piątek, 17 marca 2023

"Przerwany pokaz" Małgorzata Rogala

"Przerwany pokaz" Małgorzata Rogala

O książkach Małgorzaty Rogali często wspominała mi instagramowa koleżanka. Bardzo zachwalała pióro autorki, więc w końcu postanowiłam przeczytać choć jedną jej książkę. Czy mi się podobała? A może się zawiodłam? Przed Wami "Przerwany pokaz".Na dobry kryminał składa się kilka czynników. Ma być policyjne śledztwo, mają być intrygujący bohaterowie i tajemnica powinna wisieć w powietrzu i powinno być ono od niej gęste. W przypadku książki "Przerwany pokaz" wszystkie trzy czynniki dostajemy i do tego sporo innych ciekawych bonusów. A wszystko skupia się na zagadkowej śmieci polskiej projektantki mody.

Od razu wpadłam w wir policyjnego śledztwa i choć wiem, że to nie jest pierwsza książka o policyjnym duecie Michaliny Czaplińskiej i Zofii Maciejki, to autorka sprawiła, że książki można spokojnie czytać oddzielnie, więc nie miałam trudności w połapaniu się w fabule. Choć warto oczywiście zacząć najpierw od "Ostatniego skoku", który jest początkiem znajomości naszych policjantek.

"Przerwany pokaz" Małgorzata Rogala

Muszę Wam powiedzieć, że ta książka jest naprawdę niegłupia. Do samego końca nie wiedziałam, kto jest mordercą, a jego odkrycie mnie zaskoczyło. Bardzo podoba mi się to, że autorka nie skupia się głównie na pracy policjantek i wykonywaniu przez nie zadań, a przykłada dużo uwagi do wytłumaczenia i rozbudowania innych wątków postaci. Chociażby wątek Pauliny, wnuczki Reginy, czyli naszej denatki jest ciekawie rozpisany. Autorka skupiła się na tym, byśmy dobrze poznali strukturę rodziny Morawskich. Zdradza nam ich dobre strony ale i małe grzeszki, kończąc na poważnych przewinieniach. Zdecydowanie rodzinne tajemnice grają w tej książce pierwsze skrzypce. Ale poznajemy w niej również historię życia naszych bohaterek. Choć oczywiście podejrzewam, że jest ona lepiej rozbudowana w pierwszym tomie serii, to i tak nie miałam poczucia, że czegoś nie wiem, czy potrzebuję dopytać. Jednak to nie policjantki są głównymi bohaterami książki. Kto nim zatem jest? Myślę, że tylko jednego głównego bohatera nie ma, a innym autorka poświęciła równie dużo czasu. W końcu to książka o tajemnicach rodu Morawskich, więc nie może być inaczej.

"Przerwany pokaz" Małgorzata Rogala

"Przerwany pokaz" Małgorzata Rogala

Jestem wdzięczna koleżance za polecenie książek autorki. To na pewno nie jest moja ostatnia, którą przeczytałam. Tylko teraz, którą wybrać, skoro jest ich tak wiele? Lekkie pióro i ciekawe pomysły na fabułę oraz interesujący bohaterowie - te trzy cechy książki wysuwają się na pierwszy plan i sprawiają, że chce się jeszcze. Zawsze powtarzam, że Polacy mają głowy pełne pomysłów i tak jest również w przypadku Małgorzaty Rogali.


Gorąco polecam!


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję wydawnictwu Skarpa Warszawska.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)