wtorek, 28 czerwca 2022

"60" Magdalena Pyznar - recenzja - Tania Książka

"60" Magdalena Pyznar - recenzja - Tania Książka

Książki napisane przez celebrytki - czytacie, czy może omijajcie szerokim łukiem? Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś taki jest autorem książki i w przypadku powieści "60" nawet nie wiedziałam, że jej autorka miała swój epizod w popularnym polskim reality show. Zainteresowała mnie za to okładka i opis, choć ta pierwsza była głównym wyznacznikiem mojego zainteresowania książką. I niech mi nikt nie mówi, że dobra okładka nie stanowi części sukcesu książki. A czy środek był zadowalający?


"60" Magdalena Pyznar - recenzja - Tania Książka

Walerija, rosyjska modelka, finalistka znanego programu „Models On”, prowadzi w Warszawie naprawdę intensywne życie. Od melanżu do imprezy, od kreski do kieliszka. Jej wzloty i upadki śledzą w social mediach tysiące fanów.
Podczas jednej z imprez w klubie poznaje tajemniczego Dawida o ciemnych oczach i charakterystycznej bliźnie na klatce piersiowej. To, co poczują do siebie tej nocy, totalnie pokrzyżuje im plany i wywróci ich życie do góry nogami.
Dwa dni po tym elektryzującym spotkaniu mężczyzna musi się ukryć, bo jeden z jego współpracowników zaczyna regularnie odwiedzać prokuraturę… Zafascynowana Dawidem Walerija decyduje się wyjechać z nim do Hiszpanii. Tam Dawid odkrywa przed nią karty i daje jej wybór: ma być wobec niego całkowicie lojalna i porzucić publiczne życie albo się rozstaną i zerwą wszelkie kontakty. Walerija zna jedynie życie na świeczniku, ale teraz może ono kosztować ją zarówno wolność, jak i miłość...

"60" Magdalena Pyznar - recenzja - Tania Książka

"60" Magdalena Pyznar - recenzja - Tania Książka

Magdalena Pyznar napisała książkę, która mnie zaciekawiła. Zupełnie czegoś innego się spodziewałam. Możliwe, że zasugerowałam się innymi książkami napisanymi przez celebrytki i byłam pewna, że to będzie kolejna książka o życiu bogatej Warszawki. I poniekąd taka była, ale znalazłam tu również coś, co było dla mnie dużym zaskoczeniem.

Z opisu wydawcy oraz kategorii, do której książka jest przypisana, wynika, że mamy do czynienia z powieścią obyczajową i romansem. Bardziej bym się skłoniła by umieścić książkę w kategorii kryminał, bowiem to co przeczytałam nie pasuje mi do powieści obyczajowej, a tego romansu w romansie też za dużo nie ma. Jest wątek miłosny, odgrywa dużą rolę, ale jest tylko jednym z wielu wątków, które w tej książce znalazłam. Jeśli ktoś z Was liczy również na sporą dawkę erotyki, to się przeliczy. Seks jest, ale nie ma go jakoś dużo, a jego opisy nie są też bardzo dokładne. Na początku nie byłam przychylnie nastawiona do czytania, ponieważ narrator jest w trzeciej osobie. Ale szybko przekonałam się, że pierwszoosobowy nie był by tu odpowiedni. 


Rozdziały są krótkie i każdy skupia się na innym bohaterze czyli Dawidzie, Walerji oraz Adamie oraz kilka poświęconych jest Klarze - byłej przyjaciółce Walerji oraz Marcie - pani prokurator.

Walerja to rosyjska modelka mieszkająca w Polsce. Lubi wystawne życie i dobrze się zabawić. Ma swój sekret, bolesną przeszłością, którą nie lubi się dzielić. Ma koszmary, które przypominają jej noc, kiedy została skrzywdzona.

Dawid to polski gangster. Jego głównym zajęciem jest przemyt i handel narkotykami. Ma za sobą nieudane małżeństwo.

Adam to prokurator. Ma na celowniku działalność Dawida oraz jego kolegów i zrobi wszystko, by zamknąć ich do więzienia. Dosłownie wszystko.

Tych troje łączy więcej niż moglibyście przypuszczać. Każdy z nich ma coś na sumieniu i wszyscy próbują się nawzajem zniszczyć.

Ale to nie wszystko. W powieści "60" Magdaleny Pyznar znajdziecie kilka pomniejszych wątków, które łączą się w jedną spójną całość, tworząc naprawdę dobrą opowieść z wątkiem kryminalnym i sensacyjnym. Podoba mi się to, co przeczytałam i cieszę się, że nie jest to zwykły romans pokazujący zepsucie warszawskiej elity. Jest to pierwsza część, nie wiem kiedy będzie druga, ale z przyjemnością ją przeczytam. Myślę, że Magdalena Pyznar może mnie jeszcze zaskoczyć i chętnie przekonam się jak bardzo to zrobi.

"60" Magdalena Pyznar - recenzja - Tania Książka

"60" Magdalena Pyznar - recenzja - Tania Książka

Książkę znajdziecie w nowościach wydawniczych Księgarni Tania Książka. Sprawdźcie je dobrze, bo widziałam kilka ciekawych propozycji, które sama będę chciała przeczytać.


Macie w planach powieść "60"?Za możliwość zrecenzowania książki dziękuję księgarni Tania Książka. 

2 komentarze:

  1. Myśle,że spodoba mi się. Chętnie przeczytam

    OdpowiedzUsuń
  2. Tytuł zapisuję do listy. Już teraz jestem bardzo ciekawa lektury. :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)