sobota, 29 października 2022

"Gorzka zemsta" Efekt Ericka tom 10 K.N.Haner- recenzja


"Gorzka zemsta" Efekt Ericka tom 10 K.N.Haner- recenzja

Powoli zbliżamy się do końca popularnej serii książek Pink Book autorstwa Królowej Dramatów K.N.Haner. Jak na królową przystało autorka w tomie 10 Efektu Ericka kolejny raz wywróciła życie głównej bohaterki o 180 stopni. Czy Meg wyjdzie z tego cało?


"Gorzka zemsta" Efekt Ericka tom 10 K.N.Haner- recenzja

Meg wreszcie wróciła z synkiem bezpiecznie do domu. Próbuje zapomnieć o tygodniach spędzonych w szpitalu i cieszyć się macierzyństwem. Adam jest całkowicie zdrowy i podbija serca największych twardzieli, w tym oczywiście Brayana i Ericka. No właśnie... Erick tak zakochał się w synku, że właściwie wprowadził się do domu Meg i jej partnera. I kiedy ona próbuje odnaleźć się w tym dziwnym układzie, znowu pojawia się Filip i zamienia jej życie w piekło.

Czy Filipowi uda się gorzka zemsta?

"Gorzka zemsta" Efekt Ericka tom 10 K.N.Haner- recenzja

O mały włos zamiast o wielkiej miłości czytali byśmy o pogrzebie panny Donell. W tej części znowu pojawia się Filip i zamierza zniszczyć życie Megan i Ericka. Mega jest o włos od śmierci, a synek pary ginie w tajemniczych okolicznościach. To było mocne!!!

"Gorzka zemsta" Efekt Ericka tom 10 K.N.Haner- recenzja

Przeczołgała mnie ta część. Jestem zarówno kobietą jak i matką i nie wiem czy umiałabym się pozbierać po tym co Filip zrobił Meg. To było okropne. A jej żal po stracie syna był tak silny, że podczas czytania odczuwałam go na swojej skórze. Wcale się nie dziwię, że Kasia otrzymała tytuł Królowej Dramatów, bo w tej książce tragedia goni tragedię. Chociaż już raz czytałam Efekt Ericka w pierwowzorze to i tak teraz na nowo przeżywam emocje bohaterów. A przecież wiedziałam co ich czeka. Mimo tego płakać mi się chciało gdy Filip skrzywdził Meg i pozostawił ją w płonącym domu by umarła. A gdy kolejny raz przeczytałam o tym, że uprowadził Adama, to serce z nerwów mi się ściskało. Gdyby mojemu dziecku się to stało, to nie byłabym w stanie normalnie funkcjonować.

"Gorzka zemsta" Efekt Ericka tom 10 K.N.Haner- recenzja

Nie chcę Wam zdradzać szczegółów, ale to nie nie jedyne tragedie, których doświadczą bohaterowie tej części. Filip jest bezwzględny i swoimi czynami udowodnił, że oszalał. I nie cofnie się przed niczym by dopiąć swego. I to w tej części jest najbardziej przerażające.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Purple Book.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)