poniedziałek, 13 września 2021

"Ogrodnik. Raj odnaleziony." Katarzyna Bester - recenzja - Tania Książka

 "Ogrodnik. Raj odnaleziony." Katarzyna Bester - recenzja - Tania Książka

Seria "Faceci do wynajęcia" od Niegrzecznych Książek bije rekordy popularności na polskim rynku wydawniczym. Za mną już pierwszy tom i przyszła pora na recenzję drugiego. Czy "Ogrodnik" Katarzyny Bester spełnił moje oczekiwania?


"Ogrodnik. Raj odnaleziony." Katarzyna Bester - recenzja - Tania Książka

Ogrodnik. Kreuje magiczne przestrzenie, pielęgnuje delikatne rośliny i sprawia, że rozkwitają.

Jagoda niebezpiecznie zbliża się do trzydziestki. To zdecydowanie nie najlepszy moment na to, żeby całe jej dotychczasowe życie wywróciło się do góry nogami. Ale pewnych zmian nie sposób zatrzymać – dziewczyna traci pracę, a widmo niezapłaconego czynszu straszy ją po nocach. Jak z nieba spada jej propozycja zamieszkania w domu babci, która postanowiła wyjechać w podróż życia i szuka kogoś, kto zaopiekowałby się jej ogrodem.

Jagoda jest przekonana, że sobie poradzi. Przecież chodzi tylko o podlanie i wypielenie kilku grządek. Tymczasem okazuje się, że zupełnie nie ma ręki do roślin, a pod jej opieką ogród nie miałby szans przetrwać do powrotu właścicielki. Co za szczęście, że tuż obok mieszka pewien ogrodnik. Dodajmy uczciwie – wyjątkowo przystojny ogrodnik, który najwyraźniej zainteresowany jest nie tylko kwiatami w ogrodzie sąsiadki.

Potrzebujesz fachowego wsparcia? Czasem możesz dostać o wiele więcej.

"Ogrodnik. Raj odnaleziony." Katarzyna Bester - recenzja - Tania Książka

Katarzyna Bester była mi znana tylko z zapowiedzi wydawniczych i "Ogrodnik. Raj odnaleziony" jest pierwszą jej książką, którą miałam przyjemność przeczytać. I muszę przyznać, że jestem na siebie zła, ponieważ późno zaczęłam swoją przygodę z książkami autorki i teraz koniecznie muszę wszystkie nadrobić.

Seria "Faceci do wynajęcia" powstała we współpracy polskich autorek z księgarnią Tania Książka. "Trenera", "Ogrodnika" oraz "Kucharza" możecie kupić tylko w tej księgarni i gorąco Wam polecam dwa pierwsze tomy. Czy trzecią część też, to się okaże, mam ją dopiero w planach. Ale mogę Wam za to powiedzieć kilka słów o "Ogrodniku". A zacznę od tego, że bawiłam się świetnie. Katarzyna Bester ma lajtowy styl pisania i wyjątkowe poczucie humoru. U niej nawet przekleństwo potrafi wywołać uśmiech na twarzy. Głównymi bohaterami książki są - Jagoda - z wykształcenia księgowa, chwilowo bez pracy i perspektyw na dalsze zatrudnienie, za to z perspektywą zamieszkania w pięknym i przytulnym domu babci. Nie z przymusu, a z wyboru, a raczej na prośbę staruszki, przeprowadza się do jej domu, by go pilnować, gdy babcia będzie na wycieczce z nowym "chłopakiem". Tam nasza bohaterka, za płotem spotyka Wiktora, który jak na dobrego sąsiada przystało, pomaga jej, gdy kobieta prawie doprowadza ogród babci do ruiny. Wiecie jak jest "prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie", choć w tym przypadku słowo "przyjaźń" to za mało powiedziane. Co wyniknie z tej przyjacielskiej relacji?

"Ogrodnik. Raj odnaleziony." Katarzyna Bester - recenzja - Tania Książka

Książka napisana jest z jajem. Podoba mi się styl autorki i jej poczucie humoru. Podoba mi się, że wykorzystała w książce narrację pierwszoosobową i podzieliła ją na dwóch bohaterów. Jeden rozdział pisany jest z perspektywy Jagody, a drugi Wiktora, dzięki czemu poznajemy ich lepiej niż w przypadku narracji pisanej w trzeciej osobie. Zresztą poznawanie myśli tych dwojga, to sama przyjemności. Książkę zaliczamy do romansu, ale takiego lekkiego, przez który się płynie i który odpręża. Lekka, łatwa i przyjemna historia, z miłością i dobrym seksem w tle. Autorka udowadnia również, że mężczyźni są jak wino, im starsi tym lepsi ( oczywiście bez przesady z tą starością), a różnica wieku 10 lat, to żadna różnica. Chyba, że partnerka ma 15 a on 25, to wtedy bardzo przeszkadza. Na szczęście tu oboje są dorośli, wiedzą czego chcą i na co mają ochotę. A w tej książce chyba największą ochotę mają na siebie nawzajem.

"Ogrodnik. Raj odnaleziony." Katarzyna Bester - recenzja - Tania Książka

Książka mi się bardzo podobała, wyluzowałam się przy niej i świetnie bawiłam. Koniecznie muszę sprawdzić jakie książki Katarzyna Bester jeszcze napisała, a Wy jeśli macie ochotę na podobne książki to zapraszam Was na stronę nowości w księgarni Tania Książka, w której znajdziecie duży wybór książek dla kobiet i nie tylko.


Czytaliście już serię "Faceci do wynajęcia"?8 komentarzy:

 1. Miałam propozycję współpracy na ten tytuł, jednak nie czytam takiej literatury, więc nie wzięłam jej do recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam wiele o tej serii, ale nie miałam żadnej z ich książek. Myślę, że podobałaby mi się ta propozycja, zwłaszcza że autorka ma fajne pióro

  OdpowiedzUsuń
 3. Siostra ostatnio czytała ,,Kucharza" z tej serii i też była bardzo zadowolona z lektury.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już mnie zachęciłaś do tej książki. Lubię romanse z dobrym humorem. O tej książce słyszę pierwszy raz.

  OdpowiedzUsuń
 5. przeglądałam ostatnio ten dział w taniej książce i muszę przyznać, że maja tam sporo tytułów

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że autorka nie poleciała w patos, ale ma poczucie humoru. Niestety, eroryki jakie ja czytałam były pisane takim podniosłym, ciężkim tonem, któru trudno mi było zdierżyć...

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam ani pierwszego ani drugiego tomu. Ja w ogóle zaczęłam od końca bo od Kucharza :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, ale z tego co czytam to jak najbardziej trafia w moje gusta!<3

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)