piątek, 29 lipca 2022

Samodzielnie robione mydła, kule do kąpieli i świece - idealny pomysł na prezent

Samodzielnie robione mydła, kule zapachowe i świece - idealny pomysł na prezent

Pomysł na prezent? Z reguły go nie macie? Nie przejmujcie się, nie tylko Wy macie problemy z wyborem podarunków dla swoich bliskich. Kupić coś gotowego to nie sztuka. Ale co zrobić gdy, osoba, którą chcecie obdarować ma dosłownie wszystko? Sprawcie jej przyjemność i postawcie na upominek, który wykonacie samodzielnie. To wcale nie jest trudne, a może sprawić wiele radości.


Samodzielnie robione mydła, kule zapachowe i świece - idealny pomysł na prezent

Rzeczy samodzielnie wykonane w zaciszu domowym, czy to na prezent czy własny użytek i bez pomocy profesjonalistów nazywamy DIY, czyli "zrób to sam". Wiele sklepów ma w swoim asortymencie produkty i półprodukty dzięki, którym można przygotować np. kosmetyki, świece, biżuterię, woreczki zapachowe do szafy, torby, torebki, ubrania, obrazy, dodatki do domu czy nawet meble, czyli wszystko czego dusza zapragnie. Potrzeba tylko odrobinę czasu, trochę więcej cierpliwości, dobre chęci, pozytywne nastawienie i dwie ręce, za pomocą których wykonacie to, co w danym momencie jest Wam potrzebne.

Samodzielnie robione mydła, kule zapachowe i świece - idealny pomysł na prezent

Idealny pomysł na prezent - ręcznie robione świece zapachowe, kule do kąpieli czy mydła.


Ile razy spotkaliście się z informacją, że mydło, świeca zapachowa czy kula do kąpieli to produkty ręcznie robione? Są piękne i chętnie byście sobie je zrobili, ale zawsze wydawało się to trudne, poza zasięgiem, pracochłonne - krótko mówiąc, nie na Wasze możliwości. Bo kto w domu robi kosmetyki czy świece? Przecież do tego potrzebna jest pracownia czy profesjonalny sprzęt? Nic bardziej mylnego. Tu z pomocą przyjdzie Wam internet, który jest skarbnicą wiedzy. Obejrzyjcie sobie filmy na YouTube jak się robi mydło, z czego wykonać naturalną świecę sojową, a co jest składnikiem kuli do kąpieli. A może macie ogród, w którym rośnie lawenda, róża, macie maliny, rozmaryn, skrzyp polny czy owoce, które można uszyć? To macie już niektóre składniki do produkcji mydła czy kuli do kąpieli. W spiżarni też znajdziecie potrzebne produkty, które możecie wykorzystać np. cynamon, wanilia, anyż, trawa cytrynowa.

Samodzielnie robione mydła, kule zapachowe i świece - idealny pomysł na prezent

Wiadomo jednak, że to nie wszystko i trzeba dokupić brakujące surowce kosmetyczne. I tu na wysokości zadania staje sklep internetowy Ecoflores, w ofercie którego znajdziecie min. półprodukty i surowce kosmetyczne takie jak naturalne oleje, masła kosmetyczne, olejki eteryczne, barwniki, suszone kwiaty, zapachy, które dodaje się do kul, świec i kosmetyków, parafinę i woski do świec, bazy mydlane, foremki do świec i mydeł, różne dodatki, które można zatopić w mydle, świecy czy dodać do kuli do kąpieli. Sklep ma również szeroki asortyment jeśli chodzi o produkty do pakowania, dzięki którym nie tylko wykonacie świecę, kulę do kąpieli czy mydło, a także pięknie zapakujecie je na prezent.


Wszelkiego rodzaju rękodzieła są produktami niepowtarzalnymi. Na początku mogą nie być idealne ale podkreśla to ich unikatowość. Z biegiem czasu i nabraniem wprawy będziecie tworzyć coraz to lepsze i piękniejsze rzeczy, więc nie należy zrażać się ewentualnymi niepowodzeniami na początku. Internet jest pełen pomysłów, inspiracji i przepisów na ręcznie wykonane kosmetyki i świece zapachowe i są one nie tylko piękne, ale przede wszystkim ekologiczne i zrobione z sercem, a także są idealnym pomysłem na prezent.


Myśleliście kiedyś nad tym, by zrobić samemu kulę do kąpieli, świecę oraz mydło?

Wpis sponsorowany. 


 

1 komentarz:

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)