróci Safija. Czy tym razem przybywa jako przyjaciel, czy jako wróg? I czy jest dla nich jeszcze szansa na wspólną przyszłość? A może nadszedł czas, by otworzyć serce na nową miłość?

"W cieniu Białego Domu" Monika Magoska - Suchar - recenzja

Monika Magoska - Suchar już nie raz udowodniła, że warto sięgać po jej książki. Śledzę jej poczynania od lat i mam wrażenie, że każda kolejna powieść, którą wydaje, jest lepsza od poprzedniej. Zaczynała od fantastyki, mrocznej, brutalnej, by płynnie przejść do świata kobiecych pragnień i zaproponować swoim czytelniczkom pełne akcji i namiętności romanse. Jej fantastyka mi się podoba, ale widzę i czuję, że w romansach autorka odnajduje się doskonale. Czytelniczki ją uwielbiają, co było widać po kolejkach na spotkaniu autorskim na Warszawskich Targach Książki.

"W cieniu Białego Domu" Monika Magoska - Suchar - recenzja

"W cieniu Białego Domu" to druga część przygód agenta Kelly i koniecznie musicie czytać książki w kolejności wydania, ponieważ tworzą spójną całość.

Miało być tak pięknie...Peter Kelly i jego ukochana Safija mieli stworzyć rodzinę. Choć nie mogli mieć dzieci, nie przeszkadzało im to, w tworzeniu związku pełnego miłości. Adoptowali psa, któremu nadali imię Emir. Wszystko układało się idealnie. Do czasu, gdy mężczyzna wrócił z wyjazdu służbowego i zastał dom zamknięty na cztery spusty i karteczkę w środku z informacją, że ukochana od niego odchodzi. W tym momencie jego świat się zawalił. Kelly nie wiedział czemu Safija nagle zniknęła, ale postanowił odkryć prawdę i przekonać ukochaną do powrotu do domu. W końcu to co ich łączyło było prawdziwe. Prawda?

"W cieniu Białego Domu" Monika Magoska - Suchar - recenzja

Nasz agent zupełnie przez przypadek trafia na usługi do Białego Domu, gdzie ma za zadanie chronić głowę państwa i jego rodzinę. A tam, znowu natrafia na informacje o Promieniu. Okazuje się, że ta sprawa nie została zamknięta, a na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty. W pewnym momencie w życie naszego bohatera kolejny raz wkracza jego ukochana, ale dziwnie się zachowuje, nie chce utrzymywać kontaktu i ma nową tożsamość. I wyraźnie czegoś szuka. O co w tym wszystkim chodzi?

"W cieniu Białego Domu" Monika Magoska - Suchar - recenzja

Książka jest świetna. Pełna akcji i niespodziewanych jej zwrotów. Poznajemy nowe postacie, ale do gry wracają też ulubieńcy z pierwszej części i zaczyna się wyścig o życie i prawdę. Gwarantuję Wam, że nie będziecie się nudzić. Monika pokierowała akcją w taki sposób, że nie mogłam się oderwać od lektury i czytałam dopóki nie skończyłam. Bardzo podoba mi się wątek Promienia i tego, co można dzięki niemu osiągnąć. Nasz bohater w książce przechodzi trudne chwile, ale i podupada na zdrowiu. Czyżby Promień przestawał działać? I co to oznacza dla agenta, który co chwilę obrywa. Jak nie w głowę to kulką z pistoletu. Ile normalny człowiek może mieć żyć? Agent Kelly ma szczęście, inaczej nie można tego określić.

Peter Kelly to nasz agent 007 i wcale nie jest gorszy od znanego na całym świecie Jamesa Bonda. A Monika udowodniła, że ma głowę pełną pomysłów i jeszcze nie raz, nie dwa nas zaskoczy. Mam nadzieję, że na trzech książkach (trzecia jest już zapowiedziana) ta historia się nie skończy i będą kolejne. A jeśli nie, to czekam na inne literackie propozycje od autorki i wydaje mi się, że już przyszedł czas, by utworzyć dla jej książek oddzielną półkę, bowiem Monika idzie jak burza i chyba nic innego nie robi, tylko pisze dla nas książki...

"W cieniu Białego Domu" Monika Magoska - Suchar - recenzja

PS czy wiecie, że w tej książce pojawi nowa postać kobieca, która już na początku książki ma chrapkę na naszego bohatera? Czy agent ze złamanym sercem ulegnie pięknej Dianie? I jak zmieni się jego nastawienie do kobiety, gdy odkryje jej prawdziwą tożsamość?


Czytaliście już książki o przygodach agenta Kelly?
 

6 komentarzy:

 1. No i jestem namówiona. Zerknę na Legimi, czy jest dostępna. Albo może będzie wersja audio? Byłoby fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna książka tej autorki, której nie czytałam. Z tego co widzę powieści o przygodach Kelly powstało już kilka. Koniecznie muszę zacząć je czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jej nie zaczęłam, ale niedługo nadrobię. Ostatnio nie mogę się na niczym skupić i książki czekają aż dojdę do siebie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Przekonałaś mnie do sięgnięcia po pierwszy tom, jeśli mi się spodoba, to z całą pewnością zabiorę się i za ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze nic z tej serii, ale siostra chyba coś zna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jeszcze nie sięgnęłam po część pierwszą a tu juz kolejna. Muszę szybko to nadrobić. :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)