wtorek, 25 czerwca 2024

Ajurwedyjska dieta - jakie są jej zalety dla naszego organizmu?

Wpis reklamowy 

Ajurwedyjska dieta - jakie są jej zalety dla naszego organizmu?

Ajurweda to starodawna sztuka leczenia, która wywodzi się z Indii. Jej głównym założeniem jest utrzymanie równowagi między duszą a ciałem. Ajurweda stanowi alternatywę dla współczesnej medycyny, ponieważ zapewnia życie w harmonii i dobrym zdrowiu.


Ajurwedyjskie myślenie może być wprowadzone na każdym etapie naszego życia, ale aby zagwarantować naszej przemianie sukces, należy sprawdzić w życie kilka podstawowych zmian. Jedną z nich jest nasza dieta.

Ajurwedyjska dieta - jakie są jej zalety dla naszego organizmu?

Ajurwedyjskia dieta ma na celu nie zmniejszenie naszej masy ciała i nie służy odchudzaniu. Ma natomiast za zadanie wprowadzić do naszego życia zdrowe nawyki żywieniowe, które przełożą się na nasze zdrowie, wolniejsze starzenie organizmu oraz lepszą kondycję fizyczną oraz psychiczną. Ma ona również na celu zrównoważenie dominujących typów energii w naszym organizmie.

Dieta ajurwedyjska uzależniona jest od tego jaką mamy doszę. Wśród doszy wyróżnić możemy: Vatę, Pittę oraz Kaphę. Aby dobrać najlepszą dietę dla swojego organizmu należy najpierw ustalić doszę. A można to zrobić rozwiązując specjalny test.

Ajurwedyjska dieta - jakie są jej zalety dla naszego organizmu?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o diecie ajurwedyjskiej, jakie płyną z niej korzyści i dlaczego zastosowanie tych wszystkich rad żywieniowych jest świetnym rozwiązaniem, to koniecznie zajrzyjcie na stronę devaharmony.com/pl/dieta-ajurwedyjska-co-jesc-by-czuc-sie-dobrze/.

Jestem przekonana, że zawarte na stronie rady i opisy skłonią Was do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze.Zdjęcia umieszczone we wpisie pochodzą ze strony https://unsplash.com/. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)