poniedziałek, 8 czerwca 2020

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest - recenzja


"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

Bardzo lubię książki, w których główna rola kobieca przypada charyzmatycznej i nie dającej sobie w kaszę dmuchać bohaterce. Nie ma nic gorszego jak przedstawienie kobiety jako ofiary losu, bądź pustej lali. Takim bohaterkom mówię zdecydowanie nie. Weronika Kardasz jest typowym przykładem "baby z jajami" choć jej drobna postura i przyjemna dla oka uroda, mogą zmylić przeciwnika. Weronika jest zastępcą szefa ABW. I właśnie wypowiedziała wojnę tym, którzy zdecydowali się zadrzeć z nią i jej rodziną...

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

Ostatni tom bestsellerowej serii z Weroniką Kardasz
Zemsta może być słodka albo wyjątkowo krwawa.
Piekło staje otworem.

Weronika jest gotowa zrobić wszystko, żeby ocalić narzeczonego. Dobrze wie, kto stoi za jego porwaniem. Zdaje sobie sprawę, że w pojedynkę nie da rady odbić Przemka.

Loki nie może przestać myśleć o Ewie. Rozumie, że zawiódł jej zaufanie, a ona nie wybacza. Musi ją jeszcze zobaczyć. Łącząc siły z Weroniką, ma szansę, która może się więcej nie powtórzyć.

Tymczasem w Przemyślu rządy nad bractwem obejmuje brat Ewy, Kordian. Jego niewinny wygląd to tylko pozór. Chłopak ściąga do miasta groźny gang ukraiński, RUNWirę. Wyciągnięcie z więzienia członków Braci Peruna, chociaż ryzykowne, staje się jedynym właściwym wyborem.

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

3 czerwca swoją premierę miała trzecia część przygód odważnej policjantki Weroniki Kardasz i jej dość specyficznych przyjaciół. Ryzykowny wybór Emilii Szelest - to już niestety ostatnia książka z tej serii. Umówmy się - to nie jest literatura wysokich lotów i są kwestie, nad którymi autorka powinna popracować, ale jest mi teraz smutno. Czemu? Polubiłam bohaterów i z przyjemnością czytałam o ich przygodach. Bałam się i śmiałam z nimi. Przeżywałam ich historie miłosne, a także było mi smutno, gdy w ich życiu działo się źle. Są w mojej biblioteczce książki, do których mam sentyment, choć ich treść nie do końca mnie satysfakcjonuje. Ale przeczytałam je i sięgałam po kolejne, ponieważ podobała mi się historia, która zrodziła się w głowie autora. A tu historia jest niewątpliwie świetna.


Ten wpis będzie zarówno recenzją jak i podsumowaniem serii.

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

Narzeczony Weroniki zostaje porwany. Ale to już wiedzą osoby, które czytały dwie poprzednie książki. Czy można czytać je oddzielnie? Nie, ponieważ każda z nich jest kontynuacją poprzedniej. Czytanie w innej kolejności jest bezsensowne. Poniżej macie linki do recenzji pierwszej i drugiej części, więc jeśli jeszcze nie czytaliście tych książek, odsyłam Was najpierw do moich recenzji poniżej:

Część 1 "Niebezpieczna gra" Emilia Wituszyńska

Część 2 "Układ idealny" Emilia Szelest


"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

Przemysław Rej zostaje porwany. Weronika, jak na dobrą narzeczoną przystaje, zamierza odzyskać swojego Remeczka z rąk porywaczy i zakończyć sprawę związaną z Marią Wronowską i Braćmi Peruna. Czy jej się to uda? Wiadomo, że Wam tego nie zdradzę.

W książce spotykamy bohaterów z poprzednich części: Ewę Wronowską i Łukasza Trachmana, kolegów Weroniki z policji, gang Braci Peruna i wiele innych osób. Kilka wątków postaci zostanie też rozbudowanych, jak chociażby postać Kordiana - brata Ewy, który przejmuje stery po Wronowskim i dowodzi teraz gangiem Peruna. Zresztą jego postać bardzo namiesza w całej historii.

W książce jest dużo akcji, są pościgi, strzelaniny, walki, ucieczki. Niektóre sceny są drastyczne jak na autorkę, ale to dobrze. Widać, że się Emila rozkręca. Ogólnie dzieje się, dzieje.

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

Wspomniałam Wam, że nie do końca odpowiada mi warsztat autorki. Wydaje mi się, że to przez to, że czasami myśli za bardzo jak kobieta. Wiem, że głupio to brzmi, ale opisując facetów, trzeba bardziej wczuć się w ich rolę, a tu mi tego zabrakło. Ale muszę przyznać, że niektóre teksty były dobre - uśmiałam się i byłam pod wrażeniem.

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

Jeśli mam być szczera, a przyszło mi właśnie podsumować całą serię, to najlepsza część jest druga. Ta książka podobała mi się najbardziej i najlepiej mi się ją czytało. Jeśli chodzi o całość, to tak jak napisałam wcześniej. Są historie, które mimo pewnych niedoskonałości czyta się przyjemnie. Te książki właśnie takie są. Historia jest na tyle ciekawa, a postacie wykreowane w taki sposób, że chce się poznać kontynuację, a później zakończenie tej historii. Tu właśnie tak było. Polubiłam Weronikę i jej szalone towarzystwo. Smutno mi, że to już koniec.

"Ryzykowny wybór" Emilia Szelest

Wydawnictwo Kobiece dziękuję za egzemplarz recenzyjny.


Znacie książki Emilii Szelest?  Mieliście przyjemność poznać historię Weroniki Kardasz?

7 komentarzy:

 1. Nie spotkałam się jeszcze z książkami tej autorki. Chyba dlatego, że widzę iż to nie jest gatunek i historie dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze tej serii. Zapowiada się całkiem ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 3. Skoro tego cyklu nie powinnam czytać oddzielnie, to zacznę od pierwszego tomu. Zaciekawiłaś mnie historią polskiej agentki ABW. Może być ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam styczności z tą serią z ale po twojej recenzji z chęcią nadrobię całość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie miałam okazji poznać jeszcze tej serii, ale dzięki Tobie chętnie przyjrzę się jej bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa książka. Mysle, że książka będzie dla mnie zaciekawi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniec serii to bolesny moment, jeśli ktoś się przyzwyczaił do bohaterów! Nie słyszałam wcześniej o tej autorce

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)