poniedziałek, 27 lipca 2020

Medisept - skuteczne środki do dezynfekcji rąk i powierzchni, którym zaufałam.


Medisept

Dezynfekować? Nie dezynfekować? Oto jest pytanie.

Bum na środki do dezynfekcji skóry i powierzchni sztucznych zaczął się w tym roku, gdy została ogłoszona na całym świecie pandemia. Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, ale co gorsze, można się nim zarazić również, gdy dotkniemy powierzchni, której dotykała osoba zarażona. Zarażenia nie następuje oczywiście przez sam dotyk, ale w momencie gdy dotkniemy ust lub nosa i wirus przedostanie się do naszego organizmu. Niestety większość osób, gdy zdjęte zostały obostrzenia, zaczęła bagatelizować problem. Tak jakby wirus zniknął, a pandemia się skończyła. A to nie prawda.

W moim domu bezwzględnie stosujemy się do zasad bezpieczeństwa. Używamy maseczek, rękawiczek i środków do dezynfekcji.

Dzięki uprzejmości marki Medisept mam możliwość pokazać Wam jakich produktów używać, by zabezpieczyć swoją rodzinę i zminimalizować ryzyko zachorowania na Covid-19 .

Przed zakupem produktów do dezynfekcji należy zrobić rozeznanie na rynku. Żele antybakteryjne, które często widzimy w drogeriach to produkty kosmetyczne, które nie zabijają wirusów, a alkohol zawarty w ich składzie nie przekracza 50 %. Natomiast produkty do dezynfekcji mają w składzie alkohol w ilości ponad 60% i działają biobójczo, czyli zabijają wirusy, grzyby, bakterie i prątki. Tylko preparaty do dezynfekcji skóry czy powierzchni,  są w stanie zabić Koronawirusa.

Wszystkie produkty do dezynfekcji  Medisept są skuteczne wobec Koronawirusa.

Jak sprawdzić czy produkt jest kosmetykiem czy preparatem do dezynfekcji?

Żele antybakteryjne na opakowaniu mają informację, że w składzie jest alkohol i inne składniki czyli na etykiecie mają standardowy skład INCI. Natomiast produkty do dezynfekcji muszą mieć numer pozwolenia na obrót, wydany przez urząd rejestracji URPL oraz zawsze jest informacja na etykiecie o substancjach czynnych i ich zawartości na 100 g produktu.

Medisept

Medisept

Wśród produktów, które w swojej ofercie marka marka Medisept znajdziecie m.in. :

Medisept spray do dezynfekcji powierzchni


Medisept spray do dezynfekcji powierzchni pojemność 100 ml / 500 ml

Zapachy : Neutral Cashmere, Papaya. Zabija bakterie, grzyby, prątki gruźlicy, wirusy ( grypy, żółtaczki typu B i C, Hiv, Rotawirus, Ebola, Koronawirus, Adenowirus).

Medisept spray do dezynfekcji powierzchni

Medisept spray do dezynfekcji powierzchni

Medisept spray do dezynfekcji powierzchni

Medisept spray do dezynfekcji powierzchni

Medisept Spray do dezynfekcji butów do rehabilitacji i wkładek ortopedycznych pojemność 50 ml / 100 ml.

Zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i grzybów znajdujących się wewnątrz powierzchni obuwia. Ma przyjemny miętowy zapach. 

Medisept Spray do dezynfekcji butów do rehabilitacji i wkładek ortopedycznych

Medisept Spray do dezynfekcji rąk pojemność 50 ml /100 ml. 

Posiada działanie bójcze wobec bakterii, drożdżaków, prątków gruźlicy oraz wirusów opryszczki, żółtaczki, HIV i wirusa Rota.

Spray do dezynfekcji rąk

Żel do dezynfekcji rąk pojemność 50 ml / 100 ml .

Zapachy Papaya, Cashmere. Zabija bakterie, drożdżaki, prątki gruźlicy oraz wirus opryszczki, żółtaczki, HiV, Rota, Noro, Korona. Zapobiega grypie i biegunkom. 

Żel do dezynfekcji rąk

Medisept Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni. 

20 x 1 sztuka lub opakowanie 20 sztuk. Zabiją bakterie, drożdżaki, prątki gruźlicy oraz wirus opryszczki, żółtaczki, HiV, Rota, Noro, Korona. Zapobiegają grypie i biegunkom. 

Medisept Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Medisept Chusteczki do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Najbardziej znanym produktem marki Medisept jest Spray do dezynfekcji rąk. Moja pierwsza styczność z nim miała miejsce około trzech lat temu, gdy urodził się mój syn. Zaczęłam wtedy zwracać uwagę na higienę dłoni dużo bardziej niż gdy go z nami nie było. Teraz ten spray towarzyszy mi każdego dnia i zawsze mam go w torebce.

