poniedziałek, 15 lutego 2021

"Grzeszne strony namiętności" zbiór opowiadań polskich autorek - recenzja


"Grzeszne strony namiętności"

Wiele razy wspominałam Wam, że nie jestem fanką zbiorów opowiadań, ale za każdym razem po nie sięgam. Kobieta zmienną jest, więc można jej wybaczyć niekonsekwentność w myśleniu i działaniu. Tym razem muszę Wam jednak napisać, że jak najbardziej jestem fanką zbiorów opowiadań. Szczególnie takich jak "Grzeszne strony namiętności". To była jedna z najlepszych antologii, które przeczytałam. 


"Grzeszne strony namiętności"

Sześć gorących historii, które rozgrzeją cię w niejeden zimny wieczór…

Przypadkowe spotkanie, niechciane towarzystwo na biwaku czy nawet dramatyczna ucieczka od wydarzeń z przeszłości – nigdy nie wiadomo, w jakich okolicznościach można poznać kogoś, kto rozbudzi zupełnie nieoczekiwane pragnienia. Co stanie się, kiedy bohaterki postanowią poddać się namiętności? Dla jednych to zakazany owoc, dla innych obustronna transakcja lub wejście drugi raz do tej samej rzeki. Konsekwencje mogą być jednak nieoczekiwane – przekonaj się sama…

"Grzeszne strony namiętności"

"Grzeszne strony namiętności"

Czerwona okładka, kobieta z wyrazem ekstazy na twarzy i tytuł Grzeszne strony namiętności... musiało mi się to spodobać. A i owszem, spodobało i muszę przyznać, że autorki bardzo się postarały, by czytelniczki były usatysfakcjonowane ich opowieściami.

Zawsze jest u mnie krótko, zwięźle i na temat, a treści opowiadań Wam nie zdradzam. Tym razem zrobię wyjątek. 

"Książę mroku" Kinga Litkowiec

Dziewczyny mamy fantastykę w wykonaniu Kingi. Głównym bohaterem jest nikt inny jak demon. I to nie byle jaki, bo pupilek Władcy Piekła. Opowiadanie jest pisane w trzeciej osobie, co mnie trochę zaskoczyło, ale myślę, że narrator pierwszoosobowy by je zepsuł. Jest to coś zupełnie innego, niż Kinga do tej pory nam serwowała. Czy demon może zakochać się w śmiertelniczce? 

"Umowa na miłość" Angelika Łabuda

Bardzo przyjemne i dobrze napisane opowiadanie o tym, że niektóre umowy mogą zbliżać do siebie ludzi. Fallon - doskonała prawniczka zostaje postawiona przed swojego ojca przed faktem dokonanym. Albo zakocha się w dwa miesiące albo kancelaria zostanie podzielona między nią a jej brata. Kobieta kocha to miejsce i nie chce do tego dopuścić. Nie pozostaje jej nic innego jak znaleźć sobie fałszywego narzeczonego. Czy można zakochać się w dwa miesiące w zupełnie obcej osobie? 

"Bolesna strata" Ana Rose

Moje ulubione opowiadanie. Najbardziej erotyczne i zmysłowe. Czytałam je z wypiekami na twarzy. Bardzo bym chciała dowiedzieć się co będzie dalej, ponieważ autorka zostawiła sobie otwartą furtkę. Główną bohaterką jest Madison, która po suto zakrapianej imprezie myli drzwi pokojów. Zamiast dotrzeć do łóżka swojego najlepszego przyjaciela, ląduje w pokoju jego brata. Między tym dwojgiem chemia jest tak namacalna, że aż iskrzy. A po upojnej nocy nie mogą przestać o sobie myśleć. Ale jest jeszcze Asher, który choć jest przyjacielem dziewczyny, to chyba też coś do niej czuje. Czy zabawa w trójkąt może się dobrze skończyć?

"Biwak w górach" Katarzyna Rzepacka

Stara miłość nie rdzewieje - znacie to? W tym opowiadaniu na pewno nie zardzewiała. Ale co zrobić, gdy rozstało się z drugą osobą w gniewie. Czy można wejść dwa razy do tej samej rzeki ?
 

"Druga szansa" Agata Sobczak

Ona - świadek koronny, ścigana przez groźny kartel - musi się ukrywać. On - policjant, który ma za zadanie zapewnić jej bezpieczeństwo. Gdy dwoje ludzi długo przebywa w swoim towarzystwie, mogą wydarzyć się różne, niespodziewane rzeczy. Czy można zakochać się w swoim "ochroniarzu"?

"Potępiony" Anna Wolf

I kolejna fantastyka. Upadły anioł i śmiertelniczka. Są jak ogień i woda. Jak Ziemia i Mars. Nie mogą przestać na siebie patrzeć, a gdy się dotykają czuć między nimi wyładowania. To zakazana relacja. Anioł nie może zakochać się w człowieku. Ale Angel jest inna niż wszystkie kobiety razem wzięte. Co z tego wyniknie? 

"Grzeszne strony namiętności"

"Grzeszne strony namiętności"

Bolo gorąco, było namiętnie. Burza uczuć i szaleństwo to mało. Uważam, że autorki stworzyły świetny zbiór opowiadań, po który warto sięgnąć. Tym bardziej, że nawet przez chwilę się nie nudziłam. 


Macie w planach Grzeszne strony namiętności?

8 komentarzy:

 1. Lubię takie zbiory opowiadań i co jakiś czas po nie sięgam. Ostatnio czytałam "Niegrzeczną miłość", a następnym razem może skuszę się właśnie na zbiór, o którym piszesz. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chociaż ja również nie lubię takich zbiorów opowiadań, to myślę że bym się skusiła, bo w końcu w jednej książce można znaleźć kilka różnych, fajnych historii. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię zbiorów opowiadań od różnych autorów, więc raczej nie sięgnę po tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie zbiory opowiadań, dzięki jednej książce można poznać twórczości kilku autorów. Zachęciłaś mnie do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkie autorki tej książki są mi znane, jednak ta pozycja nie. Osobiście lubię takie zbiorcze historie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajna propozycja połączenia opowiadań różnych autorek w jednej książce jestem jak najbardziej na tak.

  OdpowiedzUsuń
 7. lubię antologie, przy tak rozbudowanym temacie przewodnim fajnie oddają różnorodność :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak wiesz, nie lubię sięgać po antologie, bo wolę jak książka jest jedną historią, która mnie wciągnie :) Przyznam jednak, że żałuję, że nie skusiłam się na tę konkretną.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)