poniedziałek, 20 marca 2023

Czy do rozwodu potrzebny jest adwokat?

Wpis sponsorowany / wpis reklamowy

Czy do rozwodu potrzebny jest adwokat?

Czy do rozwodu potrzebny jest adwokat? Zapewne większość osób, które zamierzają się rozwieść zadaje sobie to pytanie. I jest ono trafne, ponieważ adwokat jest pomocny przy przeprowadzaniu rozwodu, ale nie jest zawsze niezbędny. W jakim wypadku należy się do niego zgłosić?


Czy do rozwodu potrzebny jest adwokat?

Rozwód to nic miłego, ale niestety przychodzą w życiu niektórych ludzi takie momenty, że nie są w stanie dojść do porozumienia, miłość między nimi już nie istnieje i każde z nich chciałoby się od siebie uwolnić i pójść w inną stronę. Rozwód dla nikogo nie jest łatwy, lecz są takie sprawy, które wymagają tylko porozumienia między małżonkami, wspólnego podziału majątku i rozejściu się bez orzekania o winie. W takich przypadkach pomoc adwokata z reguły nie jest konieczna. Gorzej gdy małżonkowie nie potrafią dojść do porozumienia, mają dzieci lub nie potrafią sami podzielić majątku, wtedy adwokat od rozwodów będzie im potrzebny.

Czy do rozwodu potrzebny jest adwokat?

Pomoc adwokata może być potrzebna w przypadku:

Podziału majątku.

Ustalenia kontaktów z dzieckiem.

Zasądzenia alimentów na dzieci lub małżonka.

A nawet w przypadku zwykłej sprawy rozwodowej, ponieważ zawsze warto się poradzić, jak napisać wniosek, w jaki sposób założyć sprawę rozwodową.Zdjęcia pochodzą z bezpłatnej bazy danych ze strony https://unsplash.com/s/photos/. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)