Przykładowe zastosowanie produktów Medisept w życiu codziennym:


Medisept

Medisept

Medisept

Medisept

Medisept

Medisept

Medisept

Medisept

Medisept

Produkty Medisept kupicie w drogeriach Rossmann.


Znacie markę Medisept? A jak jest u Was z dezynfekcją?
19 komentarzy:

 1. Staram się używać środków dezynfekujących, ale też bez przesady, nie nadużywam ich jak niektórzy. Markę kojarzę z Rossmanna, ale jeszcze nic z niej nie miałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam Twoje story o tych produktach i już wtedy mnie nimi zainteresowałaś. Jak będę w Rossmannie to chętnie się skuszę na kilka z nich i sama przekonam się o ich właściwościach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam marki z własnego doświadczenia. Jedynie z internetów. Dawno nie byłam w Rossmannie, ale chętnie się wybiorę i coś kupię do dezynfekcji, bo mi się kończą moje produkty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Znam te produkty i ten do oczyszczania i dezynfekcji powierzchni mam u siebie w domu. Jakoś nie było okazji by sięgnąć po pozostałe produkty tej firmy, ale ten do powierzchni sprawdza mi się znakomicie.

  OdpowiedzUsuń
 5. marka mi znana, ale nie wiedziałam, ze mają taką linię produktów, na pewno je wypróbuję!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już słyszałam kilka razy o tych produktach. Sama używam tylko płynu do dezynfekcji rąk nie uważam za stosowane dezynfekować wszystkich powierzchni w domu, nie czuję takiej potrzeby

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiem ci szczerze, że u nas jest mniejszy hajp na to. Mam w domu płyn do dezynfekcji rąk i go używamy, chodzimy w miejscach publicznych w maseczkach i rękawiczkach, ale nie sądzę żeby dezynfekcją butów czy komody była mi potrzebna. I tak powierdchnie płaskie myję co kilka dni z racji uczulenia,a dezynfekcja butów, które i tak będą za chwilę brudne mija się dla mnie z celem.

  Nie obrażając nikogo, dla mnie jest już to paranoja, niesty musimy nauczyć się z tym wirusem żyć i tyle. A popadanie że skrajności w skrajność nic tu nie da.

  Wiem dokładnie co mówi, przeszłam swoje na kwarantannie byłam zarażona i jakoś żyje.

  Same produkty super, że powstają i fajnie że ktoś o tym myśli. Ale odkażanie wszystkiego w oku nas to dla mnie paranoja niestety.

  OdpowiedzUsuń
 8. No takie produkty szczególnie teraz są mega pomocne i wskazane. U Nas w omu płyn do dezynfekcji i maseczki to podstawa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wyobrażam sobie nie dezynfekować rąk, czy powierzchni w domu oraz firmie. To jest dla mnie ważne, żeby dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych osób.

  OdpowiedzUsuń
 10. Podoba mi się taka gama środków, które odkażają różne powierzchnie oraz ma w swoim asortymencie produkty, które z powodzeniem można zmieścić w najmniejszej damskiej torebce.

  OdpowiedzUsuń
 11. Płyny do dezynfekcji w tym momencie są bardzo potrzebnie. Sama mam żel, który jest ciągle że mną.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przydatna recenzja. Warto mieć taki środek do dezynfekcji zawsze przy sobie

  OdpowiedzUsuń
 13. Odpowiednia i częsta dezynfekcja powierzchni ma ogromne znaczenie, szczególnie w obecnym czasie. Regularne odkażanie wnętrz w dużym stopniu niweluje ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii.

  OdpowiedzUsuń
 14. Również stosowałam produkty tej firmy w moim salonie, super się sprawdziły! Oprócz tego postawiłam jeszcze na profesjonalną usługę ozonowania, która sprawiła, że w moim małym kosmetycznym światku po drobnoustrojach nie ma śladu. Klientki bez obaw mnie odwiedzają :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny artykuł! Każdy płyn do dezynfekcji opisany dokładnie i rzetelnie, dzięki czemu można wybrać najlepszy dla siebie. Ja od lat korzystam z takich środków (jeszcze na długo przed covidem). Zawsze mam jakąś małą buteleczkę w torebce :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawie napisane. Doceniamy to, że edukuje Pani swoich odbiorców. My też polecamy produkty komercyjne do użytku codziennego. W przypadku dezynfekcji większych powierzchni można używać także ozonowania oraz innych mniej chemicznych lub typowo chemicznych protokołów.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)