niedziela, 27 lutego 2022

"Pasierbica gangstera" Monika Magoska - Suchar - recenzja - księgarnia Tania Książka

"Pasierbica gangstera" Monika Magoska - Suchar - recenzja - księgarnia Tania Książka

Wyrwana z zakonu i rzucona między dwóch walczących ze sobą braci. Jeden miał być jej ojcem, a drugiemu była obiecana jako żona. Stała się kością niezgody między nimi. Jeden pragnął jej bezpieczeństwa i pokoju dla swojej rodziny, drugi tylko jej ciała. Gdy już wszystko zmierzało do szczęśliwego zakończenia, ich świat zawalił się ponownie. Monika Magoska - Suchar napisała powieść, która chwyta za serce i rozpala zmysły. To jedna z najlepszych książek, które wyszły spod pióra autorki.


"Pasierbica gangstera" Monika Magoska - Suchar - recenzja - księgarnia Tania Książka

On jest przyszłym donem i moim ojczymem.

A ja, choć przeznaczył mnie innemu, należę do niego.

Chiara ma siedemnaście lat. Oddana przez matkę do klasztornego sierocińca tuż po urodzeniu, nie wie, kim byli jej rodzice. Wychowana na prowincji przez surowe, fanatyczne siostry zakonne, marzy o innym życiu.

Czterdziestodwuletni Fabio jest przyszłym donem mafijnego rodu Candeloro. Jego małżeństwo z Dafne Russo, pochodzącą z drugiego z rodów sprawujących władzę na Sardynii, przez lata było gwarantem pokoju na wyspie. Śmierć kobiety grozi jednak ponownym wybuchem krwawej wojny. Aby jej zapobiec, Fabio decyduje się odnaleźć nieznaną sobie pasierbicę i wydać ją za mąż za swojego brata, ponownie łącząc zwaśnione rody.

Chiarę i Fabia dzieli wszystko. Ona jest młodą, niewinną dziewczyną wychowaną z dala od brutalnego świata mafijnych porachunków, ON – doświadczonym przez życie, bezwzględnym zabójcą, zwanym Królem Demonów. Od pierwszego wejrzenia odczuwają jednak wzajemną fascynację i elektryzujące pożądanie.

Rozwijające się między nimi uczucie będą próbowali zniszczyć wszyscy – nie tylko wrogowie, ale i członkowie rodziny Fabia, potępiający zakazaną miłość mężczyzny do jego pasierbicy. Czy jak zwiastowała wróżba uważanej za wiedźmę ciotki Fabia, pojawienie się na Sardynii Chiary będzie powodem upadku rodu Candeloro?

"Pasierbica gangstera" Monika Magoska - Suchar - recenzja - księgarnia Tania Książka

"Pasierbica gangstera" Moniki Magoski - Suchar jest wszystkim, czego mogłabym oczekiwać od romansu mafijnego. Gorąca, namiętna, tajemnicza, z ciekawą fabułą i świetnie wykreowanymi postaciami. Brawo dla autorki! Wiedziałam, że świetnie pisze, ale ta książka przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Nie mogłam się od niej oderwać i przestać czytać. A gdy się skończyła, długo nie mogłam przestać o niej myśleć. A teraz nie mogę doczekać się kontynuacji. Zakończenie rozbiło moje serce, które przez cały czas teraz krwawi. Jak autorka z tego wybrnie? Nie wiem, ale chcę już teraz, natychmiast poznać dalsze losy bohaterów tej książki.

"Pasierbica gangstera" Monika Magoska - Suchar - recenzja - księgarnia Tania Książka

Dynamika i pikanteria tej powieści mnie zachwyca i choć nie znalazłam w niej dużo scen seksu, to uważam, że powieść ta przesycona jest erotyką. Nie musi być stosunku seksualnego, by podniecenie i erotyzm królowały. Nie musi być orgii, dzikiej namiętności i wyuzdanego seksu, bym czytała książkę z wypiekami na twarzy i uczuciem pulsowania w dole brzucha. Już raz udało się stworzyć Monice książkę, która mnie oczarowała i rozkochała w sobie. "Pasierbica gangstera" jest druga w kolejności ulubionych, choć jest zupełnie inna od grzesznej "Prowincji grzechu". Tam namiętność była na każdej stronie, tu natomiast są drobne gest, spojrzenia i rysunki głównej bohaterki, które przedstawiają to, co chciałaby robić. Są nieśmiałe próby, podchody, pocałunki, w końcu coraz śmielsze zabawy dla dorosłych. Monika ukazywała mi wszystko stopniowo, a moje podniecenie treścią rosło w miarę przewracania kolejnych stron.

