środa, 20 grudnia 2023

"Nikolaj" Agnieszka Kowalska - Bojar - PATRONAT MEDIALNY

"Nie ten czas" Agnieszka Kowalska - Bojar - PATRONAT MEDIALNY

Gdy zamknę oczy widzę potwora. Jego wzrok przewierca mnie na wylot. W tych bursztynowych oczach mogłabym się zatracić. Jest bardzo przystojny, ale jest też diabłem w ludzkiej skórze. Teraz powstał z martwych i jest jeszcze bardziej przerażający niż ostatnio. Pamięta tylko część swojej przeszłości, ale o tym, że jest zły nie zapomniał. Patrząc na niego mam nadzieję na lepsze, ale nie sądzę by ktokolwiek z Was chciał mieć taką nadzieję. W tym przypadku nadzieja jest matką głupich, a ja jestem jej ukochanym dzieckiem. Zaczyna iść w moją stronę z grymasem na twarzy. Już wiem, że to koniec...


Zapraszam Was na wycieczkę do zwichrowanego świata psychopaty. Kontynuacja książki "Nie ten czas" i jedna z najmocniejszych książek końcówki tego roku. Przygotujcie się na spotkanie z Nikolajem.

"Nie ten czas" Agnieszka Kowalska - Bojar - PATRONAT MEDIALNY

Nikolaj to jedna z najbardziej popierdolonych postaci Agnieszki Kowalskiej - Bojar i aż trudno uwierzyć, że tak sympatyczna i inteligentna kobieta udźwignęła jego chory umysł. Bo to, że Nikolaj jest człowiekiem chorym to wiem o początku. Nieprzewidywalny, brutalny, agresywny, nie mający skrupułów i litości - tak było kiedyś, a jak jest teraz? Wcale nie lepiej. O ile na końcu książki "Nie ten czas" dowiedziałam się, że to bydle może mieć też ludzkie odruchy, to teraz gdy zapomniał o resztkach człowieczeństwa jest jeszcze gorszy niż głodna pirania, która poczuje w wodzie krew. A najgorsze jest to, że ten nowy Nikolaj wraz z utratą pamięci nie ma sumienia i może posunąć się do najgorszej zbrodnii.

"Nie ten czas" Agnieszka Kowalska - Bojar - PATRONAT MEDIALNY

Zdecydowanie jest to najmocniejsza książka końcówki roku 2023. Pełna okrucieństwa, scen zatrzymujących bicie serca oraz wywracająca zawartość żołądka a wręcz powodująca mdłości. Nikolaj kolejny raz udowadnia, że o swoim szaleństwie nie opowiedział jeszcze wszystkiego, ale schodził do piwnicy z zamiarem skrzywdzenia własnego dziecka, wiedziałam, że za chwilę pewnych rzeczy nie da się odznaczyć. Już wystarczająco przeczytałam o krzywdzie, jaką Nikolajowi wyrządził własny ojciec i nie byłam przygotowana na to, by czytać o gwałcie kolejnego dziecka. Dalej przeraża mnie ta myśl.

Choć Nikolaj to diabeł w ludzkiej skórze, to Agnieszka kolejny raz w swojej książce pokazała, że nawet najtwardsze serce drania czy psychika można zmiękczyć a wystarczy do tego odpowiednia kobieta. Choć absolutnie nie pochwalam przemocy, która ma miejsce na stronach tej książki, to muszę przyznać, że autorka stworzyła historię, która zarówno przeraża jak i chwyta za serce, pokazując, że nawet w chorym umyśle może zaświecić się lampka, która wskaże drogę z otchłani na powierzchnię.

"Nikolaj" Agnieszka Kowalska - Bojar - PATRONAT MEDIALNY

Chciałabym Wam napisać, że ta książka mi się podobała, ale nie zrobię tego. Agnieszka wie, że tego nie zrobię, ale wcale nie dlatego, że jestem przeciwna jej twórczości. Kocham książki Agi zarówno komedie, jak niegrzeczne nowele czy romanse a także serię Psychole czy Dranie. Jednak o książce, w której jest dużo przemocy, w tym tej seksualnej czy wobec dzieci nie mogę napisać, że jest fajna. Jest to propozycja dla ludzi o mocnych nerwach, którzy nie boją się czytać takich książek. A ja właśnie takim człowiekiem jestem. Lubię czuć więcej i mocnej. A ta książka niewątpliwie mi na to pozwoliła. 

"Nikolaj" Agnieszka Kowalska - Bojar - PATRONAT MEDIALNY

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję autorce i wydawnictwu Motyle w nosie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)