wtorek, 1 grudnia 2020

"Naturalnie dla zdrowia " Agnieszka Cegielska - recenzja

"Naturalnie dla zdrowia " Agnieszka Cegielska

Agnieszka Cegielska - znana i ceniona dziennikarka, wkracza na literackie salony z nową książką o zdrowiu. Autorka od kilku lat związana jest z telewizją TVN, gdzie uświadamia Polaków o tym, co robić, by żyć zdrowo. Zapraszam Was na recenzję książki Naturalnie dla zdrowia, która ukazała się nakładem wydawnictwa Burda Książki. 


"Naturalnie dla zdrowia " Agnieszka Cegielska


Droga do zdrowia – przejdź ją z Agnieszką Cegielską i z jej rozmówcami

Wielu z nas myśli, że droga do zdrowia jest długa i niełatwa. Jednak często okazuje się, że może być zdecydowanie krótsza i prostsza. W książce Naturalnie dla zdrowia Agnieszka Cegielska postanowiła porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. Jak bardzo mogą pomóc nam odpowiednia dieta, osteopatia, terapia krzyżowo-czaszkowa, chiropraktyka, hirudoterapia i wiele innych terapii? Co możemy zrobić, aby w naturalny sposób wesprzeć naszą odporność i jak robią to ci, którzy na co dzień pomagają innym? Co zrobić, aby uwolnić z organizmu nagromadzony latami stres i pokochać niedoskonałości swojego ciała? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce znanej i cenionej propagatorki zdrowego stylu życia, Agnieszki Cegielskiej.

Naturalnie dla zdrowia to twoja recepta na zdrowe życie.

"Naturalnie dla zdrowia " Agnieszka Cegielska

Zdrowie - najcenniejsze rzecz na świecie. Nic Wam po pieniądzach czy luksusowych dobrach materialnych, jeśli nie macie zdrowia, chorujecie lub ciągle źle się czujecie. Chyba, że lubicie cierpieć lub umierać w luksusie, to droga wolna. Ale myślę, że nikt tego nie lubi. 

Naturalnie dla zdrowia nie jest książką kucharską, jak to miało miejsce w przypadku Naturalnie w kuchni - recenzowałam Wam tą książkę również. Jest to zbiór wywiadów z osobami, które na co dzień pomagają innym żyć zdrowo. 

Z tej książki dowiecie się między innymi, że nie tylko zdrowa dieta i aktywność fizyczna są istotne by żyć zdrowo. 

Najgorszym wrogiem człowieka jest stres. Żyjemy w świecie, gdzie jest go pełno, i choć byśmy jedli najzdrowsze jedzenie, pili najczystszą wodę, uprawiali sport, wysypiali się i przyjmowali najlepsze suplementy - stres nas pokona. Ciągły strach, walka, napięte mięśnie, bóle głowy, brak koncentracji i szereg innych dolegliwości - wcale nie muszą oznaczać choroby. To stres. I dopóki nie pozbędziemy się go z naszego życia, nie osiągniemy spełnienia. 

"Naturalnie dla zdrowia " Agnieszka Cegielska

Jak radzić sobie ze stresem? Na stronach tej książki znajdziecie podpowiedzi, a także odpowiedzi na to pytanie. Dowiecie się czym jest osteopatia i jak może pomóc w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Słowo psychoterapeuta nie będzie już dla Was straszne - czasami trzeba spotkać się z fachowcem i zrobić porządek w swojej głowie, by zaczęła współpracować z resztą ciała. Dowiecie się, że na terapię nie uczęszczają tylko ludzie chorzy psychicznie, jak to często jest błędnie jedno z drugim kojarzone. Uczęszczają na nią również ludzie zdrowi, aby pomóc sobie poukładać pewne sprawy i zrozumieć człowieka, który mieszka w ich ciele. W imię zasady "w zdrowym ciele zdrowy duch" i odwrotnie. Ciekawe, prawda? Poznacie techniki masażu, które pomagają na ból różnego pochodzenia. Nie koniecznie ten fizyczny. Nauczycie się akceptować swoje ciało i słuchać go - a przynajmniej spróbujcie, czy dacie radę. Nie jest to bowiem proste, a samoakceptacja w życiu stanowi u wielu ludzi ogromny problem. Zaciekawiłam Was?

Jak żyć w zgodzie z samym sobą? Na to nie ma jednej i prostej odpowiedzi. To, że jakaś terapia jest dobra dla kogoś, wcale nie znaczy, że będzie dobra dla Ciebie. Ale zawsze warto próbować. Życie i zdrowie mamy jedno i warto by było przeżyć je jak najlepiej i ciekawiej. Bez bólu, złości i chorób.

"Naturalnie dla zdrowia " Agnieszka Cegielska

Bardzo ciekawa książka. Dowiedziałam się z niej wielu ciekawych rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Co najważniejsze, napisana jest w czytelny i przystępny dla laika sposób. Każde pojęcie, które było dla mnie niezrozumiałe, zostało wyjaśnione. Nie kończyłam jednego rozdziału z poczuciem niewiedzy i znakami zapytania w głowie. A z pełną nowych informacji głową przechodziłam płynnie dalej. 


Lubicie książki o zdrowiu?  

11 komentarzy:

 1. Miałam niedawno okazję przeczytać ten tytuł i myślę, że jest bardzo pozytywy, ale też nie jestem fanką wszystkiego, co pojawiało się w rozmowach z Autorką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie, że są to rozmowy, a nie typowo książka z przepisami coacha, bo takich wręcz nie potrafię czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazwyczaj nie sięgam po takie książki, jednak ta mnie zaciekawiła. Dobrze, że jest napisana w czytelny i przystępny, nawet dla laika, sposób. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie czytałam jej książek, ale bardzo lubie jej programy w telewizji śniadaniowej. Dlatego warto sięgnąć i po coś do czytania :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. W mojej biblioteczce jest jedna książki Agnieszki. Bardzo mi się podoba w jakim stylu jest napisana, i na pewno niebawem kupię także tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzieś już widziałam ta ksiazke. Jakoś nie pasuje mi ona. Raczej nie sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak lubię czytać książki o zdrowi, bo dzięki teamu jestem bardziej świadoma swojego ciała :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tym razem to kompletnie nie dla mnie. Nie lubię takich książek i zwyczajnie po nie nie sięgam. Mam jednak w kręgu znajomych osoby, które mogą się nią zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 9. Od kiedy o wiele luźniej podchodzę do wielu tematów, bez stresu, jest mi o wiele lepiej i rzeczywiście zdrowiej się czuję. Niemniej z chęcią dowiedziałabym się z książki o masażu. A osteopata to mój ulubiony zawód naprawiający moje wszystkie bóle kręgosłupa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Szczerze powiem , że nie czytam książek o zdrowiu jakoś nie po drodze mi z tego typu tematyką .

  OdpowiedzUsuń
 11. Czuję że mogłabym się zainteresować tą książką, chodź nie czytam takich książek... Jednak chęć dowiedzenia się czegoś nowego do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)