czwartek, 10 stycznia 2019

Diflos- probiotyk idealny?


Bycie mamą to wcale nie jest taka prosta sprawa. A na pewno nie jest prosta, gdy Twoje dziecko zaczyna chorować. Biegunka... chyba każdy z nas przez to przechodził i umiemy sobie z tym radzić. Ale co zrobić gdy taka przypadłość dotknie nasze dziecko? Trzeba działać skutecznie i szybko. Ale nie tylko biegunka jest fatalną przypadłością. Gdy nasze dziecko zaczyna chorować i musimy mu podać antybiotyk, to w tym czasie szczególnie należy dbać o jego mały brzuszek. 

U mnie na szczęście jak na razie obyło się bez antybiotyku, ale jedna biegunka już za nami. Nie powiem przestraszyłam się jak mój Dzitek dostał biegunki, ale jako mądra mama (a raczej douczona przez pediatrę w przychodni na wizycie kontrolnej:):)) wiedziałam co podać. A Wy wiecie co dać rocznemu dziecku gdy biegunka go dopadnie? 


Diflos - produkt zawierający żywe, mikroenkapsulowane kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus rhamnosus GG (LGG) w postaci doustnych kropel. Jest to innowacyjny probiotyk dla noworodków, niemowląt, dzieci i dorosłych powstrzymujący występowanie biegunek związanych z przyjmowaniem antybiotyku oraz tych o nieznanej przyczynie. Diflos zmniejsza również częstość zakażeń pojawiających się w stanach obniżonej odporności. 

Dokładnie tak! Probiotyk to jest prawidłowa odpowiedź. Ale jak wybrać ten właściwy i czym się kierować? Najlepiej zapytać lekarza lub farmaceutę ale już z własnego doświadczenia Wam powiem, że to co jest najdroższe w aptece wcale nie musi być najlepsze. Sama się o tym przekonałam wielokrotnie i u mojego dziecka też to sprawdziłam. Probiotyk Diflos kosztuje kilkanaście złotych (choć widziałam go już za niecałe 10 zł plus przesyłka), a wcale nie jest gorszy od tego preparatu za kilkadziesiąt złotych. Wyróżnia go natomiast...

Technologia mikroenkapsulacji,która polega na otoczeniu bakterii specjalną osłonką chroniącą przed niebezpiecznym i uszkadzającym wpływem soków żołądkowych, na które narażone są w trakcie docierania do jelit. W konsekwencji do miejsca przeznaczenia probiotyku (jelit) trafia co najmniej 90% bakterii, dlatego ich działanie jest skuteczniejsze w porównaniu z bakteriami liofilizowanymi zawartymi w wielu innych preparatach. Z tego powodu efektywność działania 1 miliarda bakterii mikroenkapsulowanych jest taka sama jak 5 miliardów bakterii liofilizowanych. Według badań technologia ta umożliwia nie tylko zmniejszenie ilości bakterii znajdującej się w produkcie, ale także zwiększenie bezpieczeństwa stosowania oraz wydłużenie terminu przydatności do użycia.


Kochani, nie znam się na składach takich preparatów, ale to co tu piszą dla mnie ma sens. Po co mam płacić za probiotyk np 40 zł jak ten za 10 robi dobrą robotę. Oczywiście jeśli trzeba to zapłacę, na dziecku się nie oszczędza przecież, ale z tego probiotyku jestem zadowolona. Działa? Działa. I to najważniejsze. Udało nam się opanować biegunkę tylko podając Diflos, choć myślałam, że będziemy jechać do lekarza. Teraz zawsze w domu mam na zapas ten probiotyk, bo nigdy nie wiadomo kiedy biegunka może wrócić. Znacie ten probiotyk?

30 komentarzy:

 1. My mamy BioGaia za około 40 zł właśnie, a tego nawet nie znałam. Skoro Diflos jest bardzo dobry to będę miała go na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam o tym probiotyku. Polecała nam go pediatra.

   Usuń
 2. Ja mam co prawda jeszcze nie jestem ale na pewno warto wiedzieć o takim produkcie

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam tego produktu. Warty uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. To chyba jest nowość. Ja wcześniej też nie słyszałam o niej.

   Usuń
 5. My używamy popularnego probiotyku, a o tym pierwszy raz słyszę.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie mam dzieci, ale moja siostra używa probiotyków, tych jeszcze u niej nie widziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam te probiotyki w kropelkach, najlepiej je się podaje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam tego probiotyku, od dawna kupuję BioGaię

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja póki co nie jestem obeznana w takiej tematyce. Ważne, ze działa :D

  OdpowiedzUsuń
 10. szczerze mówiąc to nie znam i pierwszy raz widzę :)
  koleżanka moja ma maleństwo to podeśle jej ten wpis.

  OdpowiedzUsuń
 11. brzmi przekonywająco, cena ok

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie ;) Na razie nie potrzebuję takich cudów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale on jest też dla dorosłych. Może Ci się przydać.

   Usuń
 13. U Ciebie zobaczyłam go pierwszy raz i w przypadku choroby będę miała go na oku :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie mam dzieci, więc na razie nie muszę martwić się takimi rzeczami :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Na razie na szczęście nie potrzebuje tego typu rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Grunt, że działa, a i cena atrakcyjna jak na probiotyk. Chętnie wypróbuję

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)