czwartek, 1 grudnia 2022

"Dolina umarłych" Rizzoli & Isles 10 Tess Gerritsen - TaniaKsiazka.pl


Jeśli myślałam, że Tess Gerritsen zachwyca mnie tylko jako autorka kryminałów medycznych, to byłam w błędzie. Ta kobieta potrafi stworzyć w swoich książkach klimat jak z dobrego thrillera. Doświadczyłam tego czytając "Dolinę umarłych", która jest moją ulubioną książką autorki.


"Dolina umarłych" Rizzoli & Isles 10 Tess Gerritsen - TaniaKsiazka.

Maura Isles decyduje się na udział w konferencji patologów sądowych. Spotkanie ma odbyć się w stanie Wyoming - miejscu, w którym o tej porze roku burze śnieżne są na porządku dziennym. Kiedy więc potężna zamieć uniemożliwia dalszą jazdę samochodem, Maura postanawia pieszo dotrzeć do najbliższej osady. Zmęczona i zmarznięta kobieta trafia do Królestwa Bożego, niewielkiej wioski zupełnie odciętej od cywilizacji. Pokryta grubą warstwą śniegu, tajemnicza miejscowość z pewnością ma w sobie pewien urok. Coś jednak się nie zgadza.

Maura odkrywa, że mieszkańcy Królestwa Bożego w pośpiechu opuścili swoje domy. Dlaczego tak zrobili? I jak się przemieścili, skoro samochody wciąż tkwią na podjazdach? Zaniepokojona kobieta rozpoczyna swoje prywatne śledztwo. Jest pewna, że coś bardzo złego stało się w zapomnianej przez świat osadzie.

Kilka dni później policja odnajduje samochód ze spalonymi ciałami. Wszystko wskazuje na to, że jedną z ofiar jest zagoniona Maura Isles. Detektyw Jane Rizzoli nie wierzy w nieszczęśliwy wypadek przyjaciółki i rozpoczyna dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, niż pierwotnie zakładano. I o wiele bardziej przerażająca.

"Dolina umarłych" Rizzoli & Isles 10 Tess Gerritsen - TaniaKsiazka.

Co prawda przeczytałam dopiero 8 książek pisarki, ale "Dolina umarłych" Tess Gerritsen już znalazła specjalne miejsce na uprzywilejowanej półce w mojej biblioteczce. Do tej pory czytałam kryminały medyczne, które napisała autorka, ale ta książka nie dość, że jest kryminałem, to również ma cechy thrillera. Bardzo dobrego thrillera, który mrozi krew w żyłach. W tych książkach nie ma nic fantastycznego, a wszystko poparte jest wiedzą i nauką, ponieważ autorka jest lekarzem. Ale czytając książkę miałam wrażenie, że zaraz jakiś wilkołak wyskoczy zza drzewa i wszystkich pożre. Mocne to było, ale i zachwycające. Uwielbiam książki, które od samego początku trzymają w napięciu i nie pozwalają czytelnikowi się od siebie oderwać. W tym przypadku dokładnie tak jest. Przyłapałam się nawet na tym, że gdy czytałam, mój mąż zaczął coś do mnie mówiąc, a ja chciałabym, by skończył i sobie poszedł, ponieważ chcę czytać dalej. Jest to z jednej strony przerażające, ponieważ człowiek treści kontakt z rzeczywistością i tylko książka się dla niego liczy, ale z drugiej strony fascynujące, ponieważ doświadcza się tzw. magii literackiego pióra. Musicie pamiętać, że nie każdemu autorowi udaje się wprowadzić czytelnika w taki stan. A jeśli już mu się uda, to zasługuje na oklaski.

"Dolina umarłych" Rizzoli & Isles 10 Tess Gerritsen - TaniaKsiazka.

"Dolina umarłych" Rizzoli & Isles 10 Tess Gerritsen - TaniaKsiazka.

Nie będę Wam zdradzać fabuły, bo i tak opis książki jest szczegółowy, ale musicie wiedzieć, że im dalej zagłębiam się w kryminały Tess Gerritsen, tym bardziej jestem zachwycona i mam ochotę rzucić wszystko i czytać. Dobrze, że nowe wydania ukazują się co jakiś czas, ponieważ nic innego bym nie czytała, jak tylko kryminały medyczne autorki.

"Dolina umarłych" Rizzoli & Isles 10 Tess Gerritsen - TaniaKsiazka.

Niedługo Mikołajki i Święta i musicie pamiętać, że książka zawsze będzie dobrym prezentem. Jeśli szukacie czegoś, co zachwyci Waszych bliskich, to musicie zajrzeć do nowości wydawniczych księgarni TaniaKsiazka.pl. Jestem pewna, że znajdziecie tam prezenty idealne dla Waszych bliskich.


W tym roku nakładem wydawnictwa Albatros ukazały się wznowienia jeszcze 5 książek z serii Rizzoli & Isles. Natomiast kolejne ukażą się w roku następnym.


Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję księgarni TaniaKsiazka.pl.
3 komentarze:

  1. Jak na razie udało mi się przeczytać tylko dwie książki z tej serii. Widzę, że mam wiele dobrego do nadrobienia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś dla mnie. Lubię takie powieści

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie słyszałam o tej ksiażce. Zapowiada się na ciekawą historię

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)