środa, 26 października 2022

"Król popiołów" Ludka Skrzydlewska - recenzja

"Król popiołów" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Królowie Vegas to jedna z moich ulubionych serii książek autorstwa Ludki Skrzydlewskiej. Dwie poprzednie części były świetne, a jak jest tym razem? Przed Wami "Król popiołów". Chociaż moim zdaniem w tytule powinna być Królowa...


"Król popiołów" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Śledztwa w mieście grzechu bywają bardzo niebezpieczne. Ale niezwykle fascynujące!

Tajemnice rozwiązuje zawodowo… Tyle że własne uczucia są zwykle najtrudniejszą zagadką

To miało być łatwe, rutynowe zlecenie. Dla Everly Chance, prywatnej detektyw przyzwyczajonej do pracy na krawędzi prawa w najbrudniejszych zakamarkach Las Vegas, śledzenie niewiernej żony jest jak niedzielny spacer.

Jednak nie tym razem. Bo tym razem wszystko układało się źle ― doszło do podwójnego morderstwa, a dziewczyna, z prowadzącej śledztwo, stała się ściganym przez zabójców świadkiem. Tylko że Everly Chance nie jest typem osoby, która biernie przyjmuje na siebie rolę ofiary i grzecznie pozwala się zastrzelić… Przeciwnie, kobieta rozpoczęła własne dochodzenie, by ustalić, kto na nią poluje.

Tropy prowadzą do Arthura, męża zamordowanej, potężnego i wpływowego organizatora nielegalnych walk. Najwyraźniej nie zamierzał zbyt głęboko przeżywać żałoby. Przeciwnie, wykazywał żywe zainteresowanie atrakcyjną panią detektyw, daleko wykraczające poza sprawy zawodowe. Dokąd wspólnie dotrze tych dwoje?

Oto trzecia powieść z emocjonującego cyklu Królowie Vegas. Także tym razem spodziewaj się wciągającej akcji, niespodziewanych wybuchów namiętności, dużej szczypty erotyki i głęboko skrywanych sekretów!

"Król popiołów" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Ludka Skrzydlewska jest świetną polską pisarką i za każdym razem jak ukazuje się jej książka, to muszę ją mieć. Tak było i tym razem. "Króla popiołów" przeczytałam w dwa wieczory i była to bardzo emocjonująca lektura. Ale...

...jestem zaskoczona brakiem powiązań z pierwszym i drugim tomem. Oczywiście miejsce czyli Vegas jest to samo, ale myślałam, że tak jak było w poprzednich książkach autorka nawiąże do pewnego domu na pustyni, w którym zmuszano dziewczyny do seksu. Tego wątku akurat nie ma, w książce pojawia się tylko jedno znane mi nazwisko i w sumie jest to odrębny tom, który można czytać bez znajomości poprzednich dwóch książek. Oczywiście ja nie lubię czytać serii od środka, ale w przypadku tej książki śmiało możecie ją czytać solo. A nawet i jako pierwszą. Czy mimo tego ta historia mi się podoba?

A czy któraś książka Ludki mi się nie podobała? Lubię styl pisania tej autorki, jej pomysły, bohaterów i ich poczucie humoru. Wszystkie jej historie mają w sobie to coś, co mnie przyciąga.

"Król popiołów" Ludka Skrzydlewska - recenzja

W "Królu popiołów" spotkałam świetnie wykreowaną postać Everly, która jest prywatnym detektywem i to cholernie dobrym. Jest wynajmowana zarówno przez ludzi anonimowych jak i tych znanych i mniej lubianych. Jest skuteczna i dlatego ma dobry pijar. Tylko, że w pewnym momencie ktoś chce się jej pozbyć, bo za dużo widziała. Kolejną postacią, która skradła moje serce jest Arthur - mąż Alice, której śmierć widziała Everly. Facet jest przystojny i choć ma wiele za uszami, to bywa cholernie seksowny i pociągający. Tylko problem jest taki, że nie wypada łączyć spraw zawodowych z prywatnymi. A gdy już się to zrobiło, to pojawia się kolejny problem do kolekcji. A musicie mi wierzyć, że ta dwójka ma pokaźny zbiór.

Jest wybuchowo i dynamicznie. Akcja goni akcję i żadna z nich nie zwalnia nawet na chwilę. A do tego jest gorąco i seksownie. Co zrobić gdy nie można liczyć na policyjne śledztwo? To proste - wziąć sprawy w swoje ręce. Będzie szybciej ale i bardzo niebezpiecznie. I tak właśnie zrobili nasi bohaterowie. Jedno jest pewne - ta dwójka nie ma nudnego życia.

"Król popiołów" Ludka Skrzydlewska - recenzja

Kolejny raz Ludka Skrzydlewska wprowadziła mnie do swojego niebezpiecznego świata i muszę przyznać, że mi się to podobało. Lubię dobrą sensacyjną literaturę z zagatką i wątkiem miłosnym w tle. Lubię, gdy od pierwszej strony się dzieje i akcja nie zwalnia nawet na chwilę.

Jeśli nie czytaliście jeszcze serii Królowie Vegas, to koniecznie musicie nadrobić wszystkie trzy części.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję wydawnictwu Editio Red.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)