niedziela, 31 lipca 2022

"Nie po drodze" Edyta Folwarska - recenzja


"Nie po drodze" Edyta Folwarska - recenzja

"Nie po drodze" jest siódmym tomem serii Pink Book autorstwa Edyty Folwarskiej. Są to krótkie historie do przeczytania w jeden wieczór. Czy kolejna książka autorki mi się spodobała?


"Nie po drodze" Edyta Folwarska - recenzja

Lidka Cichońska-Wronka i Andrzej to wzorowe małżeństwo. Połączyła ich pasja do medycyny. Ona – szanowana pani ginekolog, on – pożądany nie tylko przez kobiety, ale i pacjentów kardiochirurg. Późno doczekali się swojego pierworodnego syna Mikołaja. Kochali życie, prace, jedzenie i mazurskie jeziora. Jedna zła decyzja Lidki zmieniła ich życie o 180 stopni. Czy kobieta poradzi sobie z wyrzutami sumienia i konsekwencjami, jakie będą jej towarzyszyć przez lata? Czy odnajdzie jeszcze szczęście? Czy kontakt Jankiem, jej pierwszą miłością, to dobry pomysł?

"Nie po drodze" Edyta Folwarska - recenzja

Uwielbiam Pink Book i mam w domu całą serię zarówno autorstwa Edyty Folwarskiej jak i K.N. Haner. O ile w przypadku Kasi książki trzeba czytać w kolejności, to Edyta serwuje nam niezależne historie, po które możecie sięgnąć w dowolnej kolejności. Tym razem miałam przyjemność przeczytać historię Lidki i Jana. Czy faktycznie stara miłość nie rdzewieje?

"Nie po drodze" Edyta Folwarska - recenzja

Jan był pierwszą miłością Lidki. Pierwszym mężczyzną, którego pokochała, któremu zaufała, z którym pierwszy raz poszła do łóżka. I pierwszym, który boleśnie ją zranił. Nakryła go na zdradzie. I choć mężczyzna próbował przepraszać i wyjaśniać, to kobieta była nieugięta. Choć nadal go kochała, nie mogła wybaczyć mu tego, że ją oszukał i przespał się z inną kobietą. Zamknęła za sobą ten rozdział życia i skupiła się na nowej miłości i nowym życiu zdała od kłamcy Jana. Wiele lat później Lidia ma za sobą bolesną stratę. Jej mąż i syn zginęli w wypadku, a od tego zdarzenia mija trzy lata. Kobieta dalej nie może zapomnieć o mężu i synku. Czas nie uleczył jej ran, ale trzeba żyć dalej. Trzeba zadbać o biznesy Andrzeja, które po jego śmierci Lidka zaniedbała. Jednym z takich biznesów jest apteka, którą kobieta chce sprzedać. Z propozycją kupna przychodzi do niej nie kto inny jak Jan. Od tego momentu w życie Lidki wkrada się chaos. Odżywają dawne uczucia. Na początku jest złość, a później nasza bohaterka zaczyna sobie przypominać jak bardzo kochała tego drania. Czy wybaczy zdrady i pokocha na nowo?

"Nie po drodze" Edyta Folwarska - recenzja

Podobała mi się ta część. Choć z jednej strony jest bardzo smutna, ponieważ Lidka straciła męża i synka, ale z drugiej strony życie płynie dalej i nie można ciągle pogrążać się w żałobie. Lidka tak naprawdę nigdy nie była sama. Miała cudowną bratową, która pomagała jej jak umiała, a teraz na jej drodze stanął mężczyzna, któremu naprawdę na niej zależy. Ta historia mogłaby wydarzyć się w prawdziwym życiu i pokazuje, że na miłość nigdy nie jest za późno. Pokazuje również, że czas leczy rany, a niektóre krzywdy choć bolesne, można naprawić. Trzeba tylko chcieć.

"Nie po drodze" Edyta Folwarska - recenzja

Przyjemna, lekka, choć wcale nie poruszająca miłych tematów, kolejna część serii Pink Book za mną. To takie nasze polskie harlequiny, ale w nowoczesnym wydaniu. Polecam tą serię każdej kobiecie, która lubi krótkie historie miłosne do przeczytania w jeden wieczór.


A już niedługo kolejne tomy serii. Czekacie?


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Purple Book.
 

1 komentarz:

  1. Edytę znam jako prezenterkę telewizyjną. Wiem że zaczęła tworzyć, ale nigdy nie przeczytałam nic jej autorstwa :D

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)