poniedziałek, 21 czerwca 2021

"Czy to puszcza bąki?" N.Caruso, D.Rabaiotti, Alex G.Griffiths - recenzja

'Czy to puszcza bąki" N.Caruso, D.Rabaiotti, Alex G.Griffiths

Dziecięcy świat nie jest czarno - biały. Dzieci wszystko widzą w kolorach, są ciekawe świata i nie ma dla nich tematów tabu. O swoich potrzebach fizjologicznych informują bez cienia wstydu, nierzadko lubią gołe biegać po mieszkaniu i kąpać się na golaska z rodzicami w wannie. To jest dla nich normalne i nie ma w tym nic złego. A jak jest z puszczaniem bąków? To również jest normalna sprawa i dopiero gdy dziecko zacznie dorastać, musi nauczyć się, że pewnych rzeczy w towarzystwie nie wypada. A jak jest w świecie zwierząt? Tam nawet jak już się jest dorosłym, bąki można puszczać bezkarnie zawsze i wszędzie. I również nie ma w tym nic złego.


"Czy to puszcza bąki" N.Caruso, D.Rabaiotti, Alex G.Griffiths

"Czy to puszcza bąki" to przezabawna książeczka dla dzieci o niczym innym, jak właśnie o puszczaniu bąków. Tak, dobrze przeczytaliście, bąków. Takich z pupy. Głupie i żenujące? Absolutnie nie. Najpierw warto uświadomić dziecku skąd biorą się bąki. Dziecko wie, że siusia, ponieważ pije, robi kupkę, ponieważ je. Ale o bąkach powinno zapomnieć, bo to brzydko pachnie i jest nieładne. Jest takie, każdy się z tym zgodzi, ale jest też bardzo potrzebne, by organizm prawidłowo funkcjonował. I może być też śmieszne, tylko trzeba to całe "puszczanie bąków" obrócić w żart. A jak to zrobić?

Czy pająk, ryba i jednorożec puszczają bąki? Przecież jednorożce nie istnieją! Ale jakby istniały, to czy puszczały by bąki? Kto z Was nie chciałby się tego dowiedzieć? A koń, lew morski czy wieloryb puszczają bąki? Jeśli jesteście ciekawi, to ta książeczka Waszą ciekawość zaspokoi.

"Czy to puszcza bąki" N.Caruso, D.Rabaiotti, Alex G.Griffiths

"Czy to puszcza bąki" N.Caruso, D.Rabaiotti, Alex G.Griffiths

"Czy to puszcza bąki" N.Caruso, D.Rabaiotti, Alex G.Griffiths

Książka jest formą rozrywki zarówno dla dzieciaczków jak i poważnych rodziców, którzy przy bąkowej lekturze wyluzują i uśmieją się jak szaleni. Można tę pozycję potraktować jako przewodnik po bąkach, po świecie zwierząt lub po prostu pobawić się z dzieckiem w zgadywanki. Nie musicie też czytać tekstu słowo w słowo, a możecie improwizować i robić przy tym głupie miny. Wierzcie mi, że czytając tą książkę nie ma siły, by ktoś się nie uśmiechnął.

"Czy to puszcza bąki" N.Caruso, D.Rabaiotti, Alex G.Griffiths

Na uwagę zasługują piękne, choć lekko karykaturalne rysunki, które spodobają się każdemu. Ich autorem jest Alex G. Griffiths, który z autorami tekstu Nickiem Caruso i Danim Rabaiotti, stworzył książkę, która zarówno uczy jak i bawi, ale jest również przewodnikiem po świecie zwierząt i bąków. Wpadlibyście na taki pomysł? Oni wpadli i wszystko wyszło genialnie.

Książka "Czy to puszcza bąki" powstała na podstawie bestsellera z listy "New York Timesa" pod tytułem "Czy to pierdzi?".

Tytuł polski: Czy to puszcza bąki?
Tytuł oryginału: Does It Fart?: A Kid's Guide to the Gas Animals Pass
Autor: Nick Caruso, Dani Rabaiotti
Ilustrator: Alex G. Griffiths
Wydawnictwo: Insignis Media
Tłumaczenie: Katarzyna Dudzik
Wydanie oryginału: 2019
Wydanie polskie: 19.05.2021
Oprawa: miękka
Wymiary: 203x228 mm
Liczba stron: 48
ISBN 978-83-66575-99-8
Cena: 29,99 zł


Tekst recenzji ukazał się pierwotnie na portalu Szkrabajki.


10 komentarzy:

 1. moje dzieciaki byłby zachwycone, tematyka bąków jest jedną z ich ulubionych ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taka książka może być dla dzieci fajną tematyką i mogą być zaciekawione tymi cudnymi rysunkami w środku.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, będę dziś ją właśnie opisywać. Muszę przyznać, że pomimo tak smrodkowego tematu, książeczka jest rewelacyjna.

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że moja córka miałaby niezły ubaw przy tej książce, a przy okazji nauczyłaby się kilku ważnych rzeczy. Chętnie zamówię tę książeczkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książka dla dzieci i dorosłych, bardzo mi się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój synek ma tę książkę i jest z niej bardzo zadowolony. Lubimy ją czytać i przeglądać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajna, a także urocza ksiazkeczka. Myślę że każde dziecko bardzo byłoby zadolowne z tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przez te wszystkie recenzje zamówiłam sobie tę książkę. Bardziej dla męża i syna. Coś czuję, że będą tą lekturą zachwyceni.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka nadal do mnie nie dotarła, a wraz z moją młodą czytelniczką czekamy na nią mocno niecierpliwie. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka wspaniała dla ciekawych świata dzieci. Jest taki okres, kiedy takie tematy są przez pociechę często poruszane (bąki, kupa, siku i te sprawy). Chyba każdy rodzic to przechodzi.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)