poniedziałek, 4 grudnia 2023

Jaki dom opieki wybrać dla bliskiej osoby?

 Wpis reklamowy 

Jaki dom seniora wybrać najlepiej?

W dorosłym życiu przychodzi taki moment, kiedy należy zaopiekować się starszymi lub schorowanymi członkami rodziny, ponieważ nie są oni w stanie zadbać o siebie samych. Nie każdy z nas ma możliwości, by takie osoby przyjąć do siebie do domu i w pełnym wymiarze godzin się nimi opiekować. Nie pozwala na to chociażby praca zarobkowa, a dużą przeszkodą może być również choroba uniemożliwiająca opiekowanie się starszą osobą w domu. Co zrobić w takiej sytuacji? Każda z decyzji, którą podejmiemy nie będzie łatwa, ale po przeanalizowaniu wszystkich "za i przeciw" warto rozważyć opcję jaką jest dom seniora czyli dom spokojnej starości.


Jaki dom seniora wybrać najlepiej?

Decyzja o umieszczeniu bliskiej osoby w domu opieki nigdy nie jest łatwa, ale niekiedy wydaje się jedyną słuszną, ponieważ nasze możliwości opiekowania się starszą i schorowaną osobą we własnym domu przekraczają nasze możliwości. Są osoby, które wymagają nadzoru przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i nie ma możliwości by zrezygnować z etatu i taką osobą się zająć. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest właśnie takie miejsce. Tym bardziej, że w tego typu placówkach starsze osoby będą miały towarzystwo osób w tym samym wieku i profesjonalną pomoc dostępną przez całą dobę. Jeśli mieszkacie w okolicach Łodzi i szukacie odpowiedniej placówki dla bliskiej osoby, to warto wziąć pod uwagę prywatne domy opieki w Łodzi. 

Jaki dom opieki wybrać dla bliskiej osoby?

Prywatne domy opieki w Łodzi to miejsce przeznaczone dla osób starszych, które są w stanie jeszcze samodzielnie funkcjonować i nie chcą być obciążeniem dla swoich rodzin. Jest to budynek umiejszczony w centrum istniejącego już osiedla i w pełni przeznaczony dla osób starszych a także niepełnosprawnych. W budynku można wynająć lub kupić mieszkanie a dodatką zaletą zamieszkania w Ostoi Seniora jest możliwość korzystania z różnego rodzaju zajęć przystosowanych do osób w podeszłym wieku. W budynku znajduje się również całodobowa ochrona, klinika medyczna oraz kuchnia i restauracja, a wszystko to umoeszkone w spokojnej łódzkiej dzielnicy bez zgiełku i chałasu.


Wpis powstał w ramach współpracy z Afterweb. Zdjęcia pochodzą ze strony https://unsplash.com/.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)