Ale oprócz namiętności w książce są również rodzinne waśnie, a autorka pokazuje obłudę ludzi nazywających się rodziną. I robi to tak prawdziwie, że ich zakłamanie stawało mi w gardle. Niby tacy dobrzy, a za plecami wbiliby nóż... Skąd ja to znam? Z niektórymi członkami rodziny nawet dobrze na zdjęciu się nie wychodzi.

"Pasierbica gangstera" Monika Magoska - Suchar - recenzja - księgarnia Tania Książka

"Pasierbica gangstera" to historia dwóch braci - Marco i Fabia oraz Chiary, dziewczyny, która została zamknięta na prawie 18 lat w klasztorze. Po uwolnieniu nie bardzo umie odnaleźć się w normalnym świecie. Ale ma Fabia, ojczyma, który przyrzekł się nią opiekować oraz Marco, któremu została obiecana jako nagroda. Mężczyzna ma ją poślubić, ale zanim to zrobi jego brat musi ją adoptować, by stała się prawowitym członkiem jego rodziny i zapewniła pokój między dwoma mafijnymi klanami. Ale Chiara może i jest niedoświadczona, ale charyzmy, urody i skłonności do buntu, nie można jej odmówić. I jest bardzo podobna do Dafne, swojej matki i byłej żony Fabia. Obaj bracia pragnęli matki, teraz przyszedł czas na córkę. I nie zamierzają przebierać w środkach, by zdobyć to, czego pragną...

"Pasierbica gangstera" Monika Magoska - Suchar - recenzja - księgarnia Tania Książka

Jeśli lubicie emocjonujące i dobrze napisane historie to koniecznie śledzicie nowości wydawnicze w księgarni Tania Książka. Jestem pewna, że wśród ich ofert znajdziecie coś, co się Wam spodoba. A już niedługo druga część przygód pewnego agenta i ta historia również wyszła spod pióra Moniki Magoski - Suchar.


Za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania książki dziękuję księgarni Tania Książka.
 

10 komentarzy:

 1. Czytałam debiut Moniki Magoskiej-Suchar i teraz staram się co jakiś czas do jej książek wracać. Choć nie czytałam wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda ze nie do końca przypadła Ci do gustu sama przyznam że ja lubię gego typu książki trochę pikanterii nie zaszkodzi

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie byłam przekonana zbytnio do tego tytułu, ale musze przyznać, że pozytywnie się zaskoczyłam. Autorka naprawdę fajnie pisze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Skoro książka jest wszystkim tym czego mogłabyś oczekiwać od romansu mafijnego polecę ją miłośniczce tego gatunku.

  OdpowiedzUsuń
 5. słyszałam o tej książce, tematyka gangsterska zupełnie mnie nie pociąga, ale wiem komu polecę

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie jest to niestety ksiiążka dla mnie, nie lubie powieści w takim klimacie i wiem, że źle bym się czuła czytając ją.

  OdpowiedzUsuń
 7. I to jest historia, która potrafi wciągnąć czytelnika na długie godziny i taka jakie uwielbiam. Książka koniecznie musi znaleźć się w mojej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba jeszcze nie było takiej historii, przynajmniej w recenzowanych przez Ciebie książkach, i brzmi ona na tyle ciekawie, że mimo odrobiny sceptycyzmu co do gatunku, z ciekawości sięgnę po lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Podoba mi się zarys fabuły i chętnei bym ją przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytam takich książek. Ta zdecydowanie nie przypadłaby mi do gustu, ponieważ jest spora różnica wieku między bohaterami, a mi to zbytnio nie leży.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)