poniedziałek, 4 kwietnia 2022

"Król Enigmy" Ludka Skrzydlewska - recenzja

"Król Enigmy" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Pierwszą część cyklu "Królowie Vegas" byłam zauroczona. Autorka dała czadu i wymyśliła świetną mroczną historię z wątkiem miłosnym. Dobry pomysł i jeszcze lepsze wykonanie. Gdy w zapowiedziach Editio Red pojawił się drugi tom, wiedziałam, że muszę go przeczytać. Czy "Król Enigmy" zrobił na mnie równie piorunujące wrażenie co "Król grzechu"?


"Król Enigmy" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Nie wie, kim jest jej mąż. Nie wie, co do niego czuje. I nie ma pojęcia, co będzie dalej…

Jade i Rex są małżeństwem od ponad dwóch lat, ale przez ten czas zamienili ze sobą może kilkadziesiąt słów. Nie dotykają się. Jade nie wie niczego istotnego o tajemniczym mężczyźnie, z którym w świetle prawa jest związana przysięgą małżeńską na dobre i na złe. Niczego po za tym, że jej niebywale przystojny mąż to człowiek niebezpieczny i trudny w kontakcie. Kiedy tylko może, unika ludzi, a gdy już koniecznie musi z kimś rozmawiać, jest oschły, nieprzystępny i zimny.

Skąd się wzięło to dziwaczne małżeństwo? Dlaczego Jade się na nie godzi?

Cóż, Rex miał pieniądze, a ojciec jego przyszłej żony ― długi u bardzo złych ludzi, którzy nie cofnęliby się przed niczym, byle tylko odzyskać należność. Jade nie miała wyjścia: by ratować ojca, musiała wyjść za mąż. Przez dwa i pół roku ten dziwny małżeński układ działał, ale teraz gangsterzy wrócili, ojciec młodej kobiety leży ciężko pobity w szpitalu, a ona musi prosić o pomoc… Jakie żądania postawi jej tym razem Rex? I co ich spełnienie będzie oznaczało dla Jade? A może przyjęcie jego warunków wyzwoli w niej nieznane wcześniej pragnienia?

Kolejna po Królu grzechu powieść z fascynującego cyklu Królowie Vegas!

"Król Enigmy" Ludka Skrzydlewska - recenzja

To było dobre! Powiem nawet, że bardzo dobre. Nie sądziłam, że ta książka będzie tak emocjonująca. Momentami aż zęby zaciskałam z nerwów, ale było warto. Do samego końca czytało mi się świetnie, a Ludka kolejny raz utwierdziła mnie w przekonaniu, że umie pisać książki i zaciekawić czytelnika. Nie mogę się już doczekać kolejnego tomu. Tym raz będzie to "Król popiołów". Czyżby zapowiada się gorąca lektura? Jestem tego pewna. Książki powiązane są ze sobą bohaterami i wątkami. Niby można czytać je oddzielnie ale jeśli chcecie przeczytać wszystkie, to lepiej róbcie to w kolejności.

"Król Enigmy" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Bohaterami drugiego tomu są Jade i Rex. Największym błędem Jade było to, że urodziła się w swojej rodzinie. Ojciec hazardzista zadłużył ich na kupę kasy, a matka od zawsze była w niego zapatrzona jak w obrazek i za każdym razem gdy grał, wybaczała mu. Ale ktoś musiał w końcu spłacić jego długi. Pech chciał, że miała zrobić to Jade. Najpierw w ramach zapłaty miała zawrzeć fikcyjne małżeństwo, a później gdy dług ojca się powiększył, mąż poinformował ją, że da jej kolejne pieniądze. Ale nie za darmo. W zamian za dopisanie jednego punktu w kontrakcie. Jade nie miała wyboru i musiała to zrobić - podpisać i spełnić wolę swojego męża. W momencie gdy złożyła swój podpis na dokumencie, jej życie kolejny raz się zmieniło. I to tak bardzo, że małżeństwo z Rexem stało się zarówno bardzo fascynujące ale i śmiertelnie niebezpieczne.

Kto poluje na Jade? Kim jest jej tajemniczy i dziwnie zachowujący się mąż? Co zmienił miedzy inni zapis w kontrakcie?

"Król Enigmy" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Książka na początku przyprawiła mnie o ból głowy. Szczerze współczułam głównej bohaterce życia jakie zgotowali jej rodzice. Oni ją sprzedali, co tu dużo mówić. Sprzedali za długi. I zamierzali zrobić to jeszcze raz. Z premedytacją. Czy tak postępują rodzice? To chyba oni powinni pomagać dziecku, a nie ono im. I to w taki sposób. Koszmar. Ale miłość nie wybiera, a Jade choć skrycie nienawidziła rodziców za to co jej zrobili to i tak ich kochała. Dlatego na to wszystko się zdecydowała. 

Rex jest tajemniczym mężczyzną i od początku nie bardzo rozumiałam o co mu chodzi. A, że o coś chodziło to było wiadomo. Gdy zmienił zapis w kontrakcie Jade, wkurzyłam się. Aż się we mnie zagotowało. Najpierw dlatego, że to wszystko działo się przez jej rodziców, później dlatego, że facet wykorzystał fakt, że jego żona potrzebuje pieniędzy, a na końcu dlatego, że Jade nie miała wyjścia. Mogła się nie zgodzić, ale wtedy jej ojciec trafiłby do piachu, a ona do burdelu, by odpracować dług. Nie miała wyjścia i to co zrobiła zmieniło jej życie na zawsze. Ogromne emocje towarzyszyły mi od początku do końca książki. Tak mnie fabuła wciągnęła, że nie mogłam się oderwać, aż nie skoczę czytać. Podoba mi się to, że w "Królu Enigmy" spotkałam bohaterów z pierwszego tomu i obie książki są ze sobą połączone, choć tak jak wspomniałam, można je czytać pojedynczo, ale jeśli zamierzacie przeczytać wszystkie, to róbcie to w odpowiedniej kolejności. Książka jak na powieści Ludki nie jest długo, co mnie cieszy, ponieważ trudno mi było przebrnąć przez jej opasłe romanse biurowe. Książki z tego cyklu mają odpowiednią długość i takie autorka powinna pisać.

Nie chcę Wam zdradzać za dużo, za to namawiam Was do przeczytania "Króla grzechu" i "Króla Enigmy". Jeśli lubię tajemnice, śledztwo, zbrodnię, książki z wątkiem handlu ludźmi czy prostytucji, lubicie przeżywać chwile grozy ale i czytać dobrze napisane sceny miłosne, to koniecznie przeczytajcie książki z cyklu "Królowie Vegas". A może lubicie dobrze napisane historie miłosne? Jeśli tak, to jestem pewna, że autorka Was nie zawiedzie.

Polecam!


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Editio Red.

6 komentarzy:

 1. Nie słyszałam jeszcze o tym tytule. Myślę, że przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę już kojarzę, ale po opisie nie sądziłam, że jest tak dobra. Dzięki za recenzję. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce, ale jakoś nie było mi po drodze, aby ją zamówić do swojego domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Twórczość autorki polecę siostrze. Ostatnio chyba czytała którąś z jej książek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeśli dostarcza emocji podczas czytania to nic tylko brać! Uwielbiam takie książki

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdecydowanie lubię dobrze napisane romanse, a często nie wiadomo co wybrać, bo książek w tym gatunku jest naprawdę sporo. Dziękuję za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)