piątek, 7 października 2022

"Rewanż. Agencja Rozbitych Serc" Natasza Socha - recenzja

"Rewanż. Agencja Rozbitych Serc" Natasza Socha - recenzja

Natasza Socha jest jedną z moich ulubionych autorek literatury kobiecej. Uwielbiam jej poczucie humoru i lekkie pióro, które jeszcze nigdy mnie nie zawiodło. "Rewanż" to druga część Agencji Rozbitych Serc. Czy było tak dobrze, jak zawsze?


"Rewanż. Agencja Rozbitych Serc" Natasza Socha - recenzja

"Rewanż. Agencja Rozbitych Serc" Natasza Socha - recenzja

Agata traci pracę w kancelarii prawnej.

Popełniła tylko jeden błąd – w dała się romans z szefem. Zapewniał ją, że łączy go z żoną zimne wyrachowanie. Ale żona się dowiedziała o Agacie i… zażądała rozwodu. Szef obsypał ją kwiatami, a swojej asystentce wręczył wypowiedzenie. Agata bezskutecznie szukała pracy. I postawiła na własny biznes: firmę specjalizującą się w otwieraniu oczu równie jak ona naiwnym kobietom. Założyła agencję detektywistyczną, specjalizującą się w demaskowaniu niewiernych mężów i nieuczciwych kochanków. Jej kawalerka była za mała na biuro, Agata postanawia więc zaadaptować auto na swoje miejsce pracy. I tak oto Agencja Rozbitych Serc ruszyła z piskiem opon ku czasem naprawdę zagmatwanym historiom, by odkrywać prawdę, która bywa zupełnie nieoczekiwana, rozwikływać zagadki, a nade wszystko nieustająco nieść załamanym kobietom wsparcie. Kontynuacja bestsellerowej pierwszej części Agencja rozbitych serc. Zemsta, w której Agata wprawdzie wreszcie zemści się na byłym szefie, ale życie postawi przed nią większe wyzwania.

"Rewanż. Agencja Rozbitych Serc" Natasza Socha - recenzja

Jeśli Agata myślała, że utrata pracy, to koniec świata, to końcówka pierwszej części pokazała, że może być jeszcze gorzej. A mowa tu o dwóch kreskach na teście ciążowym. Niby ciąża to nie jest koniec świata, ale w momencie, gdy nie masz stałej pracy, Twój partner nagle staje się byłym, który nie ma pracy, Twój były szef ma na Ciebie haka, a jego żona chce Cię wynająć, by śledzić niewiernego męża, to świat może wydać się faktycznie zwariowany. Ale Agata to babka, która twardo stąpa po ziemi i nie zamierza się poddać. Szczególnie gdy ma obok siebie Jakuba, który zrobi wszystko, by była szczęśliwa.

Uwielbiam bohaterów tej książki i pomysł na historię, w której detektyw amator ma na imię Agata, ma kota Christie, a biuro w którym Panie przyjmują interesantów, to różowy samochód. Dodatkowo Agata specjalizuje się w zdradach, a kto o nich wie więcej niż była kochanka swojego byłego szefa?

"Rewanż. Agencja Rozbitych Serc" Natasza Socha - recenzja

Agencja Rozbitych Serc to przyjemna i lekka kobieca seria do przeczytania w kilka wieczorów. Autorka posługuje się prostym językiem, ale to głównie jej poczucie humoru przyciąga czytelniczki. Zresztą Natasza Socha pisze o normalnych kobietach i opowiada ich życiowe historie. Historie, które mogłyby przydarzyć się każdej z nas. Myślę, że wiele kobiet identyfikuje się z bohaterkami jej książek i dlatego jest tak popularną i lubianą w Polsce pisarką.

"Rewanż. Agencja Rozbitych Serc" Natasza Socha - recenzja

Czy to już koniec naszej znajomości z bohaterkami Agencji Rozbitych Serc? Wydawało mi się, że będą tylko dwa tomy, ale wszystko wskazuje na to, że będzie więcej. Mam taką nadzieję, ponieważ ta seria bardzo mi się spodobała i autorka mogłaby ją pociągnąć i napisać kilka kolejnych części. Pozostaje tylko trzymać kciuki by tak się stało.
Książka kupiona we własnym zakresie.
 

1 komentarz:

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)