środa, 11 listopada 2020

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce - recenzja

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce

"Wszystko co tworzymy, z kim żyjemy oraz ile radości otrzymany od losu, jest wynikiem tego, jak wiele mamy determinacji i woli walki. Dostajemy dokładnie tyle, ile z siebie dajemy." 

Dzięki wspólnej pasji, która przerodziła się w pełną wzlotów i upadków muzyczną podróż, Neven i Willow odnaleźli coś więcej – miłość. Kiedy wydaje się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, z ukrycia wypełzają zmory przeszłości. Melodia uczuć zostaje zakłócona, wrogowie zaczynają atakować, na jaw wychodzą tajemnice rzucające cień na szczęście, którego ta dwójka zdołała zaledwie posmakować.
Czy Neven i Willow odnajdą w sobie na tyle odwagi i determinacji, aby zawalczyć o uczucie, które się między nimi zrodziło? Czy pokonają własne bariery i pozwolą mu rozkwitnąć? Czy siła ich miłości przezwycięży potęgę nienawiści, jaka ku nim płynie?
Połączyła ich muzyka, ale czy może być również czymś, co ich rozdzieli?

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce

Ach, co to była za książka! Co to była za historia! Jestem wdzięczna Ewie Pirce, że podzieliła Nie pozwól światłu zgasnąć na dwie części, choć początkowo miała to być jedna książka. I nie tylko dlatego, że czytanie grubych książek uważam, za męczarnię. Ale również dlatego, że pozwoliła mi nie znudzić się tą historią. Nie musiałam czytać jej na raz, nie zmęczyłam się, nie przejadła mi się. Mogłam z rozkoszą poświęcić jej dokładnie tyle czasu ile chciałam. Mogłam odłożyć czytanie drugiego tomu w czasie i sięgnąć po niego we właściwej chwili. I co najważniejsze - mogłam zakochać się nie raz, a dwa razy i to dokładnie w tej samej historii...

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce

Nie pozwól światłu zgasnąć to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki. A raczej pierwsza historia, którą przeczytałam, choć mam w domu jeszcze jedną jej książkę. I wstyd się przyznać, ale nigdy nie mam czasu jej przeczytać. Nie sądziłam, że Ewa ma taki dobry warsztat, a jej książki dosłownie się pochłania. Lekkość pióra i pewność w poruszaniu się po danej tematyce sprawiają, że obie części autorki przeczytałam z przyjemnością. Muzykę klasyczną trzeba kochać i mieć o niej pojęcie, by stworzyć historię z muzyką w tle. Autorka tak pięknie opowiada o pasji do muzyki, o uczuciach z nią związanych, że już podczas lektury pierwszej części miałam ochotę pójść na koncert. Teraz jestem przekonana, że się na niego wybiorę. 

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce

Część drugą Nie pozwól światłu zgasnąć jest dużo dojrzalsza od pierwszej i bardziej emocjonalna. Autorka dużo pisze o uczuciu, które połączyło Willow i Nevena. Jest sporo scen intymnych i choć napisane ze smakiem, to udzieliły mi się emocje pary i czułam ogromną chemię między nimi. Lubię gdy autorzy wplatają sceny intymne w tekst, ale nie są one nachalne i wyolbrzymione. Wyszło subtelnie, epicko ale i pikanterii momentami nie zabrakło. 

W tej książce wszystko jest w odpowiednich proporcjach, a Ewa pomału dawkuje nam emocje, by niekiedy przyspieszyć, zrobić bum i znowu zwolnić. Czytelnik nie ma prawa się wtedy nudzić, a jego czujność stoi na straży przez całą książkę. Podczas lektury dokładnie tak miałam. 

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce

Nie pozwól światłu zgasnąć, to przepiękna historia o miłości do muzyki i do drugiej osoby. Świat nie jest kolorowy, tylko jest pustą białą kartką, na której my sami mamy namalować przyszłość. Czy Willow i Neven odważą się sięgnąć po farby? Czy kolory, które wybiorą będą ze sobą współgrały? A może po połączeniu wybranych przez nich kolorów, wyjdzie odcień, który żadnemu z nich się nie spodoba? 

"Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom II" - Ewa Pirce

Nie mogę zdradzić szczegółów. Jedni wiem na pewno - polecam Wam całym sercem tę książkę. Bardzo się cieszę, że mogłam obie części przeczytać i zrecenzować Wam je na moim blogu. 


Ewa dziękuję - to było piękne!!! 


Czytaliście Nie pozwól światłu zgasnąć


 

11 komentarzy:

 1. Jeszcze nie czytałam, ale często widuję ją zarówno na blogach, jak i Instagramach. Ten tytuł jest już od jakiegoś czasu na mojej liście książek do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam książki tej autorki i bardzo je lubię. Ta pozycja czeka u mnie na półce, niebawem zaczynam ją czytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam okazji poznać tej książki. Ale jestem jej bardzo ciekawa. A to dlatego że fabula jest interesując.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już wspominałam u ciebie na instagramie, że ta książka mogłaby mi przypaść do gustu i mam wrażenie że się co do tego nie pomyliłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że bardzo zastanawiało mnie dlaczego pani Ewa zmieniła wydawcę. Może kiedyś udzieli odpowiedzi na to pytanie na fb lub w jakimś wywiadzie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. miałam okazję czytać recenzję pierwszego tomu, który bardzo mnie zaciekawił, także poczekam na całość i jak znajdę chwilę to sięgnę :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Widziałam Twoją recenzję pierwszego tomu i mam te książki na swojej liście na przyszłość. Sporo widziałam już recenzji i czuję się zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam jeszcze twórczości tej autorki. Jednak czuję się być na tyle zainteresowana po Twoim opisie tą książką że zapiszę sobie jej tytuł na mojej liście.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dopiero co czytałam recenzję pierwszego tomu, a tu już drugi. Zdecydowanie pisarze szybciej piszą niż ja czytam. Jak to możliwe?!

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jestem pewna czy to pozycja aby na pewno dla mnie, ale..jednego jestem pewna na 100% - wiem komu mogłabym sprezentować zestaw składający się z obu tomów i wiem że zachwytom nie byłoby końca..A święta się zbliżają..

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)