wtorek, 22 grudnia 2020

"Nie ta kobieta" Agnieszka Kowalska - Bojar - recenzja

"Nie ta kobieta" Agnieszka Kowalska - Bojar

6 grudnia 2020 roku, czyli dokładnie w Mikołajki, niegrzeczne czytelniczki otrzymały trzecią część serii Seksowni Dranie autorstwa Agnieszki Kowalskiej - Bojar. Nie ta kobieta jest kontynuacją dwóch poprzednich książek i warto znać ich treść, zanim zaczniecie czytać tę część. Czy Nie ta kobieta przypadła mi do gustu jak inne książki autorki? 


"Nie ta kobieta" Agnieszka Kowalska - Bojar

Konrad wraca do kraju po trzech latach służby w Legii Cudzoziemskiej. Lecz nie jest już tym samym człowiekiem, co wcześniej. Trzymiesięczna niewola, okrucieństwa, których był świadkiem i których sam dokonywał, odcisnęły na nim piętno, pokancerowały psychicznie. Zatrudnia się jako stróż w biurowcu jednej z największych firm w stolicy. Tam nieoczekiwanie spotyka dawną narzeczoną, obecnie żonę samego prezesa. Ponieważ wciąż jest w niej zakochany, zgadza się zostać jej ochroniarzem i kochankiem. Jednak nie wszystko układa się po ich myśli. Zwłaszcza, że w głowie Konrada kryją się demony, a w jego życie wkracza niespodziewanie inna kobieta, najmłodsza córka prezesa, Jagna. Ponury, cynicznie nastawiony do świata i ludzi mężczyzna, powoli zaczyna ulegać urokowi młodej dziewczyny, a ona sama jest nim z każdym dniem coraz bardziej zafascynowana. Dokąd ich to zaprowadzi i czy możliwe jest pokochać kogoś, kto nie chce miłości?

"Nie ta kobieta" Agnieszka Kowalska - Bojar

Głównym bohaterem książki jest Konrad, brat Litki. Oboje poznałam w drugiej części serii. Chłopak dalej nie może pogodzić się ze stratą narzeczonej i zaciąga się do wojska. O ile wcześniej był spokojnym facetem, teraz jest prawdziwą maszyną do zabijania. Jego największym problemem są dwie rzeczy. Nie umie radzić sobie z niekontrolowanymi wybuchami gniewu i dalej czuje coś do Magdy, która go zdradziła i porzuciła. Beznadziejnie zakochany, agresywny, mocno napakowany i pragnący krwi równie mocno jak seksu - poznajcie naszego bohatera. 

Niektórzy w życiu mają dużego pecha, ale i równie ogromne szczęście. Konrad ma to i to. Pewnego dnia na jego drodze znowu pojawia się była narzeczona. Piękna, seksowna i od pierwszego spotkania zaczyna mącić. Faceci są jak dzieci. Jednemu pokażesz zabawkę i zrobi dla Ciebie wszystko, a drugiemu obiecasz seks życia i gorący romans i to wystarczy, by poszedł za Tobą w ogień. A tym bardziej Konrad, mężczyzna po przejściach. Jemu jest wszystko jedno i bez problemu zgadza się na układ proponowany przez Magdę. Praca ochroniarza, a po godzinach ostre rżnięcie. Żyć, nie umierać. Życie jednak lubi plątać figle i na drodze Konrada pojawia się Jagienka, córka męża Magdy. Dziewczyna jest młoda, skromna i nie do zdobycia. Jest wyzwaniem. Konrad ma ją ochraniać. Nie przypuszcza jednak, że największym zagrożeniem dla dziewczyny będzie on sam. 

"Nie ta kobieta" Agnieszka Kowalska - Bojar

Dwie poprzednie książki z serii były przepełnione agresją, bo opowiadały o losach ukraińskich mafiozów. Tym razem mamy Polaka, byłego żołnierza. Maszynę do zabijania. Bardzo byłam ciekawa jak autorka udźwignęła historię Konrada. Książka jest trochę inna niż poprzednie. Oczywiście znajomość pierwszej i drugiej części jest wymagana, a książki stanowią całość której nie należy rozdzielać. Ale jest tu zdecydowanie mniej mafii, jej obecność ograniczona jest do minimum, więc nie nazwę tej książki romansem mafijnym. Jest to literatura kobieca, erotyczna, mocna literatura erotyczna, gdzie ból miesza się z przyjemnością. Krew na stronach książki znajdziecie również, choć nie leje się już litrami. Jest przemoc, tej tu nie brakuje, ale w porównaniu do poprzednich części uważam, że jest lajtowo. Autorka skupiła się w książce na relacjach damsko - męskich. Jest dużo scen erotycznych, więc fanki gorących erotyków będą zachwycone, tym bardziej, że niektóre sceny seksu są bardzoooo wyuzdane. 

Konrad to trudny bohater, momentami rzeczywistość miesza mu się ze snem i ma problemy z nawiązaniem poprawnych relacji międzyludzkich. Krzywdzi bliskich, tych których kocha traktuje jak wrogów. Gubi się w swoich uczuciach i postanowieniach. Nie jest idealnym kandydatem na partnera. Ale Jagna uważa inaczej. Tylko jak długo wytrzyma z nieobliczalnym człowiekiem zagadką? Czy ich relacja ma sens? 

"Nie ta kobieta" Agnieszka Kowalska - Bojar

Inna, a zarazem podobna, taka jest ta książka. Odetchnęłam od mafii, morderstw i gwałtów, a dostałam zdrowo walniętego głównego bohatera i szarą myszkę. Mieszanka wybuchowa. Czy to się może dobrze skończyć? 

Analizując wszystkie za i przeciw jest skłonna na tę chwilę przyznać, że Nie ta kobieta podobała mi się najbardziej z książek Agnieszki, które przeczytałam. Przede mną jeszcze kilka części, więc wszystko może się zmienić. 


Książkę możecie zamówić na stronie: 

https://motylewnosie.pl/nie-ta-kobieta/

A inne książki Agnieszki znajdziecie na stronie:

https://motylewnosie.pl/A już niedługo Nie ten mężczyzna. Kto czeka na książkę razem ze mną?

   

5 komentarzy:

 1. Sporo słyszałam o problemach żołnierzy wracających z misji. Co do Legii Cudzoziemskiej - czy nadal jest uznawana jako zdradę kraju? Chyba kiedyś tak było. Książka nie w moim stylu, ale mam komu polecić.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam zamówić sobie kolejne części, ale jeszcze tego nie zrobiłam. Mam nadzieję, że uda mi się to niebawem zrobić, bo jestem ciekawa tej i innych części, których nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam okazji jeszcze czytać nic od tej autorki, ale dobrze że piszesz że to trzeci tom bo byłam skłonna go kupić i miałabym zdziwienie. Z drugiej strony teraz musze kupić 3 wiec mąż pewnie nie będzie zadowolony :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja właśnie lubię takich trudnych bohaterów, bo czytelnik bardziej się na nich skupia i analizuje, dzięki temu można się wkręcić w fajną grę z autorem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie podoba mi sie za specjalnie okładka tej ksiaążki, i chyba nie sięgnęła bym po nią. Recenzja jednak jak zawsz super napisana.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)