piątek, 29 lipca 2022

"Idealna" H.C. Warner - recenzja - księgarnia Tania Książka

"Idealna" H.C. Warner - recenzja - księgarnia Tania Książka

Dobry thriller? Nie pogardzę. Chociaż "Idealna" H.C. Warner nie jest typowym thrillerem, przy którym miałam ciarki na plecach, to zasługuje na uwagę. To skomplikowana historia o relacjach międzyludzkich i o tym, że jeden romans może zmienić całe nasze życie. I wcale nie na lepsze.


"Idealna" H.C. Warner - recenzja - księgarnia Tania Książka

Jest wszystkim, o czym marzył...

Ale za zamkniętymi drzwiami staje się jego najgorszym koszmarem.

Piękna, żywiołowa, bystra, seksowna...
Po prostu IDEALNA!
Marzenie każdego mężczyzny.
Ale wybiera Bena i przebojem wkracza w jego świat.

A on, zakochany po uszy, nie ma pojęcia, że atrakcyjna Bella zawładnie każdym aspektem jego życia. Jego dobre stosunki z rodziną legną w gruzach, a długoletnie przyjaźnie będzie musiał złożyć na ołtarzu „,szczęścia małżeńskiego“,.

Klasyczna zaborcza żona, która dopiero po ślubie pokazuje pazurki? O nie! Bella ma swój diaboliczny plan i realizuje go z żelazną konsekwencją. A Ben, który nic nie wie o jej przeszłości, coraz bardziej pogrąża się w tym toksycznym związku i nawet się nie orientuje, że został wrzucony w środek koszmaru.

Mroczny thriller psychologiczny z odwróconymi rolami.

Tajemnice, kłamstwa, zemsta i zdrada.

"Idealna" H.C. Warner - recenzja - księgarnia Tania Książka

"Idealna" H.C. Warner - recenzja - księgarnia Tania Książka

To nie jest jedną z tych książek, w których ktoś zabija i razem z bohaterami śledzimy zabójcę. To coś zdecydowanie gorszego. Ona jest IDEALNA. Piękna jak z obrazka, czarująca, dobra w łóżku, kochana. Jest marzeniem każdego mężczyzny. Dopóki ten mężczyzna nie zajdzie jej za skórę. A najgorsze jest to, że nie trzeba się specjalnie starać, by to zrobić. A wtedy niech niebiosa mają w opiece tego głupca, który zechciał się z nią związać. Z IDEALNEJ zamienia się w senny koszmar. KOSZMAR, z którego nie można się obudzić.

Ben myślał, że złapał Pana Boga za nogi. Taka kobieta jak Bella jest niczym znalezienie igły w stogu siana i wygranie miliona w totka. Jest idealna. Umie się sprzedać, szybko zachodzi w ciążę i poślubia Bena. A po ślubie zamienia jego życie w piekło na ziemi. Bella jest porywcza, agresywna, ma manię kontroli i chce, by wszyscy tańczyli tak jak ona zagra. A niech ktoś spróbuje tego nie zrobić, wtedy zaczyna się mścić. Na Benie mści się praktycznie od początku. Poniża go, przytłacza, gardzi nim, a jednocześnie uzależnia go od siebie. Gdy mężczyzna zaczyna momentami wymykać się z jej sieci, znowu go czaruje i udowadnia, że żyć bez niego nie może. Czemu? Bella wie czemu. I jest to zemsta. Wierzcie mi, że zraniona Bella to ktoś, kogo byście nie chcieli spotkać na swojej drodze...

"Idealna" H.C. Warner - recenzja - księgarnia Tania Książka

"Idealna"H.C. Warner to bardzo smutna historia o miłości, o utraconym uczuciu, o kłamstwie tak wielkim i daleko posuniętym, że niszczy całe rodziny. A wszystko przez głupi i z pozoru niewinny romans. Misternie uknuta intryga i dwie historie w jednej, łączące się w całość, co sprawia, że cała książka jest bardziej niepokojąca. Bella oprócz tego, że jest piękna, jest również niebezpieczna. Potrafi zdominować, zastraszyć, poniżyć i sprawić, że człowiek straci całą pewność siebie. Ben spytany czemu nie odszedł od żony powiedział, że nie może, bo mają dziecko. Nie chciał małej zostawić z Bellą. A wiedział, że ona nie pozwoli mu jej zabrać i co gorsza nie pozwoli mu odejść, więc godził się na ból i upokorzenia.

Książka podzielona jest na cztery części. Specjalnie i nieprzypadkowo autorka to zrobiła i uważam, że jest to świetne posunięcie. Bardzo podoba mi się zastosowanie narracji pierwszo i trzecioosobowej. Narratorem pierwszoosobowym jest Bella, która opowiada tą historię z punktu widzenia swojej osoby. I taka narracja zaczyna się od drugiej części, ciągnie się przez jej całość i momentami jest również zastosowana w trzeciej i czwartej. Reszta to narrator trzecioosobowy.

Na początku trochę się irytowałam, że czytam drugi raz to samo, bo pierwsza i druga część to ta sama historia ale napisana z różnej perspektywy. Ale gdy do głosu doszła Bella, to na jaw zaczęły wychodzić szokujące fakty i doszłam do wniosku, że to jednak było dobre posunięcie.

Bella jest szalona, nie mam co do tego wątpliwości. Zniszczyła rodzinę Bena, odseparowała go od matki, ojca, siostry i przyjaciół. Zabiła w nim fajnego i miłego chłopaka z sąsiedztwa, a taki był, zanim ją poznał. I wcale nie było jej mało. Żałowała tylko tego, że nie mogła tych wszystkich ludzi skrzywdzić bardziej...

"Idealna" H.C. Warner - recenzja - księgarnia Tania Książka

Książka zasługuje na uwagę. Naprawdę dobrze mi się ją czytało i Wam ją polecam. Znalazłam ją w nowościach wydawniczych Księgarni Tania Książka.


Czytaliście "Idealną"?


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję księgarni Tania Książka. 

1 komentarz:

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)