środa, 13 kwietnia 2022

"Zrobiliśmy coś złego" Sonia Rosa - recenzja - Tania Książka

"Zrobiliśmy coś złego" Sonia Rosa - recenzja - Tania Książka

Z twórczością Soni Rosy spotkałam się już nie raz, ale były to powieści erotyczne. Gdy zobaczyłam, że autorka wydała thriller, byłam go bardzo ciekawa. Przed wami książka, która mnie zaskoczyła. Jestem czy " Zrobiliśmy coś złego się" Wam spodoba?


"Zrobiliśmy coś złego" Sonia Rosa - recenzja - Tania Książka

Zuzanna i Adam to para, jakich wiele. Mieszkają w niewielkim miasteczku nad jeziorem i pracują w tym samym gabinecie stomatologicznym. Żyją z dnia na dzień. Pewnego dnia dzieje się jednak coś strasznego. Po tragicznym wypadku muszą podjąć decyzję, która na zawsze zmieni ich życie. Kolejne dni są koszmarem. Wyrzuty sumienia nie dają im żyć, a ich codzienność zamienia się w piekło.

Do tego ktoś wie, co zrobili i zaczyna ich szantażować. chce, by zapłacili za swój błąd.

Pewnego dnia Adam znika. Zuzanna wie jedno, musi zrobić wszystko, by go odnaleźć.

Zrobiliśmy coś złego to opowieść o tym, jak jedna zła decyzja może zniszczyć całe życie. To opowieść o obsesyjnej miłości i zemście. O przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć.

"Zrobiliśmy coś złego" Sonia Rosa - recenzja - Tania Książka

Sonia Rosa jest mi znana jako autorka powieści erotycznych. Czytałam jedną jej książkę i była słaba. Relacja głównych bohaterów opierdala się głównie na mechanicznym bezuczuciowym seksie, którego było w tej książce zbyt dużo. Ale opis " Zrobiliśmy coś złego" mnie zaciekawił i byłam zaintrygowana, czy autorka erotyków może napisać dobry thriller. Po przeczytaniu tej książki doszłam do wniosku, że teraz tylko thrillery autorka powinna pisać. Czy było dobrze? Nawet lepiej niż dobrze.

"Zrobiliśmy coś złego" Sonia Rosa - recenzja - Tania Książka

W książce "Zrobiliśmy coś złego" Sonia Rosa porusza temat przemocy domowej, bicia, poniżania, gwałtu czyli wszystkiego czego mąż nie powinien robić żonie. Niestety bestie w ludzkiej skórze żyją pośród nas, dobrze się im wiedzie, są bezkarne i robią co chcą. I takim właśnie bohaterem jest Adam. Co prawda rozwiódł się z żoną, a w jego życiu jest teraz Zuza. Ale ta co doświadczyła krzywd z jego ręki, nie zapomniała co to ból i strach i poprzysięgła zemstę. Któregoś dnia Adam znika. Był wcześniej szantażowany. Oboje z Zuzą zrobili coś złego i ta sprawa ich prześladuje. Któregoś dnia zło upomina się o swoje. Czy zniknięcie Adama ma związek z tym co zrobił żonie? A może to wypadek w lesie jest tego przyczyną. Może ktoś ich widział?

"Zrobiliśmy coś złego" Sonia Rosa - recenzja - Tania Książka

Książka jest pełna ciemnych zakamarków i krętych ścieżek. Autorce udało się stworzyć niepowtarzalny klimat podobny do tego w thrillerach domestic noir. Było duszno, mrocznie i niebezpiecznie. Podobało mi się. Książkę czyta się zupełnie inaczej niż powieści erotyczne autorki. Tu relacje bohaterów są prawdziwe, emocjonalne. Czułam ich całą sobą, bałam się kiedy i oni się bali, byłam zła, gdy dopadał ich gniew. Nawet sceny intymne w tej książce są ciekawe. Po tym mechanicznym seksie, o którym czytałam wcześniej, nie sądziłem, że autorka umie opisać go inaczej. Jak widać pomyliłam się.

Ta książka jest dla mnie zaskoczeniem. Od początku do końca była ciekawa i nawet przez chwilę się nie nudziłam. Ciągle się coś dzieje i w każdym kolejnym rozdziale na jaw wychodzą nowe fakty z życia bohaterów. Przygotujcie się na kawał dobrej literatury. Mi się podobało i mam nadzieję, że Wam również będzie.

"Zrobiliśmy coś złego" Sonia Rosa - recenzja - Tania Książka

Jeśli lubicie takie książki to koniecznie zajrzyjcie do działu nowości księgarni Tania Książka. Znajdziecie tam ciekawe propozycje thrillerów, kryminałów oraz innych gatunków literackich.


Za możliwość przeczytania oraz zrecenzowania książki bardzo dziękuję księgarni Tania Książka.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)