wtorek, 14 czerwca 2022

Compliflora Family Multicaps - ratunek w trudnych sytuacjach

Compliflora Family Multicaps - ratunek w trudnych sytuacjach

W moim domu nigdy nie może zabraknąć doustnych probiotyków, ponieważ znając życie, gdyby nagle okazało się, że ich nie mamy, to by były potrzebne. Probiotyki czy synbiotyki to nie tylko suplementy, które należy zażywać przy antybiotykoterapii. Przyjmuje się je również w celu uzupełnienia mikroflory jelitowej, przy bólach brzucha, a także przy problemach żołądkowych czy biegunkach.


Compliflora Family Multicaps - ratunek w trudnych sytuacjach

Compliflora Family Multicaps to kapsułki, które zawierają synbiotyk czyli probiotyk oraz pożywkę potrzebną do jego wzrostu (w tym przypadku jest to oligofruktoza). Stosuje się je u niemowląt, małych dzieci oraz dorosłych. Ale są to również kapsułki o przedłużonym działaniu i to odróżnia je od zwykłych kapsułek, saszetek czy kropelek Compliflora. Nie pozostawiają posmaku w ustach i są obojętne dla przewodu pokarmowego. Mogą być stosowane przez wegan i wegetarian.

Compliflora Family Multicaps - ratunek w trudnych sytuacjach

Compliflora Family Multicaps - ratunek w trudnych sytuacjach

Skład: Saccharomyces boulardii, substancja wypełniająca – hydroksy-propylometyloceluloza, fruktooligosacharydy (oligofruktoza), substancja wypełniająca - celuloza, Lactobacillus rhamnosus GG ATCC 53103, Bifidobacterium lactis BS01, stabilizator – guma gellan, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, barwnik - dwutlenek tytanu.

1 kapsułka zawiera: drożdże Saccharomyces boulardii – 2mld. CFU,
szczepy bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus rhamnosus GG – 2mld. CFU; Bifidobacterium lactis – 2mld. CFU,
oligofruktoza – 80mg*CFU - (colony forming unit) - jednostka tworząca kolonię
* brak referencyjnej wartości spożywczej

Masa netto: 20 kapsułek o przedłużonym uwalnianiu

Compliflorę Family Multicaps u mnie w domu stosuje się przy antybiotykoterapii, bólach brzucha i biegunce. W przypadku tego ostatniego nie jest to typowy lek na biegunkę ale nasza lekarz rodzinna zaleca, by w przypadku delikatnej biegunki nie stosować od razu leków hamujących a pozwolić organizmowi się oczyścić. Oczywiście jeśli nie koliduje to z naszymi zobowiązaniami. Ale staram się trzymać tej reguły u siebie i dziecka i najpierw w takich sytuacjach stawiamy na probiotyki.


Znacie produkty Compliflora?


Wpis sponsorowany.  

1 komentarz:

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)