środa, 29 września 2021

Efekt Ericka "Singielka" K.N. Haner - recenzja Tania Książka

Efekt Ericka "Singielka" K.N. Haner - recenzja Tania Książka

Po niespodziewanych wydarzeniach z części czwartej, Meg ucieka z hotelu, w którym zatrzymali się w Vegas. Jest zła, rozgoryczona, przerażona i pełna obaw. Złamała daną obietnicę i pozwoliła na to, by pragnienie wzięło górę. Teraz przyjdzie zmierzyć się jej z chwilą słabości i jej konsekwencjami. Czy po tym co się stało dziewczyna jest już singielką? A może jej ucieczka jest chwilowa i wszystko jeszcze się ułoży?


Efekt Ericka "Singielka" K.N. Haner - recenzja Tania Książka

Saga rodziny Donellów. Meg ucieka przed Erickiem do Londynu. Tam postanawia zacząć życie od nowa. Znajduje mieszkanie, pracę w uroczej kawiarni i ludzi, którzy stają się jej nowymi przyjaciółmi. Wśród nich jest Tom, syn szefów dziewczyny i chyba ostatni porządny facet. I gdyby nie wyrzuty sumienia i świadomość tego, jak beznadziejnie postępuje, Meg mogłaby być tutaj naprawdę szczęśliwa. Ale przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Do tego Erick też przyjechał do Londynu i robi wszystko, żeby ją znaleźć.

Efekt Ericka "Singielka" K.N. Haner - recenzja Tania Książka

"Singielka" K.N. Haner to piąta część cyklu Efekt Ericka i należy do serii Pink Book wydawnictwa Edipresse. Miałam przyjemność czytać ją już wcześniej, ale kilka rzeczy zostało w niej zmienionych, więc odkrywam tą historię na nowo. Ale jedno się w niej nie zmieniło - Meg jest dalej wkurzająca i nie myśli logicznie, a Erick zazdrosny jest jak cholera i nie pozwoli kobiecie odejść. Efekt Ericka jest typowym przykładem polskiego harlequina. Dzieje się dużo, momentami za dużo, bohaterowie gdyby więcej myśleli logicznie, a nie podejmowali nieprzemyślane decyzje, to może by to wszystko miało ręce i nogi i wszystkim by się lepiej żyło. Ale z drugiej strony, jak na dobrego harlequina przystało, wszystkiego musi być dużo i być zagmatwane, autorka więc nie próżnowała, myślę, że zgodzicie się ze mną w tej kwestii.

Efekt Ericka "Singielka" K.N. Haner - recenzja Tania Książka

Dramatyczna sytuacje się ze sobą prześcigają, tocząc w wyścigu nierówną walkę. A to wszystko za sprawą upartości Meg. Popełniła błąd, ogromny błąd, nie da się tego już cofnąć, ani naprawić. Ale z drugiej strony została osaczona przez Filipa, a mężczyzna wykorzystał jej nietrzeźwy stan i naiwność. Może warto by było się przyznać, a nie uciekać? Tym bardziej, że ta ucieczka nie ma sensu. Ale Meg wie lepiej. Oby tylko nie żałowała swojej decyzji.

Tak naprawdę najciekawsze momenty dopiero przed nami. Życie Meg się zmieni i dziewczyna nie będzie miała na to wpływu. A jeśli myśli, że nabroiła, to jest to nic w porównaniu do tego, co ją jeszcze czeka.

Efekt Ericka "Singielka" K.N. Haner - recenzja Tania Książka

Ta historia wzbudza we mnie ogrom emocji. Jedne są pozytywne, inne negatywne. Nie chodzi tu o styl pisania Kasi, a o zachowanie Meg, która jest wyjątkowo irytującą bohaterką książkową. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń i jestem ciekawa czym autorka mnie jeszcze zaskoczy. Może wcale nie będzie takiej kontynuacji, jaką znam z jej bloga?

Jeśli lubicie podobne książki, to koniecznie zajrzyjcie do nowości w Księgarni Tania Książka. Znajdziecie tam również piątą część serii Pink Book Edyty Folwarskiej. A już niebawem kolejna część cyklu Efekt Ericka.


Czytacie Efekt Ericka?Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję księgarni Tania Książka.
 

12 komentarzy:

 1. U mnie ta seria wzbudziła raczej negatywne emocje, a konkretnie główna bohaterka. Wolę inne książki Haner. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozpoczęłam jeszcze tej części, ale mam w planach. Emocje w lekturze są dla mnie tylko na plus. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tych książek. Nie często siegam po ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz słyszę o tej pozycji i fajnie, bo wygląda nieźle i chyba się skuszę. Zerknę czy jest dostępna w bibliotece.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę część na półce swojej biblioteczki, ale jeszcze po nią nie sięgnęłam z braku czasu i doła, który był przy mnie bardzo długo. Na dniach pewnie ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam wszystkie książki autorki z tej serii i czekam na kolejne tomy.

  OdpowiedzUsuń
 7. ta seria jest bardzo popularna i lubiana, nic dziwnego, że ciągle powstają nowe tomy :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Straciłam juz cierpliwość do irytujących bohaterek ksiązkowych, łapię się na tym, że jestem bezlitosna w ich opisie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam tę część i chwilami już sama nie wiedziałam co myśleć o Meg i jej zachowaniu. Czekam na dolejne tomy i oby do końca dotrwać

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem ogromnie ciekawa czy jesteś już po lekturze wszystkich wydanych do tej pory książek pisarki, czy też jeszcze jakaś na Ciebie czeka?

  OdpowiedzUsuń
 11. O książce jak i całej serii sporo czytałam, ale nie miałam jeszcze okazji się z nią zapoznać. Czas to nadrobić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam poprzednich częźci i trudno mi się połapać w fabule, ale dużo tej książki jest wszędzie. Nic dziwnego, skoro to dobra seria, a kazdy tom wzbudza równie dużo emocji co poprzedni.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)