poniedziałek, 13 czerwca 2022

Sprawdzone sposoby na ból brzucha u dziecka


Sprawdzone sposoby na ból brzucha u dziecka

Ból brzucha u dzieci to jedna z najczęstszych dziecięcych dolegliwości. A przynajmniej u mojego dziecka. Powody bólu brzucha są różne, począwszy od niewykształcenia układu pokarmowego, kończąc na obżarstwie. Czasami dziecku nie da się wytłumaczyć, że cała miska czereśni na raz, to nie jest dobry pomysł. Ale ból brzucha może być spowodowany również zatruciem pokarmowym czy wirusem. Jak w warunkach domowych radzić sobie, gdy nasze dziecko zaczyna boleć brzuszek.


Kółka niemowlęca. Jak słyszę "kolka u dziecka" to mnie zaczyna boleć brzuch z nerwów. Przechodziliśmy z synem katorgi, zanim jego pediatra poleciła nam cudowne krople z Niemiec, które rozbijają pęcherzyki powietrza i przynoszą dziecku ulgę. Wypróbowałam sama na sobie i potwierdzam, że działają. Natomiast nie u każdego dziecka trzeba je podawać, u niektórych wystarczą: masaż brzuszka, ciepłe okłady i podawanie probiotyku dla niemowląt.

Chcesz kupkę? To moje pierwsze pytanie, gdy mój syn oznajmia mi, że boli go brzuch. I zazwyczaj okazuje się, że przyczyną było wstrzymanie kupy. Czasami dziecko wstydzi się powiedzieć, że chce do łazienki, gdy się jest na wyjeździe, w gościach lub się zabawi i wstrzymuje wypróżnienie.

Spróbuj puścić bączki. Puszczanie bąków to oczywiście wstydliwa sprawa, ale ich zatrzymywanie też nie jest dobre. Może prowadzić do wzdęć i bólów brzucha. Czasami jest tak, że dziecko chce się odgazować ale nie może i co wtedy? Proszę wtedy synka by się położył, masuję mu brzuch lub przykładam ciepły okład. Gdy to nie pomaga podaję probiotyk, a jeśli i to nie pomoże, to środek rozbijający pęcherzyki powietrza w kroplach.

Trzeba było tyle nie jeść i nie mieszać. Niestety maluchy nie znają umiaru. Mój syn potrafi zjeść miskę czereśni i wypić mleko. Albo ogórka zapijać mlekiem. Zazwyczaj mu po tym nic nie jest, ale zdarzają się sytuacje, gdy zaczyna boleć go brzuch. Jeśli ból się nasila i wykluczona jest kupa, poszły bączki, to podaję probiotyk. Zazwyczaj to pomaga.

Luźna czy rzadka kupa, to nie biegunka. Biegunka jest wtedy, gdy dziecko załatwia się kilka - kilkanaście razy dziennie i jest to sytuacja przez rodzica trudna do opanowania. Taki stan rzeczy może być następstwem zatrucia, grypy żołądkowej, rotawirusa, adenowirusa i wymaga konsultacji z lekarzem lub podania leków wstrzymujących. Mój syn na szczęście nigdy nie miał takiej biegunki, choć zdarza mu się robić rzadkie kupy i towarzyszy mu przy tym ból brzucha. Znam swoje dziecko i widzę po nim czy dzieje się coś złego i zazwyczaj w takiej sytuacji wystarczy podanie probiotyku przez kilka dni i wszystko samo przechodzi.

Wielokrotnie w tekście użyłam słowa "probiotyk" i wierzcie mi, że jest to suplement diety, który działa nie tylko przy antybiotykoterapii, ale sprawdza się również w dolegliwościach brzuszkowych u niemowląt i dzieci. Więc zamiast podawać dziecku lek przeciwbólowy, który może obciążać żołądek, to warto zacząć podawać probiotyk. W moim domu na 90% sytuacji typu "mamo, boli brzuszek" pomaga właśnie taki suplement diety.

Sprawdzone sposoby na ból brzucha u dziecka

Compliflora baby to synbiotyk czyli połączenie probiotyku i pożywki potrzebnej do jego wzrostu. Przeznaczona dla niemowląt i dzieci powyżej pierwszego miesiąca życia. Suplement mogą stosować również dorośli. Połączenie probiotyku z prebiotykiem ma działanie synergistyczne i sprzyja przywróceniu prawidłowej flory jelit. 

Sprawdzone sposoby na ból brzucha u dziecka

Compliflora baby to preparat w postaci zawiesiny, który zawiera żywe kultury bakterii kwasu mlekowego zamknięte w formie mikrokapsułek MICROBAC, które kolonizują zarówno jelito cienkie, jak i jelito grube. Formuła 2w1 łączy szczepy bakterii Lactobacillus rhamnosus GG i Bifidobacterium lactis BS01.

Sprawdzone sposoby na ból brzucha u dziecka

Kiedy należy stosować Compliflorę baby

Przy biegunkach i zaparciach
Przy antybiotykoterapii.
W celu zwiększenia odporności organizmu. 
Po przebytej infekcji. 


Jak dawkować Compliflorę baby

Niemowlęta i dzieci w wieku poniżej 12 lat: 5 kropli dziennie.

Dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli: 5 kropli 2 razy dziennie.


Stosujecie takie suplementy u swoich dzieciaczków?


Wpis sponsorowany.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję Ci za odwiedzenie mojego bloga i każdy pozostawiony przez Ciebie komentarz. Motywuje mnie to działania.

Komentując post wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które odbywa się na podstawie zgody użytkownika na przetwarzanie danych osobowych (art. 6 ust. 1 lit a RODO z dn. 25.05.2018)