czwartek, 15 grudnia 2022

Zalety ulicznego oświetlenia LED


Ile razy zdarzyło się Wam jechać przez miejscowość, w której wyłączone są niektóre latarnie? Albo ich nie ma? Spowodowane jest to tym, że gminy oszczędzają pieniądze. Nie ma się się co dziwić, bowiem koszty oświetlenia ulic są ogromne, natomiast odbija się to na mieszkańcach. Ale jest sposób, by je zmniejszyć. A jest nim uliczne oświetlenie LED.Nie od dziś wiadomo, że oświetlenie LED zmieniło nasze życie i sporo osób korzysta z ledowych żarówek w swoich domach. Takie oświetlenie jest niezawodne, bezpieczne i przede wszystkim pomaga zaoszczędzić sporo pieniędzy z jednej prostej przyczyny - żarówki LED nie przepalają się tak często jak zwykłe, dzięki czemu nie ma potrzeby wymieniać ich co chwilę.


Zalety ulicznego oświetlenia LED to przede wszystkim bezpieczeństwo, bowiem pozwala ono na zobaczenie więcej i szybciej np. nieoświetlonego przechodnia, który idzie poboczem. Ile jest wypadków na drogach, bo kierowcy nie dostrzegli osoby, która idzie poboczem? Oczywiście pieszy ma obowiązek posiadać odblaski, gdy idzie w miejscu mało oświetlonym, ale kierowca zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności na drodze i to on ponosi konsekwencje, gdy kogoś potrąci. Ale gdy nic nie widać, to wiadomo jak jest. Ponadto uliczne oświetlenie LED podnosi wydajność monitoringu i pozwala na zmniejszenie serwisów lamp ulicznych. A to wszystko przekłada się na pieniądze.


Wpis sponsorowany.7 komentarzy:

 1. Mnie to nawet cieszy, że w ostatnich miesiącach daje się zauważyć oszczędność w oświetlaniu łódzkich ulic, jakoś tak zdrowiej dla duszy i ciała, rażące światło i jego nadmiar nie są dla nas dobre, zatem warto przyjrzeć się alternatywnym rozwiązaniom. Izabela

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem przekonana, że warto wziąć pod uwagę tę możliwość, skoro jest bardziej ekonomiczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że niedługo będzie to bardzo popularne oświetlenie. U nas w pracy już wymienione zostało część lamp na ledowe

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas w gminie sporo lamp zmieniono właśnie na ledowe ze względów ekonomicznych. Zauważyłam, że one nawet są włączane wcześniej niż standardowe latarnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. My w domu mamy tylko oświetlenie led. Wygoda i oszczędność. Mam nadzieję, że niebawem na każdej ulicy takie zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oświetlenie led na ulicach jest bardzo dobrym wyjściem. W domu również korzystamy z tego rozwiązania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas w mieście ostatnio był taki blacout, facebook dosłownie zawrzał, bo nawet w centrum miasta nie było oświetlenia do późnych godzin wieczornych.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)