poniedziałek, 23 maja 2022

Smycz dla psa - jaką wybrać?

Smycz dla psa - jaką wybrać?

Planujesz zakupu lub adopcję psa? Jeśli tak, to pewnie jesteś na etapie komponowania dla niego wyprawki. Domowy pupil musi mieć budę lub wygodne legowisko, zabawki, kaganiec, szelki lub smycz. To wszystko jest dla Ciebie jasne i wiesz, że Twój pies również będzie to miał. Ale czy zastanawiałeś się jaką smycz dla niego wybrać?


Smycz dla psa - jaką wybrać?

Wybór smyczy dla psa nie powinien być przypadkowy. Nie wystarczy byle jaka smycz kupiona w sklepie zoologicznym. Musisz się zastanowić do czego będzie Wam służyć i dostosować ją do swojego psa oraz rodzaju aktywności, jaki będziecie wykonywać. Smycz dla psa może być miejska i taka będzie Wam świetnie służyła podczas spacerów po parku, miejskimi uliczkami czy podczas wyjazdów na łono natury. To psi niezbędniki i nie może go nigdy zabraknąć w pupilowej wyprawce. Dla tych z Was, którzy planują ćwiczyć ze swoim psem lub go trenować, a także trenować z nim, będzie idealna smycz treningowa, różniąca się od smyczy spacerowej tym, że jest bardziej wytrzymała i macie do wyboru różne jej długości ( nawet do 10 m).

A czy wiecie, że jak wyruszacie w drogę ze swoim psem, to powinien być dobrze zabezpieczony w samochodzie. Ty masz pasy, które chronią Cię podczas wypadku czy kolizji, to czemu Twój pies może "wolno" chodzić po samochodzie? Do zabezpieczenia psa w samochodzie służy pas bezpieczeństwa do samochodu dla psa, który ma wygląd krótkiej smyczy. Pas bezpieczeństwa zakończony jest z jednej strony karabińczykiem, a z drugiej uniwersalną końcówką, którą należy wpiąć w miejsce pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

Smycz dla psa - jaką wybrać?
Smycz dla psa, którą wybierzesz może mieć też odpowiednią długość oraz kolor, który będzie idealnie do Ciebie pasował. Warto zwrócić uwagę, by była wytrzymała, uszyta z solidnego materiału oraz wodoodporna i łatwa w konserwacji oraz czyszczeniu. A jeśli będzie miała ładny i estetyczny wygląd, to tym lepiej. 


A Wy jakie smycze wybieracie dla swoich czworonożnych przyjaciół?


Wpis sponsorowany.


 

3 komentarze:

  1. Nie mam psa i nie będę miała, bo jestem zwolenniczką innych czworonogów. Wiem jednak, że takie smycze są dobre i sprawdzają się u niektórych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny artykuł! Wszystko napisane bardzo treściwie. Chętnie poczytałabym inne Twoje podsumowania :) Może karmy dla psów? Ranking jakiś mogłabyś zrobić? Na pewno bym go sprawdziła i wyciągnęła wiele wniosków.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)