środa, 10 listopada 2021

"Przeznaczenie" Małgorzata Brodzik - recenzja - Patronat Medialny

"Przeznaczenie" Małgorzata Brodzik - recenzja - Patronat Medialny

10 listopada. Dziś swoją premierę ma najnowsza książka Małgorzaty Brodzik, dobrze znanej ze swojego debiutu "Walcząc z przeszłością". Czy "Przeznaczenie" mi się podobało?


"Przeznaczenie" Małgorzata Brodzik - recenzja - Patronat Medialny

Przyjaźń, miłość, szczęście…
Anastazja ma to, o czym marzy każda kobieta. Idealny facet, wspaniała przyjaciółka i cudowni rodzice. Nie mogła wyśnić sobie lepszego życia. Wszystko jednak zmienia się w ułamku sekundy. Dwie najważniejsze dla niej osoby okrutnie ją ranią. Kiedy mogłoby się wydawać, że nic gorszego nie może jej już spotkać, los zsyła na nią tragiczny wypadek i sprawia, że traci coś, przez co jej świat już nigdy nie będzie taki sam.

Przeznaczenie…
Czy Anastazja nauczy się żyć na nowo? Czy da szansę mężczyźnie, który pojawi się na jej drodze? Jedno jest pewne. Każdemu z nas jest coś przeznaczone i prędzej czy później wydarzy się w naszym życiu. To tylko kwestia czasu…

Nawet najpiękniejszą miłość można jak strzałem zabić głupotą. Zburzyć niczym domek z kart własną i cudzą przyszłość. I co potem? Jak żyć po takim traumatycznym wydarzeniu?

"Przeznaczenie" Małgorzata Brodzik - recenzja - Patronat Medialny

Co byście zrobili, gdyby osoba, której ufacie najbardziej na świecie Was zdradziła, upokorzyła, ośmieszyła i złamała Wam serce? I to w dniu Waszego ślubu. Co byście zrobili, gdyby przekreśliła wszystko, na co pracowaliście, co razem zbudowaliście? Trudno odpowiedzieć na takie pytania, ponieważ takie rzeczy nie mieszczą się w głowie. A jednak się zdarzają. Anastazja miała pecha, ponieważ jej się to przytrafiło. A chwilę później, jej świat rozpadł się po raz drugi...

Czy można podnieść się z upadku, gdy wszystko nagle zwaliło się na głowę? Czy po tragedii, której doświadczyła nasza bohaterka, znajdzie jeszcze w życiu szczęście?

"Przeznaczenie" Małgorzata Brodzik - recenzja - Patronat Medialny

Książka jest niedługa, ma dużą czcionkę i szybko się ją czyta. Myślę, że to pozycja na jeden, góra dwa wieczory. Autorka ma przyjemny styl pisania. Nie miałam przyjemności sięgnąć po jej debiut i tego nie zrobię, ponieważ książka opowiada o krzywdzie dziecka i o wykorzystywaniu seksualnym i podejrzewam, że wyrzuciłbym ją przez okno. Nie mogę czytać takich książek, ponieważ za bardzo emocjonująco do nich podchodzę, co odbija się na moim samopoczuciu. Ale wracając do "Przeznaczenia", jest to inna historia inny rodzaj książki, więc pomyślałam, że spróbuję.

"Przeznaczenie" Małgorzata Brodzik - recenzja - Patronat Medialny

Książka jest przyjemna, choć to co dzieje się w życiu Anastazji, do przyjemnych nie należy. Na jej miejscu pewnie bym się załamała i nie wiem, czy potrafiłbym się podnieść. Myślę, że trzeba byłoby mnie nafaszerować lekami, bym męża nie zabiła. Jednak chłopy to skończone dranie. Oczywiście nie wszyscy, ale Paweł to drań wyjątkowy. I te jego głupie tłumaczenia. Został przyłapany na gorącym uczynku i jeszcze śmie mówić, że to nie jego wina, że to nic nie znaczyło. Obrzydliwe. Nie wiem jak tak można, ale widać można.

Historia jest ciekawie napisana. Małgosia zaskoczyła mnie w niej powrotami do przeszłości. Myślałam, że znajdę w niej tylko teraźniejszość. Duży plus za to. Kolejny plus za narrację pierwszoosobową, dzięki czemu emocje bohaterki, to co czuje, jak przeżywa tragedię i stratę, są bardziej namacalne. Dużo jest kobiet skrzywdzonych przez mężczyzn i myślę, że wiele czytelniczek utożsami się z Anastazją i będą ją dobrze rozumiały.

"Przeznaczenie" Małgorzata Brodzik - recenzja - Patronat Medialny

Czy warto książek przeczytać? Tak. Mi się podobała. Przyjemna odskocznia od horrorów, romansów mafijnych i erotyków, które w obecnym czasie czytam.


Za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu WasPos.
 

11 komentarzy:

 1. Aż wstyd się przyznać, ale jestem tak chora, że nie mam siły czytać, więc książka musi czekać jeszcze kilka dni na jej ogarnięcie. Czytałam fragmenty i podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję patronatu :) Sama książka mnie zaciekawiła i z przyjemnością się z nią zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że czcionka jest duża, a książka nie za długa. Lubię od czasu do czasu sięgać po takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 4. chociaż nie jest to książka dla mnie, bardzo lubię Twoje patronaty i chętnie je polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale jest objąć patronatem książkę, która wyzwala podczas czytania mnóstwo ciepłych wrażeń. Gratulacje! Bo to wyróżnienie, ale i też zaufanie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam autorki, ale coś w tym rodzaju chętnie przeczytam. Na wieczór będzie w sam raz. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że spodoba się mojej siostrze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi interesująco i przyznam, że ma pozytywnie niecodzienną okładkę. Zwracam na to uwagę, bo najczęściej wszystkie wydają mi się takie same.

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o premierze tej książki i muszę przyznać, że po Twojej recenzji moja ciekawość wzrosła i po prostu muszę ją zamówić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tej post zachecił mnie do przeczytania tej książki. Własnej ją zamówiłam za dwa dni będzie u mnie w domu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Może kiedyś sięgnę po ten wpis, jednak za bardzo teraz czasu nie mam na czytanie, bo zbliża mi się matura i głównie się uczę. Śliczne fotki!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)